Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Path of Exile (Hack & Slash RPG)

Gangren

Öne çıkan mesajlar

Biz eküriye 2 kişi arıyoruz. 35-40 aralığında olmak üzere. adam gibi konuşmayı, eğlenmeyi bilen, hiçbir şekilde item açlığı yapmayacak. range dps tercihimizdir. bir de, o karakterler ile sadece birlikte oynuyoruz. bazen 2 gün eküri toplanamıyor, 2 gün o karakterlerle oynamayacaksın demek. bunu da göz önünde bulundurmak gerek. lütfen patiden mesaj.
Sosyal ağlarda paylaş

d3 ile PoE kıyaslaması yapmak... hehe.

iki oyunun temeli gear toplamaya ve karakter gelişimine dayanıyor.

d3, karakter personalization diye bir şey yok, basıyorsun karakter 180 derece değişiyor. gear noktasında kredi kartını girip en iyi geara sahip oluyorsun.

PoE'de karakterin her şeyine tek tek, aşama aşama sen karar veriyorsun (skill seçimi, skillin onlarca customization'ı, pasifler, statlar ve milestone'lar). bu kararlarından sorumlu tutuluyosun, bir tuşa basıp veya kredi kartını girerek bu seçimlerini yok edemiyorsun. gear istiyorsan emek veriyorsun, zevk alıyorsun, eğer adam gibi bir karakter geliştiremezsen gear kasamazsın, oyunu oynayamazsın.

kıyaslanacak bir şey yok. d2 ile karşılaştırılsa belki. armut, elma kısaca.
Sosyal ağlarda paylaş

bingildak said:

d3, karakter personalization diye bir şey yok, basıyorsun karakter 180 derece değişiyor. gear noktasında kredi kartını girip en iyi geara sahip oluyorsun.

PoE'de karakterin her şeyine tek tek, aşama aşama sen karar veriyorsun (skill seçimi, skillin onlarca customization'ı, pasifler, statlar ve milestone'lar). bu kararlarından sorumlu tutuluyosun, bir tuşa basıp veya kredi kartını girerek bu seçimlerini yok edemiyorsun. gear istiyorsan emek veriyorsun, zevk alıyorsun, eğer adam gibi bir karakter geliştiremezsen gear kasamazsın, oyunu oynayamazsın.

ciddi ciddi bu oyun tutarsa arkasında hayvan gibi eski d2 usulü rm item satışı olmayacağına, skill vs reset için parayla item satılmayacağına inanıyor musun

hahahahahahahaha
Sosyal ağlarda paylaş

dün geceki rage imden sonra napsam napsam diye düşündüm.baktım chatte herkes şikayetçi sordum bana solaris temple waypointine portal açacak var mı diye. o kadar insandan bi kişi yardım etmedi.ondan sonra da ağlıyolar aynı yeri 100 kere yapıyoz diye.

nese sonra partylere baktım birisi solaris temple yazmış girdim bi tane marauder 10 dk da 3 katı temizledi öeh be kardeşim.oyuncuların yarısı marauder yarısı ranger.ben witch açarken ulan şimdi herkes witch açar savaşçı mı açsam diye düşünmüştüm tam tersiymiş.
Sosyal ağlarda paylaş

Kaede said:

bingildak said:

ciddi ciddi bu oyun tutarsa arkasında hayvan gibi eski d2 usulü rm item satışı olmayacağına, skill vs reset için parayla item satılmayacağına inanıyor musun

hahahahahahahaha

oyun içi olmayacak, oyun dışı olursa olur. çinli bu engel olamazsın. orb of regret'de satar, item'da satar. rmah'le kıyaslamak anlamsız.

110 tane orb of regret alıp, binlerce randomize kombinasyondan oluşan;

gem soket rengi
gem soket sayısı
gem soket bağlantısı
item quality
item rarity
item prop.
item type'i istediğin gibi satın almak için başarılar diliyorum. (Bir de bunlar senin buildine uygun olacak tabii, global bir "BIS" yok)

çinliler uğraşmaz, satan adamlar avrupalı olacak, onlarda kol gibi fiyata satar.

onun dışında gem'dir, orb'dur vs. hepsini çinliler satar. ona bakınca her oyunda var, kimse aksini beklemiyordu.
Sosyal ağlarda paylaş

evet çünkü melee olarak neden lvl 40-50 ye kadar sürüniyim ki ? Bir yerden sonra heroların hemen hemen aynılar. templar almanın bir anlamı yok.

