Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Wikipedia'ya güle güle diyin...

Daemonarch

Öne çıkan mesajlar

gecko said:

eğer duyduğum fake değilse, murat bardakçı kapansın zaten öğrenciler oradan kopya çekiyor demiş.

bu arada bu karikatür 1935'e ait birşey, karikatürde de kötü birşey göremedim. saçma yerlere getirilebilecek bir olay

övrenciler yalan yanlış bilgiler öğreniyorlar oradan. hatalı bilgi vermek de bir suçtur. kapansın demişti bi kaç ay önce..

gerçi adam bi garip..
Sosyal ağlarda paylaş

dasaaa said:

gecko said:

eğer duyduğum fake değilse, murat bardakçı kapansın zaten öğrenciler oradan kopya çekiyor demiş.

bu arada bu karikatür 1935'e ait birşey, karikatürde de kötü birşey göremedim. saçma yerlere getirilebilecek bir olay

övrenciler yalan yanlış bilgiler öğreniyorlar oradan. hatalı bilgi vermek de bir suçtur. kapansın demişti bi kaç ay önce..

gerçi adam bi garip..

erhan afyoncu cok guzel birsey soyledi orda, her akademisyen kendinden biraz feraget edip oraya dogrualari yazma gul gibi olur wiki dedi. cok da guzel fikir bence. her konunun uzmani zaman ayirip maddeleri kendi yazsa harika olurdu.
Sosyal ağlarda paylaş

hatta sadece akademisyenler veya kendini bir şekilde kanıtlayabilecek pirlerin yazabilmesi lazım öyle bir ansiklopediye tabii azzcık bi primle. Öyle olsa süper olurdu. Gerçi şu an nasıl tam bilmiyorum da herkes yazabiliyo diye biliyorum sonuçta. Denetleyenler belki dediğim gibidir..
Sosyal ağlarda paylaş

abi murat bardakçı süper kapalı bir adam.. adamın şunu anlama imkanı olduğuna dahi inanmıyorum, bu gibi sayfalar hızlı yoldan fikir sahibi olmak için yapılmış sayfalar.

şunun gibi, hiçbir bilgim yok ne alacağım konusunda.. burada donanım yazılıma mesaj atıyorum "ekran kartı alıcam, anakartım budur.." diye.. millet de kabaca "senin anakartına bu takılır, bu takılmaz, şu modelleri iyidir" diyor sadece.

adam istiyor ki sen ekran kartı alacaksan nasıl çalıştığını, nasıl programlandığını tam anlamı ile bilesin!

21.yy'a hoş geldiniz. işi spesifik konular olmayan kimsenin teorik bilgiler ve tarihsel gerçekleri tam anlamı ile öğrenmek zorunda olmadığı harika bir zaman dilimi!

misal adamın yaklaşımının aynısı ile kendisini windows'tan sınava sokup "aaa hacım hiç bilmiyorsun! BİLMEDEN BİLGİSAYAR KULLANILMAZ!" şeklinde azarlanıp, elinden bilgisayarı alıp yere atmak ve hemen yakarak imha etmek lazım gelir..

ne bileyim bu konulardaki duruşu, tavırları çığır açıcak derecede gıcık geliyor. öyle ki pelin batu'nun gıcıklığını dahi geçiyor zaman zaman.
Sosyal ağlarda paylaş

dasaaa said:

gecko said:

gerçi adam bi garip..

Adam hiyar.
Sosyal ağlarda paylaş

verdiği yalnış bilginin oranı nispeten kabul edilebilir derecede bence.. doğrusu çok çok hatalı bilgiye de rastlamadım. yüzeysel bilgiler, evet.. ama benim baktığım şeylerde hatalı bilgi oranları gerçekten düşüktü.

tabii bir de derleme toplama vazifesi var atlanılan, gözden kaçırılan.misal nasa programlarını her programa ayrı bir sayfa açıp iyice bölük pörçük hale getirmiş nasa'dan daha güzel sunan bir kaynak wiki..
Sosyal ağlarda paylaş

yok güya tek partili sistem kurup kendi adamlarını yerleştiriyor meclise diye artniyetli benzetme.

bu da yeni moda oldu, atatürk diktaydı imaları. karikatür eski olabilir ancak o dönemde bile çok partili sisteme geçme taraftarıydı atatürk. sadece şimdiki ismi lazım değil partinin geçmişteki yansımalarına geçit vermemek için sistemi erteledi.

