Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Activision Blizzard ve Kotick efendi Hatun ana karakterlere inanmiyor

Laurelin

Öne çıkan mesajlar

http://galeria.tolkienianos.com/data/media/36/Eowyn_and_the_Witch-King_of_Angmar.jpg

return of the king in en epic kisimlarindan biriydi direk, koskoca witch kingi gectim bir nazgulun karsisina dikilebildi hatun, eowyn son derece gercekci ve basarili bir hatun karakter iste, tolkienin ataerkil orta dunyasinda bile istisnalar olabiliyor

eowyn defalarca mutfaga yollanmasina ragmen kacarak savasa girdi ve pek az insanin yapabilicegi bir kahramanligi basardi, chain mail bikinisi ve leather mini etegi yoktu, dovusurken panty shot da vermedi

tolkien kalitesi iste direk, adamin hemen hemen her karakteri basarili
Sosyal ağlarda paylaş

http://www.john-howe.com/portfolio/gallery/data/media/21/EowynAndTheNazgul.jpg
o sahne ilk okuduğumda en çok etkilendiğim herhalde 2-3 yerden birisidir bütün seride. bir diğeri sam'in örümböcük ile cebelleşmesi, bir diğeri de gandalf'ın köprüyü trafiğe kapaması.

sadece kadın karakter değil, çocuk ve yaşlılar da olsun başrolde bence. "hayır yapamazsınız haddinizi bilin" denen insanların "aha böyle de yaparım" demesi kadar keyifli şey azdır benim için hikayecilikte.
Sosyal ağlarda paylaş

Bana kadın karakterler daha hoş geliyor daha bir seviyorum karakteri, böle esirgeyerek, daha bir özverili oynuyorum. Bir nevi kolluyorum sanki karakteri. Erkek karakter olunca sanki daha bir özdeşim kurmaya müsait oluyor bende ondan hoşlanmıyorum.

Benden iyi baba ve sevgili olur :P.

Kahramanlık=Fedakarlıkdır ve birazda cesaret. Gidip 15 kişiyi dövsen ne olur aynı anda ? Ne için dövdün derler adama canım çekdi dövdüm der, o zamanda ona cani derler. Kahramanlık temelinde cesaret yatar, testesteron ile alakası yok, testesteron sadece size fiziksel güç sağlar, sizi saldırgan ve şiddete meyilli hale getirir.

Bir kahraman ile korkak arasındaki fark nedir siye sormuşlar Tysonun antrenöürne, hiç bir fark yok demiş aralarında, ikiside korkar ama biri yaptıklarından dolayı kahraman olur demiş. Bunuda illaki fiziksel bir güç gösterisi olarak algılamayın kahramanlığı.

Kadınlar ülkemizde sürekli baskılanarak yetiştirildikleri için, aman zıplama aman hoplama, cici cici otur gibi. Dolayısı ile pasifize ediliyorlar.

Yani kahramanlık eşit değildir fiizksel güç veya testesteron yada iri kaslar.
Sosyal ağlarda paylaş

disi karakter oynatmam zorda kalmadikca, allahtan oyun yapimcilarida bu sekilde dusunuyorlar. bana mantiksiz geliyor cop gibi kadinin ultra uber 100kg lik slahi tasiyip karsisindaki 100 tane dana gibi adami kesebilmesi. ha erkek icin de pek mantikli degil, ama ben hayallerimde erkek hero oldum cocuklugumdan beri, gidip kadin oldugumu hayal edip kicimi mememi duslemedim, onu dusleyen simdi zaten baska cins olmustur herhalde. orumcek adam, conan superman vs ile buyuyup normal olarak onlarin yerine koyuyorsun ya da kendine erkek bir hero yaratiyorsun hayallerinde, bilemiyorum aranizda varmi erkek olarak hayallerinde kadin hero oldugunu dusleyen, aha oyunda da bu boyle benim icin.

abaza adamlarin disi karakterlere ilgisi olduguna dair bir fikrim de yok degil :)

herkesi kapsamiyor tabiiki ama free mmolarda var oyleleri.

belkide kapsiyordur bilemem.
Sosyal ağlarda paylaş

Niye dişi karakter oynatalım ki.. mümkün oldukca karakter yaratımında kendimizi koyarız ki o hayal dünyasında kendimiz mücadele ediyormus gibi hissedelim maceradan maceraya kosalım.. arasıra dialog cesitliligi icin acılabilir tabiki,ama sonucta her oyunda kadın karakter acan arkadaslara başarılar diliyorum..creepy..
Sosyal ağlarda paylaş

Vallahi ben özdeşim kurmak istemiyorum işte karakterle, çünkü wow un male karakterleride karikatür gibi. Ben zaten wow uda aha adam keseyim hero olayım diye oynamadım özdeşim kuramayacağım ve kurmak istemeyeceğim bir heroluk sunuyordu. Ayrıca milla jovovich i jean darc da uzun saçları ile at üztünde zrıhlar içinde görünce hayran kalmışdım. Biraz da ondan female char açdım ve paladin.

