Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Path of Exile (Hack & Slash RPG)

Gangren

Öne çıkan mesajlar

MS düşmesine karşı pasif var arkadaşlar. Marauder ile duelist bölgesinin arasında aşağıda kalıyor. Akşamları serverlar kaldırmıyor bildiğiniz, ben dc'ler başladı mı direk bırakıyorum. Act 3 gerçekten fantastik bu arada. Devamı da bu kalitede gelir inşallah.

@boneslark : rarity'i rare olarak düşünme. drop chance'in kalitesini yükseltiyor. `Rarity` drop chanceini arttirmiyor, varolan drobun bir ust kaliteye cikma sansini arttiriyor. 100 loot alacaksan 0 rarity ile: 100 rarity ile yine 100 item alirsin. fakat 80 mavi 20 beyaz ise, rarity stati ile 1 sari 85 mavi 14 beyaz olur mesela.

Item quality, item quantity, item rarity olarak 3 stat var. Genel olarak staklenebiliyor veya skillere gem ile takılabiliyor, o skiller ile killing blow yaptığınızda efektif oluyor.

@Sparkcaster: 1% i 2% yapıyosun, atla deve değil yani. istatistik olarak 100% arttırdın ama default değer zaten çok düşük olduğu için katlanmış hali de düşük yani.

@Myshkin : tek respec point ile acrobatics i kaldirabilirsin. anladigim kadariyla evasion`i armoar a donusturene de cok uzak degilsin. eger hep tanklamak zorunda kalacaksan bence daha solid bir seye ihtiyacin var. bu da mass hp / armor dur. evasion/armor`da iyidir ama merciless`di isetirler. skill listesinin o tarafinda istedigin kadar hp al yetmez. lightweight direk o taraf. asil hp marauder ve templar tarafinda.
Sosyal ağlarda paylaş

Wyand said:

Diablo 3'ü beğenmeyip hala Diablo 2 oynayan biri için nasıl bir oyun PoE? Open betaymış galiba. Tekrar reset olacak mı oyun full release edildiğinde? Diablo 3 gibi item'a mouseover yapıp; 'Daha yüksek dps veriyor bu balta, tak!' şeklinde mi gelişiyor olaylar yoksa daha çok diablo 2 gibi oynadığınız builde ve classa göre değişik statlarda olan itemları harman edip ortaya değişik kombinler mi yapıyoruz? End game nasıl? Diablo 3'ün infernosu gibi sığ mı yoksa daha detaylı birşeyler var mı?

direkt indir oyna. d2'den çok sevme ihtimalin var. geliştirmişler deli gibi. şu socket bağlantı olayını yeni öğrendim çok sağolun beyler. :d
Sosyal ağlarda paylaş

SenariouS said:

alanlara reset atma varmi varsa nasil ?
bide diablodaki gibi monster lv arttirabiliyor muyuz.
son olarak necro witch nasildir.

Alanlara reset atabiliyorsun. WP'den girerken zone'un üzerine CTRL ile click yapacaksın. Altta reset diye çıkacak. Monster level arttıramıyorsun. Bunu yapmayı ne için istiyorsun? daha hızlı level atlamak için mi? end-game'de girdiğin mapleri belli zaten, levelina göre düşüyor. level kasarken daha hızlı kasayım biraz daha zor olsun diyorsun "players" tarzı bir şey yok.
Sosyal ağlarda paylaş

En iyi farm spotları level 60'dan sonra çıkan ve özellikleri belli olan mapler.

Bu yani :

http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/55194

eski post ama map sisteminde değişiklik yapılmadı diye biliyorum.

bundan önce farm yapmayın. zaman kaybı direk.

2 tane farm zone'u var. biri catacombs act3, diğeri act 2 thicket mi neydi hatırlamıyorum şimdi. cb'de bu zonelarda 100% large chest çıkıyordu. artık 100% değil. fakat bu zoneların özelliği storyline'a ait değil, fazla sayıda "özel" mob var ve çok yüksek oranda large chest çıkabiliyor (ob).

benim ana karakterim marauder, shield max. hp/ hp reg. / elemental resist / 1h overall dmg inc. gidiyorum ağırlıklı sıralama olarak. (non weapon specific)

endgame'in ne kadar acımasız olduğunu bildiğim ve oyunu da 3 kişi oynadığımız için, tank olmaya karar verdim, aente ve 3. arkadaş ranged dps.
Sosyal ağlarda paylaş

bingildak said:

SenariouS said:

alanlara reset atma varmi varsa nasil ?
bide diablodaki gibi monster lv arttirabiliyor muyuz.
son olarak necro witch nasildir.

Alanlara reset atabiliyorsun. WP'den girerken zone'un üzerine CTRL ile click yapacaksın. Altta reset diye çıkacak. Monster level arttıramıyorsun. Bunu yapmayı ne için istiyorsun? daha hızlı level atlamak için mi? end-game'de girdiğin mapleri belli zaten, levelina göre düşüyor. level kasarken daha hızlı kasayım biraz daha zor olsun diyorsun "players" tarzı bir şey yok.

Hizli level kasmak icin - bosslari daha rahat kesmek icin falan
bide players komutu sadece zorluk degil daha iyi item demek ya cogu oyun icin. ondan sordum.
Sosyal ağlarda paylaş

Benim bildiğim kadarıyla yok. Level zaten son derece hızlı, bossları kesmekte çok zor değil. En kötü durumda yardım alırsın.

PoE'da pure dps giden end-game'de yalan olur. Hatta "az" defansif giden bile solo'da yalan oluyor. Benim çok arkadaşım level 60'da karakter bıraktı merciless'de buildlerinin yetersiz kaldığından dolayı.

PoE'de Survival > DPS. DPS yetersiz kaldığında 10 saniyelik kombatı 15 saniyede bitirirsin, survival yetersiz kaldı mı yeni karakter açarsın. Benim izlemim bu. Doğrudur yanlıştır bilinmez.
Sosyal ağlarda paylaş

Myshkin said:

ya abi instance'a reset atıyorum ama boss un oldugu kat reset yemiyor. bir yer önerin de girip farmlayım item düşüreyim bari, yok mudur öyle bir şans reset atıp atıp girip boss keselim

catacombs'a gir, kes çık. (logout) sonra şehirden wp'den cata'ya giderken resetleyip git.

@Selami : Bunu* sana hitaben söylediğimi kesinlikle düşünme. Bu yapımcılar dediğin kafa yapısında değiller. Oyunda yaptığın seçimlerin bir anlamının olmasını istiyolar. Senin dediğin olursa 10 doları veren 0'dan karakter kasmış oluyor her seferinde. Easy mode oluyor biraz, d3 yapısına bürünüyor. İstemiyorlar. O mantıkla yola çıktıktan sonra verelim parayı 4 tabli inventory gelsin. Adamlara giren çıkan yok para kazanırlar kötü mü?
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...