Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Okyanuslarin Canavarlari (Yuksek sayida resim icerir)

Draven

Öne çıkan mesajlar

abi cok tatli hayvanlar ahhsa[signature][hline]SatanJager[RE] ICQ
RedEye CLAN ruhunu yaşatan tek isim :)http://diablokiller.cjb.net ( yakında bir ara açılır bakılır )
Bayan X: Mangodan okul eteği aldım dur gösteriyim.*çantadan torba çıkarılır ilk bir s-shirt görülür*
aente : Eee hani etek? *kumaş parçası gösterilir*
aente : Etek nerde?
Bayan X : Etek bu!*bir kopulur yerlere yatılır*
aente : Anaaa! dükkanın adı iks asdasa*ölünür*
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 yıl sonra ...
v for vendetta'yı yöneten adamın ilk filmi tv için yapılan peter benchley uyarlaması the beast'dı (güzel kitaptır) okyanusun en deli canavarının köpekbalıkları yada orka'lar değil kalamarlar bu kitaba göre.

bu sayfadaki çoğu balık 1500 metreden daha aşağıda yaşıyor , daha yukarıya sağ olarak çıkarmak imkansız zira basınç farkından dolayı çıkmadan ölüyor zavallılar.
Sosyal ağlarda paylaş

Gectigimiz aylarda okumustum ben de derin sular hakkinda bir yazi.
hatta durun, üsenmeden yazicam. benim ilgimi cekmisti baya.

Alien'vari varliklar var gercekten 700-3000 metre suyun altinda. Yüksek basinctan dolayi inilemiyor haliyle o kadar derinlere.
Ay hakkinda bile daha cok sey biliyormus arastirmacilar.
500 metre dalabilen bir U-Boot Robotu , derin sularda yasayan ilginc ve henüz kesfedilmemis hayvan ve bitkileri kesfediyormus.
''süper robot'' olarak adlandirdiklari 5 milyon degerindeki ''Hybrid Remotely Operated Vehicle '' henüz yapim asamasinda, fakat basarili olunursa 6500-11000 metreye dalma yetisine ulasacakmis.
söyle bisey:
[spo] [/spo]mesela örnek vermek gerekirse:
Caulophryne jordani:
[spo]

fazla gelismis algilama sistemiyle, en ufak hareketleri algilayabilip bu sekilde besleniyor.[/spo]

Aglantha sp var, deniz anasinin birazcik evrim gecirmis hali
[spo]
320 metre derinlikte yasiyor, kendisini aglarla yakalamak isteyen arastirmacilari görünce, parcalara ayrilip, dagiliyormus[/spo]

Bu tipini sevdigimin de, Grimpoteuthis. bi cesit mürekkep baligi, 300-5000 metre arasi karsilara cikiyormus.

[spo]
[/spo]

Chlamydoselachus anguineus
burda videosunu buldum, resimlerde disleri falan belli olmuyor. sivri sivri 300 dise sahip bu hayvan - yani bir sürü destelerden olusan dislere sahip- ve türünün en yaslilarindan,
http://www.youtube.com/watch?v=xry342A-utI
oha bir de suna bakin, gezerken rastgeldim. o_O
mahmut, korkuyorum.
http://www.youtube.com/watch?v=olx9_MQbdSc&mode=related&search=
Etrafina isik sacan bi yaratik yine, Tuscaridium cygneum bu arada latincelerini yaziyorum hep, türkcelerini bilmedigimden. e almancadan da ceviremiyorum. artizligimden degil yani.
Sadece 1.2 cm büyüklügünde olup, uzun bir süre yasayabiliyorlar 2200 metreye kadar.
[spo] [/spo]
ve benzerleri [spo] Euphysa flammea.

[/spo]

Bu 40 cm uzunlugundaki Bathynomus giganteus, yengec türünün en büyügü.2000 metreye kadar da yasiyormus.[spo] [/spo]
da ehm bu da, oha olmak yetmeyecek türden bir resim, bu hayvanin disleri ilgimi cekti baya.
[spo] [/spo]

Solucanimsi, Eukrohnia fowleri,turuncu isik saciyormus, 4.5 cm ve 1200 metreye kadar yasayabiliyor.[spo] [/spo]
Avci baligi dedikleri türden chaenophryne melanorhabdus, kendisine ait bir oltasi bulunmakta ve bu oltanin üstünde isildiyan baska bir organi var. bunu agzinin önüne indirip,pusuda bekliyor bir kac varlik tuzagina düsene kadar.
[spo]Bunun gercek resmini bulamadim
[/spo]
ya da baska bir balik, esneyen midesi ile kendinden büyük ve daha güclü hayvanlari sindirebiliyor.
Bu da benim hastasi oldugum balik Anoplogaster Cornuta, surat ifadesi bu kadar güzel olamazdi bi baligin.:P Bulldog'un balik versionu bariz.

Bi kac resim daha ekliyim,
[spo] [/spo]
[spo] [/spo]
[spo] [/spo]
[spo] [/spo]
[spo] [/spo]
[spo] [/spo]
[spo] [/spo]
[spo] [/spo]
[spo] [/spo]
[spo] [/spo]

[spo]
[/spo]
son olarak The fish doesn't think, the fish knows everything diye bitirelim yazimizi.
bloop bloop
*su kabarciklari*
*denizin karanlik sularinda kaybolur*
Dory, scs.

[ Mesaj 21 Mayıs 2007, Pazartesi - 16:20 tarihinde, vaniLLe tarafından güncellenmiştir ]

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...