Beni wow a çeken o keşfedilecek görülecek binlerce ayrıntının olmasıydı. Özdeşim kurabileceğim birşey yokdu bende ondan female açdım.
Sosyal ağlarda paylaş

cüce anlamamışsın o zaman filmleri, bilim bu durum karşısında çaresiz. :/ bir kadının yavrusu veya yavrusu yerine koyduğu bir çocuk için neleri göze alabileceği ve yapabileceği o iki filmin ana olayı gibi birşey.

kanuni, orc oynatanlar gerçek hayatta hırbo, cüce oynatanlar cüce de öyle özdeşleştiriyorlar kendilerini diye çıkarımda da bulunursun mazallah sen. (:P)

hearts of iron'da hep almanlarla oynuyorum, gerçek hayatta nazi olduğumdan onlarla mı özdeşleştiriyorum acaba kendimi, ne dersin? :(
Black-ice said:

o değil de
şu HERP DERP ne demek yahu.

HERP DERP!
Sosyal ağlarda paylaş

Ustune alinma sam , aliniyorsan sen bilirsin, ama ana dedigim erkek olarak hayallerimde erkektir herom benim icin, senin icin disi ise bu , o zaman aramizda bayagi bir fark var tartismaya degmez. Cocuklugumdan beri bu boyle, sapik olmak lazim erkek adam olarak hayal kurarken kendini disi yerine koyman icin, o zaten gay vb bir sey oluyor, oyunlarda law disi char acmis nedeni belli ona laf etmiyorum ben, oyunlarada lafim yok ama hayal alemi ile direk etkilesimde olan ve bu sekilde uretilen oyunlarda disi charlarin az olmasi bu sebeptendir diye dusunmekteyim.

Anacim cok ters nan, 15 yasindasin erkeksin hayallerinde disi hero olarak kendini hayal ediyorsun, varmi sam bunun mantikli ve duzgun aciklamasi.
Sosyal ağlarda paylaş

Kanuni said:

disi karakter oynatmam zorda kalmadikca, allahtan oyun yapimcilarida bu sekilde dusunuyorlar. bana mantiksiz geliyor cop gibi kadinin ultra uber 100kg lik slahi tasiyip karsisindaki 100 tane dana gibi adami kesebilmesi. ha erkek icin de pek mantikli degil, ama ben hayallerimde erkek hero oldum cocuklugumdan beri, gidip kadin oldugumu hayal edip kicimi mememi duslemedim, onu dusleyen simdi zaten baska cins olmustur herhalde. orumcek adam, conan superman vs ile buyuyup normal olarak onlarin yerine koyuyorsun ya da kendine erkek bir hero yaratiyorsun hayallerinde, bilemiyorum aranizda varmi erkek olarak hayallerinde kadin hero oldugunu dusleyen, aha oyunda da bu boyle benim icin.

abaza adamlarin disi karakterlere ilgisi olduguna dair bir fikrim de yok degil :)

herkesi kapsamiyor tabiiki ama free mmolarda var oyleleri.

belkide kapsiyordur bilemem.

Valla oyunda estetik önemlidir benim için, zaten grafik estetiğin bir parçasıdır.
Şimdi senin için grafik önemliyse estetikte önemli olmalı,
e o zaman erkek olan birşeyi "estetik" bulabiliyorsan sende sorun vardır bence=)

ne wowda ne başka bir yerde, bineğe binmiş erkek karakter mal gibi duruyor. Anca BE male biraz idare eder konumda.
Çünkü erkek dediğin nane estetik değil, gerçektede böyle estetik değiliz abicim.
Neden çirkin bişile oynim ki?
Bence insanların kendi cinslerine ait karakterleri oynamaları bi garip,
yani ben zaten erkeğim neden hayali bir dünya da aynı gafleti yapayım.
( sırf bu yuzden wowda hiç eng. kasmadım heh. )
Sosyal ağlarda paylaş

erkek gibi kadında takılmışsın sen cüce, sana göre kadın yavrusu için savaşamaz, evinde oturur yani? kanuni gibi çıkarımda bulunmayayım ama anlamamışsın cidden konsepti.

