Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Elveda Firefox :(

reyou

Öne çıkan mesajlar

Bi süre önce uzun yıllar kullandığım firefox u bırakıp chrome a geçmiştim ben de. Firefox cidden iyice şişmeye başladı artık. Ciddi bir şekilde yeniliğe ihtiyaçları var.

Ama chrome da en iyi tarayıcı falan değil kesinlikle. Boş yere taraftarlık yapmaya pek gerek yok. Daha çok pişmesi gerek onun. Üstteki tabları üst kısmın en altına alamıyorsun bile. Ayrıca uzun süreli kullanımda en az firefox kadar sorun çıkartıyor, Donuyor falan filan.

Sonuç olarak yeniden firefox a geri döndüm, firefox ne kadar yavaş ve ram yiyici olsa da yine de chrome a göre çok daha stabil.
Sosyal ağlarda paylaş

DoruK said:

firefox kral ya, ben anlamıyorum yavaş ve problemli diyenler ya p3 makine kullanıyor ya da cidden talihsizler, yıllardır kullanıyorum maşallah 1 kere sorun çıkarmadı yavaşlamadı.

diyen ve tarayıcıların renderingleri üzerinde yaptıkları geliştirmelerden habersiz olan genç bilgisayarına kurulan yeni nesil browserın hızı karşısında şaşkınlığa uğrayınca soluğu TTNet yardım hattında aldı. Yetkililerin kendisinin ADSL hızını bilgisi dışında arttırdığını iddia eden genci görevliler zor sakinleştirdi. "Yıllardır hep aynı hızda gidiyorduk biz! şimdi böyle hızlı görünce tedirgin oldum bi" diyerek durumu açıklayan gence başbakanlıktan destek geldi.

dalga geçiyorum tabii.. alınmayın heman
Sosyal ağlarda paylaş

opera sux ya sevmedim ben onu, kasıo çok

firefox kullanıorm bu ara, ikinci sayfa açınca kitlenmeye başladı meret? Belki ie yi sildiğim içindir diye düşünüorm.

Chrome güzel de,herşeyim google olmasın ya :s
facebook google
google google
msn allahtan google deil
gmail google

e chrome kullanırsam tam skynet olacak bu herifler.
çeşitlilik olsun=)

( ha macde safari gogogo, bi zararını görmedim henüz )
Sosyal ağlarda paylaş

bende uzun zamandir chrome kullaniyorum
zamaninda netbook icin kurmustum daha iyi performansi yüzünden
daha sonra desktopa yükledim yavas yavas tasindim
hatta gecenlerde firefox u sildim
eskiden herkese firefox tavsiye ederken birden chrome rahatligini görünce degistirdim

silmeden önce ff son bir defa actigimda ne kadar cok yenilige ihtiyaci oldugunu o zaman anladim

chrome eklentiler ile her ne kadar yol almis olsa da ff eklentileri kadar verimli olamiyor (bkz. Adblock)
ama onun yerine daha stabil ve hizli calismasi daha cok puan kazandiriyor
Sosyal ağlarda paylaş

Ben de defalarca denememe rağmen chrome kullanamadım 1-2 günden daha fazla. Hep bir arızası oldu, takıldı, çalışmadı, deli etti. Bu kadar hayranı olduğuna göre belli ki insanların farklı deneyimleri var.

Geçtiğimiz 2 ay da Opera kullandıktan sonra 2 gün önce tekrar Mozilla'ya döndüm. Özlemişim çok. Operadan daha pratik geliyor nedense. 2 ay boyunca alışamadım Operaya da. Çok tab açınca Firefox'tan daha fazla yavaşlıyordu sanki. Sanki kullandığım tüm bilgisayarlar Firefox için optimize edilmiş. Hiç insanların bahsettiği sıkıntılardan dertli değilim.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...