Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Crusader Kings 2

Efrasiyab

Öne çıkan mesajlar

pronoit said:

Promenader said:

plotluyorum ama bi türlü event gelmiyo plan yaptık hacı görecek anyayı konyayı diye.

abi yüzde yüzü geçir ve bekle ne kadar yükseltebilirsen o kadar hızlı gerçekleşir plan.

bide çok fazla kişi eklemeyin plana sonra içlerinden biri salaklık edip ağzından falan kaçırabiliyor sarhoşken vs
Sosyal ağlarda paylaş

Karea said:

ya bi sn

holy roman ın heiri bu velet benim regent olduğum

e oy hakkımda var

ya bi şekilde bişeyler olurmu koca imparatorluğu rüşvete falan boğsam ?

elective sonuçta bunlar , paso bişeyleri oyluyoruz
benim de oy hakkım var falan

hımm dur çok katakulli yapmak lazım

edit:aynı anda atmışız herhalde lol, dur bi bakiim oy hakkı olanları falan görebiliyormuyuz

son özet geçiiym

hre heir ine ben regent oldum
kendi courtuma torunum olan kızlardan birini çağırıp evlendirebiliyorum bu heir le ( matri diil ama )
bi şekil alırmıyım imparatorluğu ?

Şimdi regent olduysan regent olduğun imparatora karşı plot düzenleme yüzden felaket derecede artıyo yani bi plotla falan çok rahat öldürtürsün çocuğu.Bu sırada bak oy sırasında bak kimlere oy veriliyo diye.Diğer düklere gift yolla çocuklarını eğittir falan ilişkilerini yükselt çok büyük ihtimalle alırsın imparatorluğu.

Buarada acayip bişey oldu.İskoç düküyüm düküm tam bir şerefsiz.Oynaştığıda bi hatun var.İskoç kralı bunu eşi olarak istedi verdim bende.Ama sonra feast düzenliyince kral gene oynaştı bunlar ve kraliçe hamile kaldı.Çocuk doğdu ama kral kendine nasiplendi ve İskoç krallığının heiri oldu benim oğlan.

Event falan oluyomu bu çocuk kral olunca?Eskiden gayri meşru çocukları kendinin sanmıyodu elemanlar ilkkez başıma geldi çok şaşırdım sdfs.
Sosyal ağlarda paylaş

calimero said:

wiki said:

If the plot does go ahead then paranoid and diligent targets are less likely to die, but trusting ones are probably out of luck.

http://i.qkme.me/3549ou.jpg

ahah abi benim adamın karısı bundan ölmüyomuş bitürlü lan.5 tane %150 küsür yüzdeli plottan kurtuldu kadın.
Sosyal ağlarda paylaş

olm oyun karışık lan sdsf

smyrna dükü bişesi oldum, likya falan bende ama mesela o iç ege kısmı beni liege olarak görüo ama ben kontrol edemiorm onu.

adalara sataşayım dedim gönderdim bi elçi karıştır piyasayı dedim, kadınmış bizans imparatorunun da karısıymış hemen yusuflayıp barış marış arttır standing dedim.

sora alparslan vardı, adam gönderdim random birileriyle kapıştılar edessada sonra döndüm falan.
ben orda öle sakince takılsam biticek oyun herhalde lol.
Sosyal ağlarda paylaş

seni liege'i görüyorsa vassalınla niye savaşıyorsun ki?

savaşmak için casus belli'n olması lazım. müslüman yada paganlara direk holy war açabilirsin casus belli olmadan. düklüğüne de jure olarak ait olan ama de facto kontrol etmediğin yer için ducal claim savaşı açabilirsin. adamını yollayıp forge claims yapabilirsin bi bölgede yalandan casus belli çıkarmak için.

yada küçük dükler için biraz imkansız ama almak istediğin yere claimant olan biri varsa kendi courtuna getirtip bi title verip vassalın yaptıktan sonra adam'ın claim'i için savaş açıp alırsan orasıda ona ait olur otomatikman sende oranında liege'i olursun
Sosyal ağlarda paylaş

_Rave said:

Karea said:

ya bi sn

holy roman ın heiri bu velet benim regent olduğum

e oy hakkımda var

ya bi şekilde bişeyler olurmu koca imparatorluğu rüşvete falan boğsam ?

elective sonuçta bunlar , paso bişeyleri oyluyoruz
benim de oy hakkım var falan

hımm dur çok katakulli yapmak lazım

edit:aynı anda atmışız herhalde lol, dur bi bakiim oy hakkı olanları falan görebiliyormuyuz

son özet geçiiym

hre heir ine ben regent oldum
kendi courtuma torunum olan kızlardan birini çağırıp evlendirebiliyorum bu heir le ( matri diil ama )
bi şekil alırmıyım imparatorluğu ?

Şimdi regent olduysan regent olduğun imparatora karşı plot düzenleme yüzden felaket derecede artıyo yani bi plotla falan çok rahat öldürtürsün çocuğu.Bu sırada bak oy sırasında bak kimlere oy veriliyo diye.Diğer düklere gift yolla çocuklarını eğittir falan ilişkilerini yükselt çok büyük ihtimalle alırsın imparatorluğu.

Buarada acayip bişey oldu.İskoç düküyüm düküm tam bir şerefsiz.Oynaştığıda bi hatun var.İskoç kralı bunu eşi olarak istedi verdim bende.Ama sonra feast düzenliyince kral gene oynaştı bunlar ve kraliçe hamile kaldı.Çocuk doğdu ama kral kendine nasiplendi ve İskoç krallığının heiri oldu benim oğlan.

Event falan oluyomu bu çocuk kral olunca?Eskiden gayri meşru çocukları kendinin sanmıyodu elemanlar ilkkez başıma geldi çok şaşırdım sdfs.

oo bunu deniyim bakalım

bu arada benim hatun öldü oğlan ( heir ) direk bizans imparatoru oldu

benim moruk ölünceye kadar herifi gebertiyorlar( kazık çaktı geberemedi gitti adam ya bunun babası da böyleydi ), bi baktım kafadan 20 kişi plota yatmış

bedavadan 2 imparatorluk hayallerim devam ediyor dur bakalım
Sosyal ağlarda paylaş

Umarım başka oğlun vardır çünkü dutch-katolik çocuğun hadım olmuş şekilde geri döner birazdan sdfs.Hele kontrol etmediğin adamı başa geçiriyosan bizans imparatorluğunun başına direk yiyolar adamı.

Bide Hrede eğer oy sıralamasında görünüyosan bile imparatora depose liege veya faction kurup savaş açarsanda alırsın imparatorluğu.Hani imparatorluğu almak çok zor değil zatende elinde tutarken ömür gidiyo.Biriktir paraları bas en iyisinden merc bide aranın çok iyi olduğu bi fransa-polonya-macaristan vs.ile çocuk evlendirip hrenin karışmasını beklicen sonra.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...