Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Path of Exile (Hack & Slash RPG)

Gangren

Öne çıkan mesajlar

ffa değil loot sistemi. değerli itemlar kişiye düşüyor, 6-7 sn gibi bir süre boyunca başkaları lootlayamıyor eğer o sürede lootlamazsan diğerleri lootlayabiliyor. loot sistemi ile ilgili bazı değişikler yapılacak*. sistemin şöyle bir sorunu var, ranged classların item peşinde koşması gerekiyor sürenin az olmasından dolayı büyük ihtimal değişiklik yapılacak. forumlarda 300 sayfanın üzerinde topic var.

kimi ffa olmalı diyor, kimi ranged için assigned lootlar kişiye teleport edilsin diyor, kimi diablo 3 gibi kişiye özel loot düşsün diyor ki buna karşı çıkan çok kişi var çünkü sen diğerlerinin lootlarından bir haber oluyorsun.

benim şahsi fikrim, loot ffa da olsa böyle de kalsa random adamlarla oynamadığınız sürece sorun yok. ben CB'de 3 ay random adamlarla oynadım 1 kere item çalma veya açlık yapma gibi bir durum olmadı. herkesin ne kullandığı belli zaten. ileri levellarda spec seçiyorsun. onun dışındaki lootları paylaşıyorsun. haa OB'da bu böyle olmaz malum çok fazla bebecan geldi. ninja da yaparlar, açlıkta yaparlar. ondan tanıdıklarınızla oynayın veya solo oynayın.

vendor bazı itemlara özel şeyler trade ediyor. 3 ayrı renk'in linkli olan bir item satarsanız chromatic verir size. buna benzer onlarca kombinasyon var. orb of chaos bile veriyor vendor. listenin olduğu linki birkaç sayfa önce vermiştim.

Vendor Recipe List

http://en.pathofexilewiki.com/wiki/Vendor_Recipes

bu liste vendora ne satarsan sana vendorun karşılığında ne vereceği listesi. bazı arkadaşların aklına takılmıştı, işte rare'yi vendora satmak saçma. evet bir noktadan sonra gerçekten saçma. yapılan şey şu, oyun hızlandığında ve siz çok sayıda rare düşürmeye başladığınızda bunları vendora satmayı bırakıyosunuz ve stash'de toplamaya başlıyorsunuz. o lisstedeki kombinasyonlardan birini denk getirdiğinizde vendora verir chaos orb alıyorsunuz. çünkü diğer türlü tek tek sattığınızda alacağınız şey alteration orb'u. siz 150 tane alteration orb'u verseniz kimse size 1 adet chaos vermez. çünkü chaos oyundaki en önemli currency. bütün quality gemler (oyunlardaki en önemli itemlardan biri) chaos/divine currency üzerinden trade edilir (gear yoksa tradelik). haliyle lootu istifleyip, vendorda recipe ile realize etmek size uzun vadede inanılmaz kazanç sağlıyor. fakat bu emek isteyen bir şey ve kanımda düşük levellarda gereksiz. 30-40'dan sonra yapmaya başlana bile sürekli sarı almaya başladığınızda.

ps. oyun ilerledikçe itemların üzerinde soket sayısı arttıkça sizin aldığınız loot sayısı ve kalitesi doğru orantıda artacak. support gem listesine bakarsanız "Increased item drop rarity" veya "Increased item drop quality" göreceksiniz. Bu supportları "öldürdüğünüz" primary skillere linkleyip drop chance ve kalitesini dramatik bir şekilde arttırıyorsunuz.
Sosyal ağlarda paylaş

hic bir mantikli aciklamasi olmayan bir sisteme 300 sayfa az bile.sure nedir bir kere,neyin kafasi ile yapmislar bunu?

bu sistem,arkadaslarin ile oynarken bile problem cikartabiliyor.buna acil cozum bulamazlarsa,kayiplari cok olur.

diablo 3 gibi yapsinlar,lootu paylasmak isteyen olursa,trade.

forumda loot sistemini savunanlar olmus sdsfgfhfhf ya karsima ciksa yuzune tukururum,tiplere gel.
Sosyal ağlarda paylaş

d3 tarzına çevirmelerinin o kadar kolay olduğunu düşünmüyorum. baya köklü bir değişiklik sonuçta. ben şu an ki sistemde hiçbir zorluk yaşamıyorum, alışkanlıktan herhalde. adamlar herkesin fikrini almaya çalışıyor fakat herkesi mutlu edecek bir sistem yok. senin "mantıksız" diye kategorize ettiğin sistemi seven insan sayısı çok, buna karşın "ffa" sistemini isteyen çok, o da sana çok saçma geliyor mesela anladığım kadarıyla.

