Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Samsung i9000 Galaxy S

xaty

Öne çıkan mesajlar

Bu telefon için başlık açılmamış olması ilginç. Yakın zamanda almayı düşündüğüm bir telefon. HTC Desire ve iPhone 4 başlıkları var, buna ayıp olmasın diye açayım dedim.

Teknik özelliklerine buradan ulaşabilirsiniz.

Genelde HTC Desire ve iPhone 4 ile karşılaştırılan bir model.

Türkiyede satışı 1400TL civarında yapılıyor.

Kağıt üzerindeki iPhone 4 ve HTC Desire karşılaştırmalarına ulaşabilirsiniz.

Genel fikrim ise flaşsız kamerası ve boyutu dışında güzel ve rakiplerini geride bırakan bir telefon. Ayrıca üzerindeki malzemeden memnun olmayan kişiler var ama ben aynı şeyi düşünmüyorum. Bluetooth 3 ve desteklediği yeni WiFi teknolojileri nedeniyle biraz daha ileriye yönelik olduğu düşünülebilir. Ön yüzündeki kamera ile görüntülü konuşma yapmak mümkün ve ne kadar yaygınlaşmamış olsa da olması gerektiğini düşündüğüm bir özellik.

Uzun süreli kullanmadığım için çok anlatacak bir şeyim yok. Bu üç telefon hakkında çok şey yazılıp çiziliyor ve genelde karşılaştırmaların başa baş sonlandığını söyleyebilirim.

Kullananların ve diğer ilgili kişilerinde fikirlerini bekliyorum. Bu başlığı telefonu tanıtmaktan çok almayı düşündüğüm için açtım açıkçası.

Sosyal ağlarda paylaş

Ailede 4-5 tane samsung var. Biri dışında sorunlu olan görmedim, o da 3 yılın üstüne bir sorun çıkmıştı ki kayan kapaklı telefonda normal karşılarım o kadarını..

Ben telefonunu kullanmadım şimdiye kadar Samsung'un genel olarak sevdiğim bir marka.

Kullanıp da pek göz önünde olacak pek bir modeli olmamıştı şimdiye kadar, o yüzden pek duyulmamış olması normal ama iddiali oldukları modellerde çok sıkıntı olcağını düşünmüyorum.

Memnun olan duymadım denilmiş, memnun olmayanlar nelerden şikayetçi?

Kanuni said:

http://forum.paticik.com/read.php?7,4864621,4867123#msg-4867123

Arama yapmıştım da bulamamıştım, sanırım taşınma sırasında aramada sorun olmasındandı.
Sosyal ağlarda paylaş

iPhone sormaya bi Turkcell e gittiğimde adam cebinden bu daha iyi diye galaxy s i çıkardı.

Baktım telefona, sonra adamın yüzüne baktım, "hehe bu ne len?" diye güldüm bildiğin.

Alet bildiğin plastik tepsi tadında olmuş. Daha kaliteli değil malzemesi yani...

Onu geçtim böyle avuç kadar kocaman telefonları anlamı kılan tek olay App olayı, onda da en iyisi iPhone. O yüzden bu telefonun hiç bi anlamı yok. İsterse donanımı PS3 kadar iyi grafik işlesin, oynayacak oyun bulamadıktan sonra ne işe yarar...

Geçen samsung kataloğu geçti elimde onda da reklamını yapmışlar. Böyle telefonun arkasında bissürü irili ufaklı application ikonu koymuşlar. Aynı iPhone gibi. Ama arkadaki app logoları tekerrür ediyor. 4 tane facebook, 7 tane flickr gibi...

Reklama bile koyacak kadar app bulmamışlar haha
Sosyal ağlarda paylaş

Selam,
bugün media markt' ta bu telefonu deneme fırsatım oldu.
uzun uzun yazmak istemiyorum direk sadete getiriyorum konuyu.
berbat.
bendeki samsung wave bundan çok daha iyi.
yarım saat deneme aptım her özelliğini ve buna karar verdim.
çok hızlı denen telefonun geçişleri multitouch' ı falan çok yavas.
iyi ki samsung wave kullanıyorum dedim direk.
teşekkürler, iyi forumlar.
Sosyal ağlarda paylaş

Özellikleri direk karşılaştırmaya karşıyım ama komik olmuş dediğin, ele almaya gerek yok söylediğinin zıttını söylemek için.

MediaMarkt'ta telefon bakmak çok şaşırtıcı olabiliyor. Günde kaç insanın eline alıp ne yaptığı belli değil. Ayrıca arka planda açık programlar da pek bol oluyor o tip yerlerde.
Sosyal ağlarda paylaş

Oce4n said:

Benim duyduğum olaylar:
-Telefon plastikten yapılma bir his veriyomuş. (dandik hissi)
-Led ekranı baya über bişiymiş.
-Üreticisi de samsung. yani son zamanlarda yeni telefon çıkartıp kısa süre sonra desteğini kaldırmasıyla ünlenen şirket...

super amoled screen , iphone'un kullandığı retina screenden daha kaliteli bir çok açıdan fakat , apple birçoğumuzun bildiği gibi pixelleri küçülterek daha yüksek bir çözünürlük elde etti , tek artısı bu ekran olarak.
Sosyal ağlarda paylaş

laledevri said:

Selam,
bugün media markt' ta bu telefonu deneme fırsatım oldu.
uzun uzun yazmak istemiyorum direk sadete getiriyorum konuyu.
berbat.
bendeki samsung wave bundan çok daha iyi.
yarım saat deneme aptım her özelliğini ve buna karar verdim.
çok hızlı denen telefonun geçişleri multitouch' ı falan çok yavas.
iyi ki samsung wave kullanıyorum dedim direk.
teşekkürler, iyi forumlar.

böyle büyk marketler telefon deneyip ,yorum yapmakta ayrı birşey bence.yalama olmuş olabilir o ,ortalık şeysi yada.
Sosyal ağlarda paylaş

Telefon niye yalam olsun ya , kapatır açarsın bakarsın adı üstünde demo , orda aldığından on kat üstün performans almıycaksın sonuçta gidip sıfırını alınca. Android Os'in geçişlerinin vesairesinin iphone OS kadar hızlı olmadığı aşikar değil mi zaten ?
Sosyal ağlarda paylaş

ortalıktaki o telefonlarda ciddi şekilde performans kaybı oluyor ve bu gözde telefonlarda daha fazla oluyor.

en basitinden gün boyunca açık ve üzerinde bir sürü işlem yapılmış, hatta arka planda bir sürü şeyin çalıştığı bir telefonu düşünün. verdiği performans gerçeği ne kadar yansıtır?

android bir çok telefonda ve farklı işlemcilerle pazarda. o yüzden tek bir telefonda bulunan ios ile karşılaştırmak pek doğru olmaz (hız açısından). iphone ile galaxy s karşılaştırabilirsin istersen (belki de onu demek istemişsindir). 3gs'den daha hızlı olduğu aşikar ama 4 hakkında bir fikrim yok, kendi işlemcilerini kullanmışlar bu sefer.
Sosyal ağlarda paylaş

pederde var bundan, malzemesi o kadar dandik bir his uyandırmıyo bence, çok şık bi telefon. kamerası kötü diyorlar iphone4 e göre, iphone unkini bilmiyorum ama bunun ki fena deil, çok da iyi deil. ekran çok canlı gösteriyor herşeyi, dokunmatiği çok rahat, çok kullanışlı. hmmm. çok bi application deneyemedim. facebook app. da online chat i kullanamıyosun. belki de göremedim çok uğraşmadım onunla. güzel telefon kısaca.
Sosyal ağlarda paylaş

xaty said:

ortalıktaki o telefonlarda ciddi şekilde performans kaybı oluyor ve bu gözde telefonlarda daha fazla oluyor.

en basitinden gün boyunca açık ve üzerinde bir sürü işlem yapılmış, hatta arka planda bir sürü şeyin çalıştığı bir telefonu düşünün. verdiği performans gerçeği ne kadar yansıtır?

android bir çok telefonda ve farklı işlemcilerle pazarda. o yüzden tek bir telefonda bulunan ios ile karşılaştırmak pek doğru olmaz (hız açısından). iphone ile galaxy s karşılaştırabilirsin istersen (belki de onu demek istemişsindir). 3gs'den daha hızlı olduğu aşikar ama 4 hakkında bir fikrim yok, kendi işlemcilerini kullanmışlar bu sefer.

Tabiki haklısınız , fakat stabil olarak deneme şansınız her zaman var bundan bahsediyorum. Kapatıp açarsınız cihazı olur biter. Galaxy s bence de çok başarılı. Konsept hali ile görmüştüm bundan 3-4 ay önce o hali ile bile göz dolduruyodu ,fakat dizaynın iphone kopyası olması bence çok can sıkıyor , misal wave gayet hoş o açıdan.
Sosyal ağlarda paylaş

Burada pek sevilmemiş ama ben çok memnunum.
Uzun yolculuklarda, sıkıldığınız zamanlarda 4" super amoled ekranda 720p dizi izlemek ilaç gibi geliyor. 5.1 sanal ses efekti kesinlikle işe yarıyor, sennheiser cx400 combosu ile müzik dinlemek de ayrı bir keyif veriyor. Bazen de manga okumak için kullanıyorum, ekranı kesinlikle göz yormuyor.
Arayüzü iPhone'ye benziyor diyenlere; Android'i iOS ile karıştırmayın :) Markette en az 10 tane farklı arayüz uygulaması ve orjinal arayüz için yüzlerce tema mevcut.
Sosyal ağlarda paylaş

Pazartesi günü aldım ben de 940'a. Çok memnunum şimdilik, özellikle performansını ve ekranını çok beğendim. Bir çok uygulama yükledim, hala da bir şeyler bulup yüklemeye devam ediyorum. Bir ara onları düzenlemem falan lazım. Bir de ekranını nasıl yapacağıma karar veremedim şimdilik (Widget'lara karar verirsem onu da halletmiş olurum).

Telefonun büyük olması ve malzeme kalitesi korkutuyordu önceden. Ama ikisinden de memnunum.

Bir ara oyun ve applicationlar için de bir şeyler yazarım. Varsa tavsiyeleriniz de beklerim...
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...