Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Samsung Galaxy S2

Kanuni

Öne çıkan mesajlar

said:
Boot to Gecko (B2G) is a new, proposed open source operating system intended to realize the goal of building a complete, standalone operating system for the open web. It leverages HTML5, new Web APIs (including those for direct hardware access), a privilege model (to ensure safe exposure of hardware to pages and applications), a new boot mechanism, and new web applications to prioritize and prove the power of the system. As a driver of standards, these new web applications initially targeted to B2G aren't just intended to run on B2G, but on the web generally

Boot to Gecko'yu denemek isterseniz
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1518467
Zannedersem S2 referans telefon alinarak gelistirilmis. Mozilla repolarinda sadece S2 mevcut.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
0ne said:

Heimdall said:

ICS'e güncelleyince appler ve telefon ayarları silinicek mi peki? siliniyosa nasıl backup almak lazım?

titan backup iyidir

GB'ye kurdugun app'leri ics'ye titan ile almak çok saçma. Belki de alamazsın zaten. Google market'ten backup yapabilirsin belki. O da uyumlu olanları yapar.
Sosyal ağlarda paylaş

Isinma sorunu olursa zaten telefonu elinde tutarken hissediyorsun. Hissetmediysen alakali degildir ama google maps uygulamasinda bir bug var. Uygulama kapali oldugu halde asiri cpu kullanimi yuzunden telefonu cayir cayir yakiyor ve super sacma sekilde Task Manager'da gorunmuyor. Ben direkt konsoldan kill ediyorum ama root'lamadiysaniz telefonu kapatip acmaktan baska careniz olmuyor.

Pil omrunu 10 dk icinde pic ediyor ayrica.
Sosyal ağlarda paylaş

@Deniz, bırak şimdi bakındım sağa sola bulamadım işte!

@di, Anladım hocam, alette ısınma falan olmuyor, pil süresi çok kurcalamadığım sürece 1.5 gün civarı gidiyor. Yalnız şu battery usage a baktığım da aptal maps i açmadığım halde arka planda usul usul çalışıyormuş. Yok mu bunu kapatmanın yolu? Task kill ediyorum yine kendini açıyor namussuz.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
0ne said:

Heimdall said:

ICS'e güncelleyince appler ve telefon ayarları silinicek mi peki? siliniyosa nasıl backup almak lazım?

titan backup iyidir

Yıl 2012, hâlâ backup... Cloud diye bir şey var. Ayarlar zaten geçmez, yeni işletim sistemi geliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

axedice said:

Vlingodan nefret eden var mı benim gibi? Zırt pırt çıkıp what would you like to do diyor, kesinlikle hiç bir komuttan anlamıyor falan. Sysapp olduğu için silmek de mümkün değil, telefon rootlu olduğundan şunu denedim ama yok yine de kaldıramadı.

Nedir bunun yolu yordamı bilen var mı?

Bugun ben de buna baktim su lanet mekanist app'i yuzunden ama genellikle titanium ile backup olayini anlatmislar. Yalniz bir yerde ssh ile baglanip, dosya sistemini ro yerine rw sekilde re-mount edip, ilgili app'in dosyasini hede.apk yerine hede.apk.bkp ya da direkt hede.bkp seklinde degistirilebilecegini okudum.

Ise yarayabilir belki.
Sosyal ağlarda paylaş

hic bir fark goremedim :)

checkrom kullaniyordum bu birazcik daha hafiften lagli gibi ama coook hafif belkide ben yaniliyorum emin degilim.

4.0 ics in nedir extrasi anlatabilecek varmi ? hic bir fark goremedim task manager haric ... herhalde bizim gormedigimiz sistem bazinda ana degisiklikler var bilemedim tam.

g2 4.0 updateinden sonra su mavi klavye falan da gitti :( o gene biraz ics tipini gosteriyordu falan. klasik ilk samsung galaxy 2 yi almis oldugum gune dondu sanki alet :)

devam edeyim daha.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...