Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Crusader Kings 2

Efrasiyab

Öne çıkan mesajlar

hamsilipilav said:

ilginç bi oyun oluyor yukarıda ss koydum.

bizans dükü olarak başladım kırımda türk karakterle random soyad verdim uydu ama temaya :D oyunun ilk yirmi yılında falan bizans yıkıldı fatımiler aldı yunanistanı ermenistanı selçuklu falan bizde başsız kaldık. anadoludaki dükler independent kaldılar ben cumanlar steamrollemesin diye hungary'ye bağladım kendimi zaten sınırımız bile dayanmıştı adamlarla neredeyse.

sonra hungary içindeyken bir iki kontluk aldım claim olaylarıyla kendilerinden falan ve terk ettim bi iç savaş esnasında moldau'yu gömdüm. şuan amacım bi şekil bulgaristanı kurmak çünkü diğer en yakın krallıkları kuramıyorum kültür bazlı sebeplerden ötürü. kingdom olsam bi düklük vericem mayoruma republic olsun ticarete akalım diye.

işin garibi de beylerbayanı kadınım şuan ilk ortodokstu sonra lollard oldu şimdi katolik oldu yakında müslüman olur heralde

lol nerden nereye. beyler bu mogol hayvanatlarıyla ilgili tavsiyelere açığım adamlar rape time bekliyorlar beni sağlı sollu

Sosyal ağlarda paylaş

horde'lara karşı sahil savaşları tek çözüm:

kıyı şehirlerinde att yemeyecek kadar 15-20k neyse tutuyorsun adamlarını yakın geldikleri tarafta. att yemeyecek kadar bir stack'i önlerine yem bırakıyorsun. nasılsa ezeriz diye dalıyorlar. üzerine yürümeye başladıkları anda diğer ordularını gemiye bindirip savaşın başlayacağı sahilde gönderiyorsun. savaşın başladığının ertesi günü sahile inecekleri şekilde ayarlıyorsun. en iyi komutanların yem olan ordunun başında olmalı. savaş biter bitmez askerlerini gemiye bindirip geri çekildikleri sahile varmalarından bir gün inecek şekilde ayarlıyorsun. sonuç:
http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=109310848
http://d1301.hizliresim.com/15/j/j0sj5.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

Şöyle bir sorun var. Windows 8 kurulu, işten oyunun patchler tamam. Oyunu açıyoruz 5 dakika sonra oyun dönüyor. Task Manager ile oyunu kapatmak isteyince ck2(32bit) NOT responding hatası verdiğini görüyorum. Sorumun neyden kaynaklandığı bilen varmı. Donma derken, ses var oyunda sadece tiklanamiyor hiç biryere. Oyunu Steam'den aldık.
Sosyal ağlarda paylaş

oyunu aldim yukledim aksam basliyim diyorum tutoriallar gozumde buyudu yapamadan oynanilmaz herhalde(paradox oyunu karmasikligini goz onunde bulunduruyorum).

tutodan sonra kim olarak baslamami onerirsiniz(islam, rome, sunset,republic var)? ve oynarken sunset invasion u kapatip mi oynuyim? anladigim kadariyla alternate universe aztec horde geliyormus hem mogollar hem onlar ugrasilmaz gibi geldi. tesekkurler
Sosyal ağlarda paylaş

romslayer, batı avrupa'da oynayacaksan ilk oyununda kapa aztekleri, öğrenince kendin karar verirsin.

ve evet tutoları oyna, oyunu bilmeden, anlamadan daha çok zaman kaybediliyor deneme yanılma ile.

nomak guide hazırlayamam maalesef (sonu gelmez yani heh, spesifik soru olursa cevap vermeye çalışırım elbette) ama kendim çok faydalandığım guide link verebilirim. buyrun. pdf halinde de var hatta. bu rehber tutorial sonrasında herkesi rahatça taşıyacaktır.
Sosyal ağlarda paylaş

romslayer said:

tutodan sonra kim olarak baslamami onerirsiniz(islam, rome, sunset,republic var)?

Yeni başlayan oyunculara tavsiyem, İrlanda veya Gallerde bir kontluk veya düklük başlamalarıdır. Hem fazla büyük yerler olmadığı için yönetim kolay, hem de bölünmüş ülkeler oldukları için etrafta güçlü rakip yok. Tek sıkıntı claim almanın bazen çok uzun sürmesi.
Sosyal ağlarda paylaş

benim şahsi tavsiyem güçlü bir krallık. düklük gibi yerler gangbang saldırıya uğrayınca savunması zor oyunun başlarında. vassal geliri yok, vassal ise gelirini paylaşıyor bu sefer ve kralın iki dudağına bakıyor toprak bütünlüğü. birşeylerin ters gitmesi çok kolay istek dışında.

nomak, oyunu register etmiş olmak gerekiyor. öm'ine bak. :p
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...