yok kanuni, üste alınacak durum yok ama bu yaptığın çıkarım hem yanlış hem de yersiz. söylenecek şey değil şöyle bir tartışmada. rencide edici çıkarımda bulunmak kolay yoksa, "cinsel güvensizliği olanlar kadın karakteri reddediyordur" deyip bırakmak da mümkün ama yapmıyoruz çünkü belden aşağı vurmak olur.

sen günlük hayatındaki davranışını, görünüşünü, kökenini, fikirlerini birebir oyuna yansıtıp sadece kendini oynayamadığın sürece bir oyunu oynamıyorsun sanırım. hoş gerçi o da nasıl mümkün merak ettim, türk olamıyorsan oynamıyorsun herhalde o oyunu? peki yaşlanınca ne yapacaksın, "yaşlı karakter yok bu oyunda ben özdeşleştiremiyorum kendimi" deyip hiçbirşey oynayamayacaksın herhalde?

ha ayrıca 15 yaşında kendini orc barbar olarak gören adamı sen açıklayabilirsen bir zahmet, ben de faydalanırım senin dediğini açıklamakta. (:P)
Sosyal ağlarda paylaş

huun said:

ciddi bir senaryoya sahip bir oyunda kadın karaktere hiç bir itirazım olmaz; ama bir insan evladı wow gibi bir oyunda neden kadın karakter seçip oynar bu tartışmaya açık.

neyin peşindesiniz olm?

evet BG gibi karakteri kendi yaratabildiğin single player rpglerde de karı karakter yaratan insanların durumunu ayrıca düşünmek lazım....

..........
Sosyal ağlarda paylaş

Ardeth said:

huun said:

ciddi bir senaryoya sahip bir oyunda kadın karaktere hiç bir itirazım olmaz; ama bir insan evladı wow gibi bir oyunda neden kadın karakter seçip oynar bu tartışmaya açık.

neyin peşindesiniz olm?

evet BG gibi karakteri kendi yaratabildiğin single player rpglerde de karı karakter yaratan insanların durumunu ayrıca düşünmek lazım....

..........

cogu oyunda kadin oynamak cok daha karli
bi suru belese item veriyosun
ekran bi kararip aydinlaiyo diye beles item kacirilmaz
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:

erkek gibi kadında takılmışsın sen cüce, sana göre kadın yavrusu için savaşamaz, evinde oturur yani? kanuni gibi çıkarımda bulunmayayım ama anlamamışsın cidden konsepti.

cevirme söylediğimi, sahane aksiyon karaterleri var kadın. baya dünyayı kurtarıyolar. ama sarah conner ddeğil yani, ripley hiç değil.
Sosyal ağlarda paylaş

Abicim acin disi char benimde var wow da disi, erkek karakterden baydigim icin, oyunlar neden disi heroya daha az sahip tezi icin soyledigim bir fikir bu. Oyun demiyorumki hic bir yerde gercek hayattaki tekil hayallerinizden bahsediyorum ve bundan daha cok erkek hero vardir diyorum, daha cok cizgi roman erkek herosuda bu yuzden var belki, veya filmlerde daha cok erkek hero var belkide dunya genel egiliminden dolayidir diyorum.

Adamlarda oyuncularin %90 i erkek oldugu icin buna uygun gordukleri erkek herolar uzerine yogunlasiyorlar belkide. Mantigima uyuyor bu ustteki aciklamamdan dolayi.

Ayrica banane istersen git disi kostebek ol oyunda, tanimam etmem hicbirinizi, esim wowda hep disi char aciyor, sordum simdi, ben disiyim kendime yakin hissediyorum diyor. Ben yakin hissetmiyorum, erkek olarak siz hissediyorsaniz siz bilirsiniz.
Sosyal ağlarda paylaş

Kanuni said:

Ayrica banane istersen git disi kostebek ol oyunda, tanimam etmem hicbirinizi, esim wowda hep disi char aciyor, sordum simdi, ben disiyim kendime yakin hissediyorum diyor. Ben yakin hissetmiyorum, erkek olarak siz hissediyorsaniz siz bilirsiniz.

aslında tauren cuce veya orc falansan dısı acılmazda
abı NE human falansan mecburen dısı acmalısın ya.
çok kütükler
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...