Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Aral 5 al 1 ode yapmis

di

Öne çıkan mesajlar

Eski oyunlar icin 5 al 1 ode muhabbeti yapmis.

Kitap icin D&R'a gittigimde gordum. Fallout 1, Fallout 2, MDK 2, Collin Macrae 2005 ve adini bilmedigim 1 oyun daha aldim ciktim. Totalde 5 ya da 6 oyun var zaten alabileceginiz.

Oyunlarin fiyati sabit bu arada. 5 tane alip 9.90 oduyorsunuz.
Sosyal ağlarda paylaş

dasaaa said:

Red said:

ben arala girince sinirleniyorum

yurtdışından 20 liraya aldıgımız oyunları 100 küsür liralarda satıyor insan gorunce sinirleniyor

abi o 1 al 5 öde kampanyasıydı ya.. sen yanlış zamanda gitmişsin..

tüh.. neyse artık..

red haklı sen haksızsın.
Sosyal ağlarda paylaş

Bone said:

dasaaa said:

Red said:

ben arala girince sinirleniyorum

yurtdışından 20 liraya aldıgımız oyunları 100 küsür liralarda satıyor insan gorunce sinirleniyor

abi o 1 al 5 öde kampanyasıydı ya.. sen yanlış zamanda gitmişsin..

tüh.. neyse artık..

red haklı sen haksızsın.

sen yargıç mısın lan kemik! yürütgit kırarım kemiklerini! dehayde

kampanya devam ediyor mu?
Sosyal ağlarda paylaş

EA oyunları Türkiye'de sabit olarak 55-60TL gibi rakamlarla satılır.

Bunda Aral'ın tek katkısı, EA ile partnerlik anlaşması imzalıyor olması. EA'nın oyunlarını ülkemizde ucuza satmasının tek sebebi ise bizzat firmanın pazarına giriş yaptığı ülkelerde uyguladığı fiyat politikası,

EA'yı son zamanlarda gerçekten sevmemin bir nedeni de bu fiyat politikası, reel kur üzerinden mi ne hesaplanıyordu yanlış bilmiyorsam ki bu da ülkenin genel alım gücüne tam oturuyordu :D

Birde yine Aral'ın suçu olmayan birşey varsa o da oyunlar vs. lüks olarak görüldüğünden alınan yüksek vergiler. Aral'ın kendine koyduğu pâyın normale göre yüksek olduğu zaten bilinen birşey fakat bir taraftanda devletin de yaklaşık %32 oranında vergi koyduğunu okumuştum bir yerde, nakliyeydi, bandrol parasıydı vs. derken oyunun normal fiyatı üzerine Türkiye'de %50-&60'lik bir eklenti oluyor ki Aral'ın kârı da var burada,

Ha bu fiyatlarla satış yapamayan sektörün tek firmasının ise hiçbir atılımda bulunmayıp, yüksek kâr ile satmasına bizim lafımız. Hem tekelsin, yeni girişimcilere izin vermiyorsun hemde fiyatlandırma üzerine hiçbir şey yapmıyorsun.

EA'nın ucuza ülkemizde sattığı oyunlardan 'bizim sayemizde' diye havalanmayı biliyorlar ama, ya da Sony'nin kendi kendine karar verdiği Türkçe dil destekli oyunlarını yine kendi imkanlarıyla Türkiye'de satışa sunacak olmasından kendine pay çıkarabiliyorsun.

Türkiye şartları da çok ahım şahım olmasa da Aral'ın rezil bir firma olduğu konusunda herkes hem fikir
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...