Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Vatan Bilgisayar'dan wow almanızı önermiyorum

Uzunkulak

Öne çıkan mesajlar

Geçen hafta battlechest ve wrath of the lich king paketi satın aldım. Battlechest keylerini sorunsuz bir biçimde girdim ancak WOTLK ürün anahtarımın daha önce kullanılmış olduğu hatasıyla karşılaştım. Bunun üzerine Vatan Bilgisayar'a geri götürdüm ancak bana kullandığınız lisansı geri alamayız cevabı verdiler bunun üzerine Skype ile Activision Blizzard'ı arayarak durumumu anlattım oradaki kişi bana ürün anahatarının başkası tarafından kullanılmış olduğunu anlattı. Fatura ve bir kaç belgeyi scan ederek kendilerine gönderdim ve yeni cd key gönderdiler ancak yaklaşık bir hafta boyunca olmaması gereken bir problemle uğraştım.

Donanım konusunda hala vatan bilgisayar benim tercihim ancak lisanslı ürün bir daha almayı düşünmüyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

EVIL_DeaD said:

abicim adamlar cd key sorununu nasıl cözcekler senin? kendin blizzardla iletişime geçerek hallediceksin. yoksa her cd alan gider vatana bu key kullanılmış der sürekli adamlar olayları nasıl çözsünler

olur mu abi, o keyin geçersiz olması demek, vatanda bi şekilde birinin o keye ulaşıp bi yere yazması falan demek, o da vatanın sorumluluğunda, yeni key vermesi lazım.
Sosyal ağlarda paylaş

vatan bilgisayarın suçu yok bunda. eğer adamlar sırf sana yardımcı olmak amacı ile alsalardı oyunu. önce kutuyu türkiye dağıtıcısına göndericeklerdi. onlar da blizzard ile iletişime geçip, sana cd-key vericekti. tabi sen bu arada bekliyecektin.
bu dediğim eb çabuk hali.

olası bir durum ise ki benim başıma starwars galaxies aldığımda gelmişti. cd key senin dediğin gibi kullanımdaydı. kutuyu dağıtım yapan firmaya göndermem söylendi bimeks tarafından. gittim kutuyu verdim. kutu paketlendi yurtdışına yollandı. orada yeni cd-key barkodu etikenlendi ve aynı kutu geri geldi. sonra ben de gidip tekrardan dağıtımcıdan aldım. beklediğim süreyi sen hesaba kat.

kısaca en çabuk halledebilicek şekilde bitirmişsin sorununu zaten. o yüzden millete suç atmamak gerek. tek suçlu var o aynı cd-key i başka kutulara da basanlarda. o da olabiliyor işte arada. düzeltiyorlar zaten hemen.
Sosyal ağlarda paylaş

Vidar said:

EVIL_DeaD said:

abicim adamlar cd key sorununu nasıl cözcekler senin? kendin blizzardla iletişime geçerek hallediceksin. yoksa her cd alan gider vatana bu key kullanılmış der sürekli adamlar olayları nasıl çözsünler

olur mu abi, o keyin geçersiz olması demek, vatanda bi şekilde birinin o keye ulaşıp bi yere yazması falan demek, o da vatanın sorumluluğunda, yeni key vermesi lazım.

alakası yok. bu key ler basılırken daha paketlenme aşamasında bazen 1den fazla kutuya aynı key basılıyor. sorun bundan kaynaklı yani. vatan da böyle birşey yapmaz. yaparsa da üstteki mesajımda yazdığım gibi senin yeni keye ulaşma süren baya artar.
Sosyal ağlarda paylaş

Bir vatan çalışanı olarak öle birşey olma ihtimali yok bir kere o kutular poşete sarılı ve seal var üstünde aralın hadi abi açım keyi alım olayı olamaz alırken anlarsın açıldığını orda kocaman ARAL seal var ha bu neden olmuş olabilir 2 ihtimal var 1 aralda poşetlenırken ordaki bir çalışan hacı şu keyi ben alım kendim kullanırım der 2. ihtimal 1 key 2 kutuya etiketlenir. Olabilir yani böle şeyler yoksa bende şuan 15 tane sc2 key olurdu o kadar basit olsa ^^ama gel görki sc2 sattığımız halde sc2 keyim yok :(
Sosyal ağlarda paylaş

cd key olayları karısık ben wow classic döneminde aldıgım kutudan cıkan 10günlük trial yerıne orj key cıkmıştı 2tane oyunum olmuştu yani böyle bi yanlışlık da başıma gelmişti
arkadaşın dediği gibi keyler komple kutu içinde kapalı gelen bişi vatan bilgisayarla bi alakası bile yok bu işin adamlar üreticisi değil ki oyunun sorununuz olunca firmayla direk iletişime geççeksiniz. adamlar oyunlara garanti sigorta gibi bişi eklemiyor sonuçta aldığınız gibi sizi bağlar ne yazık ki
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...