Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

!!!...ALLAH c.c BİR MUCİZESİDİR BU...!!! (mutlaka izle)

vaniLLe

Öne çıkan mesajlar

Fortuna said:

ateistliğin özü ne: Tanrı yoktur.

peki islam vb. özü ne: tanrı vardır.

Tanrı yoktur diyen adam islami düşünceye vb. saçmalık gözüyle bakmasaydı zaten tanrı yoktur demezdi. Dalga geçme orda pasif olarak oluyor, otomatikman gerçekleşen birşey yani. İlla adamın çıkıp "nablara bak ben biramı çekerim adam orda namaza domalır" demesi gerekmiyor.

sokakta bira içiyor diye "nasıl içersin kafir!" diye saldıran mantaliteyle
namaz kılıyor diye "git bir domal gel allah kesin verir" diye dalga geçen mantalite aynı,
benim demeye çalıştığım o.
ikisi de hatalı, ikisi de çağdaşlıktan uzak, ikisi de saygısızlık yapıyor.
karşıdakinin dini inancına sen inanmıyorsan da saygı duyacaksın, ona hakaret etmeyeceksin.
olayın özü bu.

Giovanni said:

Ne sana kafir desinler ne de sen sirf Müslüman diye insanlara hakaret içeren sıfatlar tak.
Sosyal ağlarda paylaş

Bone said:

karşıdakinin dini inancına sen inanmıyorsan da saygı duyacaksın, ona hakaret etmeyeceksin.
olayın özü bu.

Bu da senin fikrin bu arada Bone, anlayışını tartışılmaz bir gerçek olarak kabul ederek fikir yürütüyorsun.
Sosyal ağlarda paylaş

nileppezdel said:
Ayrıca "dünyanın en alıngan insan grubu" demek hakaret mi? Lütfen Bone ya. Lütfen yani...

cümle: "Olayı abartıp bu kadar tartışılmasına sebep olanlar da yine dünyanın en alıngan insan grubu olan müslümanlar zaten"
üyelere karşı söylüyorsun lafı.
mesela ben sana "sen aptalsın, geceleri yatağına işiyorsun, toplumda yaşamaya yetemeyeceğin için annene söyle seni anaokuluna yazdırsınlar" gibi bir şey dersem,
bu hakaret olur mu?

ipucu
hakaret:
1. Onur kırma, onura dokunma.
2. Küçültücü söz veya davranış.
Sosyal ağlarda paylaş

Spidee said:

Bone said:

olayın özü bu.

Bu da senin fikrin bu arada Bone, anlayışını tartışılmaz bir gerçek olarak kabul ederek fikir yürütüyorsun.

saygısızlık kelimesinin anlamı belli.

içki içene karışan radikal müslüman da saygısızlık yapıyor, namaz kılana hakaret eden n00b ateist de saygısızlık yapıyor.

tanım belli, terim belli, olan olay belli,
halen "sana göre mi bana göre mi" demeye gerek yok, diyebilecek bir durum yok çünkü.

etimoloji ve sosyoloji giriyor işin içine. bilimsel öğeler, kişisel veya subjektif değil.
benim fikrimden ibaret bir olay değil.
Sosyal ağlarda paylaş

Ahaha, o zaman kızarkadaşım gereksiz trip attığında "alıngansın" dersem suratıma tokat atıp sonra da bana hakaret davası açsın lol

alıngan hakaret falan değildir, kendinize gelin.

Dine hakaret konusunda da Müslümanlar'ın biraz rahatlaması gerekiyor, yoksa işin ucu "Allah yok" demek dinime hakarettir diyemezsine kadar gider ki o zaman Allah var demek de benim inancıma hakaret olur vs. vs. Yani biraz daha rahatlayın, hemen karşı tarafa "dinime laf ettiiii" diye saldırmadan bi nefes alın arkadaşlar
Sosyal ağlarda paylaş

Kendi milletimi veyahut X milleti X toplumsal değerlerini X dini saçma çoğu zamanda da mantıksız bir şekilde kötülersem aşşağılarsam üzerlerinden rant yaparsam ortamda COOL gözükürüm "özentilik" bunu gerektiriyor moduna girip hali hazırda gayet normal oldukları halde kendilerini embesil seviyesine düşüren gençleri görünce üzülüyorum. (td)
Sosyal ağlarda paylaş

Regalya said:

Kendi milletimi veyahut X milleti X toplumsal değerlerini X dini saçma çoğu zamanda da mantıksız bir şekilde kötülersem aşşağılarsam üzerlerinden rant yaparsam ortamda COOL gözükürüm "özentilik" bunu gerektiriyor moduna girip hali hazırda gayet normal oldukları halde kendilerini embesil seviyesine düşüren gençleri görünce üzülüyorum. (td)

ahaha bu ne ya.
Sosyal ağlarda paylaş

fede said:

topiğin iq seviyesi 95 filan. toplam o da

maksimum 95e kadar hesaplayabildiğin için sana öyle gelmiştir...

yoksa gayet seviyeli ve yapıcı bir tartışma dönüyor 16 sayfadır. herkes diğerlerinin mesajını umursamadan kendi argümanını ortama "putung" diye koyup kaçıyo, hep olan şey bu.

patili canlı kafası işte, olur öyle...
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...