hayır bir de bu tayfa "atatürk diktaydı, 1945e gelene kadar chp nazi partisi gibi" diye troller. 2002den beri tek bir parti yönetmiyor sanki ülkeyi :P

bu konu politikaya kaçar ve kilitlenir bence.
takunyalı paticikler cevaplarınızı bekliyorum
Sosyal ağlarda paylaş

goldbären said:

yok güya tek partili sistem kurup kendi adamlarını yerleştiriyor meclise diye artniyetli benzetme.

bu da yeni moda oldu, atatürk diktaydı imaları. karikatür eski olabilir ancak o dönemde bile çok partili sisteme geçme taraftarıydı atatürk. sadece şimdiki ismi lazım değil partinin geçmişteki yansımalarına geçit vermemek için sistemi erteledi.

hayır bir de bu tayfa "atatürk diktaydı, 1945e gelene kadar chp nazi partisi gibi" diye troller. 2002den beri tek bir parti yönetmiyor sanki ülkeyi :P

bu konu politikaya kaçar ve kilitlenir bence.
takunyalı paticikler cevaplarınızı bekliyorum

o imaları yapan adamların zihniyeti yüzünden diktaymış gibi gözükiyor atatürk, ders kitaplarında defalarca isyanlar sonucu çok partili sisteme geçişin bu ortamlarda mümkün olmadığı işleniyor.

orda burda isyan çıkarıp, kafa kesen kimin zihniyeti idi?
Sosyal ağlarda paylaş

dasaaa said:

verdiği yalnış bilginin oranı nispeten kabul edilebilir derecede bence.. doğrusu çok çok hatalı bilgiye de rastlamadım. yüzeysel bilgiler, evet.. ama benim baktığım şeylerde hatalı bilgi oranları gerçekten düşüktü.

tabii bir de derleme toplama vazifesi var atlanılan, gözden kaçırılan.misal nasa programlarını her programa ayrı bir sayfa açıp iyice bölük pörçük hale getirmiş nasa'dan daha güzel sunan bir kaynak wiki..

2. paragrafa katiliyorum, genis kapsamli seyler hakikaten cok guzel duzenleniyor wikide.

ama amaci bilgi vermek olan bi sitenin hatali bilgi vermeye goz yummamasi gerekir. Hatali bilgi elbet olurda cok cok minimumda olmali, veya asiri teknik konu da olabilir. ama istanbulu yavuz selim fethetmisir gibi yuzelsel olup ta yanlis bilgi cok hakikaten, tarih konusunda rastalmasamda bilisim alaninda cokca rastladim.

ha en guzel yontemi iste akademisyenler gelip yazacaklar isin dogrusunu, ama gonullu olarak yapilan bir is oldugundan kim vakit ayirir da yazar...
Sosyal ağlarda paylaş

topici okumadım. o resim bayadır var. olmasında da HİÇ bir yanlışlık yok. wikinin çizdiği bir şey değil o. atatürk'ün sayfasında aldığı eleştiriler de elbet yazılacaktır o dönemde bir kısım böyle böyle çizmişti,yazmıştı,söylemişti şeklinde. boş işlerle uğraşmayın.
Sosyal ağlarda paylaş

scorch said:

murat bardakçı yanlış kapansın diyeceğine girsin düzeltmeleri yapsın daha bi yararlı olur.

doğru yaklaşım (tu)
scorch said:

gerçi murat bardakçıyı kim düzelticek o da ayrı bi sorun.

ee öncelikle iyi bir berber, sonra dünya göz hastanesi, mide kelepçesi, iyileşene kadar dinlenme ve sonra sağlam ve disiplinli bir spor hocası..

ondan sonra kendine gelicek ve gereksiz agresifliğini bir kenara bırakıcaktır..
Sosyal ağlarda paylaş

bayağıdır var o karikatür, olması da doğal. sonuçta ilkokul 10 kasım panosu değil orası. eleştiri bölümleri her detaylı siyasal kişi maddesinde mevcut olan birşey. fi tarihinde eleştirildi diye rage açmak da anlamsız.

bilakis yasaklamak o karikatürü doğrulamak anlamına gelir, herkes "bu adamın kurduğu ülke eleştiriyi de böyle elekten geçiriyor 80 yıl sonra" derler ve haksız da olmazlar pek.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...