benim düşüncem seçmeli loot sistemleri ekleyecekler bir tane yerine. ne olacak, kişi tarafından tanımlanmış dropların ffa olmadan önceki zamanı group options'dan editleyebileceksin. 5 sn'i 20'e veya never a çevirebileceksin. ffa yapabileceksin direk options'dan. veya chat'e loot log ekleyeceksin, kim kimin ne lootladığını görecek vs.

d3 sisteminin gelmesine ben pek ihtimal vermiyorum tbh.
Sosyal ağlarda paylaş

bingildak said:

2h candır marauder ile veya daha güvenli ama yavaş olsun dersen 1h/shield'de gayet efektif. asıl karar vermen gereken hangi tür gemleri kullanacağın. elemental melee, physical melee, auralar, curseler vs. web sitesinden bakabilirsin, ona göre stat yatırımı yapacaksın pasifleri alacaksın.

hangisi iyiyse onla takilirim abi newbie olduğum için fikrim yok :)
lv11 oldum hala psiflere vermedim zorlanmaya başladım eheh.
Sosyal ağlarda paylaş

tam detaylı bir build arıyorsan forumlara bakıcaksın, ama ben şu an 2h marauder başlıyor olsam

http://www.pathofexile.com/passive-skill-tree/AAAAAgEBIQIhVSkuKvYx-zkOPfxQUFhjXz97jHy4jAaMz6Ssud3G2O8O8i_2SA==

kesinlikle alacaklarım olurdu. o hp, hp reg., elemental resist, armor ve extra flask gainlere verirsen ölmeden ilerlersin

ama ben oyunu hardcore oynayacam level 60 da zorlanmak istemiyorum diyorsan ya oturup kafanda plan yapacaksın yada yapılmışlarını forumda bulup takip edeceksin.

ben dün 35 oldum, daha ölmedim :)

bu arada neden çok fazla marauder açan var diye soran arkadaşlara da yanıttır verdiğim linkteki pasif skiller. oyunun başında hiç zorlanmadan alıyorsunuz ve oyunun ilk zorluk seviyesinde nerdeyse godmode dolaşmanızı sağlıyor. survival konusunda marauder'e yakın bir class yok denebilir. ha templar açar ordan marauder'e gelirsin aynı şey olur zaten lvl 40-50'den sonra class'ın pek bir anlamı kalmıyor. şayet ben marauder ile şu an templar skilleri toplamaya başladım.
Sosyal ağlarda paylaş

dün gece şerefsizin biri ilk legendimi ninjaladı. pc kastı alamadım allahsız köpek ya bir de utanmadan gösteriyor party chatten

act3 geçtim 29lvl oldum bakalım, umarım yanlış build gitmiyorumdur
http://www.pathofexile.com/passive-skill-tree/AAAAAgIBr-sB0fT4okDEoqGkm40ILhmO7YPTfjWSTsjuDlb63Ub8TmOndEEUdcHYDq0ppfzFZ6CHdkp93Q0s6bQaWz3K0xm0-rHqYmqTwA8VICpNPyduqjJ-g9v8S7XyrpMqOKZXOuGI8Wz2guSQEXPh94hfqnq4tz7Grv4K8kXnYzwtTP-vbMWK8B8EszKJV-J35RRNAnGiAKlueA3QR1ivNug6Ut-_hmBWBGFSn8syCc5xTeOsWf6PI_bv8FpIQ5wY23TxnrlsFg==

nickim asxa ekleyin kasalım ya millet fıtık ediyor beni

lootları özellikle kalabalık ortamda yerden almak çok zor oluyor. yanda popup çıksın en kötü durduğumuz yerden alalım. loot peşinde koşmak saçma ama mecbur koşuyorsun millet hmen alıyor
Sosyal ağlarda paylaş

anlık yükseliyor pingler baya sıkıntı yaratıyor.

act3'ün mekan tasarımları süper olmuş bu arada helal olsun heriflere.

party meselesini düzeltmeleri lazım yalnız bu şekilde olmuyor, partye giriyorsun quest state de gerisin diyor başka partye giriyorsun herifler portal açmıyor vs. düzenleme lazım
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...