Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Samsung Galaxy S2

Kanuni

Öne çıkan mesajlar

cyanogen modun uzerine kurulu ui kabaca, ancak gorsellik super, app drawer yok her sey iphondaki gibi , acikcasi ios uisine cok benzer derli toplu bir rom, themeleri muhtesem, diger romlardan daha basarili bence cunku tek farkli olan bu diyebilirim geri kalan tum romlar klasik android pek farklari yok.

backup yapip deneyin bence.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Rom yüklemekle uğraşmam diyorsan Xperia ya da Sensation al. Eğer yüklerim diyorsan en iyi donanım Galaxy II'de. Nasıl kullanacağına göre şeç. Piyasadaki tüm stock Android'leri denedim neredeyse, Xperia o açıdan en iyisi, rom yüklemeye gerek duymuyorsun. Ama stock tutmam diyorsan go, go, go Galaxy II.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
SGS2 için dual-boot
https://market.android.com/details?id=net.hellcat.droiddev.lolboot
Edit: Çalışıyor ama stabil olduğu söylenemez, market sorunu gibi basit hatalar var. Dev'in patchlediği bir kernele bağımlı, source codeyi açmamış kendin de derleyemiyorsun. Pek kullanışlı gelmedi
Sosyal ağlarda paylaş

Setcpu'yu sadece kurmakla iş bitmiyor. Underclock-undervolt birde screen off profile atarsan gözle görülür pil artışı sağlaman lazım. Daha fazlasını istersen governoru ondemand dan smartassv2 veya lulzactive ye al farkettir pil ömrü konusunda. Bu programınsa setcpu ile pek bir alakası yok. Bu programı destekleyen bir kernel kullanırsan yük altında olmayan durumlarda ikinci çekirdeği kapatıyor. Mesela default olarak 200mhz 950mv da çalışıyor. Bu tek çekirdeğe verdiğimiz voltaj mı yoksa iki çekirdeğin toplam voltajı mı bilmiyorum. Ayrı ayrı ise ikinci çekirdek kapandığında kafadan %50 pil kazancı sağladık demektir.
Sosyal ağlarda paylaş

Uydu sinyalini ev gibi kapali alanlarda almak da mumkun. Lakin bahsettigim tam olarak su;

Ben iPhone 3GS ile tunel gibi kati kapali alanlar haricinde hemen her yerde sorunsuzca, hafif saparak da olsa GPS sinyali alabiliyordum. Konumumu bana yetecek dogrulukta saptayabiliyordu fakat SGS2 ile bu neredeyse imkansiz. Acik havaya en yakin oldugum noktalarda bile cok basarisiz.

Neden oldugunu ve varsa cozumunu merak ediyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
GPS kapalıyken de mobile network'lerle bulunduğun yeri bulabilmen lazım. GPS'nin kapalı alanda iyi çalışmamasının Samsung ile pek ilgisi yok. 2G ya da 3G açmaktan başka yolun yok GPS çalışmıyorken Google Maps filan kullanmak için. O da çok yer ama, ancak Cepnet filan varsa yapılası.

GPS programları böyle çalışır mı ama bilmiyorum. Maps çalışıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Wi-Fi ile yer bulma olayi yalan bi kere geciniz. GSM operatoru ustunden bulabilirsin, o da yakininda bulundugun baz istasyonuna gore yaklasik konumunu veriyor.

Lakin bahsettigim olaylar bunlarin hic biri degil. Ben kapali ortamda da acik ortamda da iPhone 3GS ile aldigim sinyalin/konum bulmanin yakinina yaklasamiyorum SGS2 ile. Sorun tam olarak bu.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Belki ben şanslıyım ama ne zaman denediysem wifi üzerinde yer buldum rahatça.

Telefon GPS'si çalışmaz ama abi güvenli bir şekilde kapalı ortamda. Re-radiating gibi teknolojiler var, donanım tabanlı, iPhone öyle bir şey kullanıyordur belki. Olmuyorsa olmaz ama. Yazılımla pek düzelebilir bir sorun değil o.
Sosyal ağlarda paylaş

Farkli yollara basvuruyordur. Mesela telefonum ile ayni wi-fi'yi kullaniyor su anda kullandigim bilgisayar. O sayede cakallik yaparak data topluyorlardir.

Daha once cikardiklari wi-fi map de islerine yarayabilecek bir data bu konuda.

Sadece wi-fi kullanarak bunu yapabilmesi icin benim servis saglayicimin IP adresim ile birlikte real time olarak google'a bu data'lari vermesi gerekir ki bu google icin bile olacak is degil.

Olayin ozu yine istatistik ve data mining'e dayaniyor bence.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...