Oyundan bir anda soğudum ben, beni oyundan soğutan şey gameplay lere bakıyorum melee

templar,marauder mesela 2 hand hepsi aynılar... (diger classlar nasıl bilmiyorum acıkcası) Yani end game de 2 hand'de paso 2h mace+ground slam makrosu

tüm oyunu çift tuş oynuyorlar. koş,kaç enduring cry, ground slam loop

şimdi bu düzeltilmiycek birşey degil patch ile değiştirirler,çeşitlendirirler vs... ama oyunda geri dönüş yok ki ? (var da respec zor birşey...)
Sosyal ağlarda paylaş

marauder içinde öyle değil. etheral knives şu an imba ve çok kişi kullanıyor fakat bu demek değil ki diğer buildler oynanabilir değil. örnek kendim işte, 1h/shield oynuyorum gayet. aç character buildi, elemental melee 2h marauder yap? hiçbir zorluğu yok hemen templar'ın yanında, templarda bütün elemental physical abilityleri var. son derece etkili. hadi onu da geç, fantazi istiyosan dual wield armor tank marauder yap? gayet endgame akıyor.

CB'da ben 2h duelist yaptım. bir tane örneği yoktu benden başka, hepsinden iyiydi performansım. demek istediğim şu, alışılagelmiş bir buildi forumdan kopyalayarak 100 kişi yapıyor diye o build iyi demek değildir. iyi ise de başka alternatifleri "kötü" demek değildir.

şaşıyorum insanlara şu çeşitlilikte kısır kısır buildler yapıp, başkalarınkileri taklit ediyolar. tamam oyunu öğrenmek uzun bir süreç ve bir karaktere mal olabiliyor ama deneyin kendi buildinizi yaratın abi. mantık silselesinde çalışıyor buildler, sen armor marauder'e gidip ES pasifler almadığın sürece, full ofensif gitmediğin sürece, gemleri tamamen yanlış gitmediğin sürece veya gear konusunda aşırı şansız olmadığın sürece oyunda takılman için hiçbir sebep yok.

diyelim ki takıldın, bir arkadaşınla beraber oyna, kalabalık partilere gir. oyunda dps meter yok, gear check yok.
Sosyal ağlarda paylaş

buböyle yapıcam ben de.. dün marauder herşeye tek atarak ilerlerken (bide 5 kişilik parti) canım sıkıldı. şeyi merak ediyorum life nodelarını alıcam ama level atladıkça base life ım yükseliyor mu? benim aldığım +life nodları üstümdeki +life gearla kombinasyon yapıyor mu yoksa sadece base life la mı.ice spear olmasa naparım bilmiyorum acayip crit vuruyor bi de donduruyor yakaladımmı ölene kadar atıyorum :D
Sosyal ağlarda paylaş

aura ve curseler ya int veya int/str statlarına sahip. int almazsan level up yapamazsın. bunun yanında mana reserve olan auralar var. ayrıca curse, totem ve endurance shout'un mana costları yüksek. kısaca karakter support ve tank tarafı için gerekli. şu an max. 270 manam var, aktif manam 60 hehe. dominating blow 25 mana, shout 22 mana, curse 28 mana, totem 26 mana. ha diyceksin 60 mana ile nasıl oynuyorsun, nerdeyse instant regen oluyor clarity sayesinde.

bu arada buildi bende ilk kez deniyorum denenmiş değil, patlayabilitesi var.
Sosyal ağlarda paylaş

bu arada ilgilenine, çok fantastik bir build fikrim var.

şimdi dominating blow kullanmaya başladım. killing blow yaparsan bosslar dışında (turuncu) bütün targetları senin petin olarak 15-30 sn olarak resliyor. bazı moblarda fantastik ötesi olurken bazı moblar mal tepki süresi düşük oluyor. merciless'de direk win bir skill olacak.

şimdi dominating blow ile revive ettiğin her target senin "minion" ın sayılıyor. bu da demek oluyor ki, eğer minion pasiflerine gider ve support gemlerini verirsen o minionlarının süresi + dmg + hp uzayabilir. e bir de bunu totem ve/veya skeleton, zombie, spectre ile desteklersen? melee templarda mesela?

fantastik olabilir bakacam bir ara. endgame çok sapıtabilir.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...