Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Crusader Kings 2

Efrasiyab

Öne çıkan mesajlar

Masticore said:

Crusader kings'de europe universalis gibimi ? Yani E.U'da bir güney amerika ülkesi olarak hiçbirşey yapamıyordunuz süs olarak konmuş yada ele geçirilmek için aynı şekilde kırım'da bir beylik'de öyle. Bende oyuna başlıycam simdi hoşuma gidiyor 0 dan birşeyler başarabilmek eğer öyle ise orta ayar bir devletle başlıyım

tek topraklı düklükten iki toprakta olabilir uzun zaman oldu hatirlamiyorum (kontluk gibi yani en ufak toprak parçası) imparatorluğa!
kesinlikle 0 dan baslayip en tepeye oynayabilirsin.. fotodaki pembe(malesef) benim ayrıca kuzeyde ss'den görülmeyen yerlerimde var

Sosyal ağlarda paylaş

Pallando said:

Düklerimin isyanın etmesinden toprak ele geçiremiyorum ne zaman kral ölse isyan başlıyor aynı anda bir kaç dükten. Ünvanlarını ellerinden alsam bir daha sorun olmaz sanırım?

Dükler her türlü isyan ediyo yeni kral tahta geçince yapman gerekenler
-Düklerini content traiti olanlardan seçeceksin (önemli)
-Kralının iyi(yeşil) traitleri olmasına özen göstereceksin
-Düklerinle kralın aynı din ve kültürden olmasına dikkat edeceksin
-Ambitious traiti olan dük görünce öldüreceksin. (önemli)
-İsyankar olanlara Honorary title dağıtacaksın.
-Dükleri iyice analiz edeceksin neden isyan ediyolar okuyup önlemini alacaksın
-Bunlar fayda etmiyosa, son çare olarak o düklerle savaşıp, savaşı kazanıp hapse atacaksın. Hapiste olan lord isyan edemez.
Sosyal ağlarda paylaş

dakkar said:

Pallando said:

Düklerimin isyanın etmesinden toprak ele geçiremiyorum ne zaman kral ölse isyan başlıyor aynı anda bir kaç dükten. Ünvanlarını ellerinden alsam bir daha sorun olmaz sanırım?

Dükler her türlü isyan ediyo yeni kral tahta geçince yapman gerekenler
-Düklerini content traiti olanlardan seçeceksin (önemli)
-Kralının iyi(yeşil) traitleri olmasına özen göstereceksin
-Düklerinle kralın aynı din ve kültürden olmasına dikkat edeceksin
-Ambitious traiti olan dük görünce öldüreceksin. (önemli)
-İsyankar olanlara Honorary title dağıtacaksın.
-Dükleri iyice analiz edeceksin neden isyan ediyolar okuyup önlemini alacaksın
-Bunlar fayda etmiyosa, son çare olarak o düklerle savaşıp, savaşı kazanıp hapse atacaksın. Hapiste olan lord isyan edemez.

Traitlere aslında çok önem vermiyorum genelde okumadan hızlı hızlı seçiyorum dikkat edicem ona. Ama artık bu oyunda ok yaydan çıktı Portekiz dükünün sülalesi her savaşta bana isyan ediyor soylarını kurutacam artık başka çarem kalmadı :). Din'e özellikle dikkat ediyorum. Sağol bilgiler için.
Sosyal ağlarda paylaş

Pallando said:

hepsini görebileceğim link varmı hatta türkçe açıklaması felan olsa süper olur :)

öyle bir link yok da tooltip okuyoruz. paradox oyunlarını öğrenebilmek için her tooltip'i okumak lazım. eskiden tutorial bile koymuyorlardı, şimdi gene herşey olmuyor tuto'larda.
Sosyal ağlarda paylaş

şimdi benim bir sorum olacak arkadaşlar, imparatorluğu krallıklara bölerek mi yönetmek daha mantıklı ? Yoksa krallık mevzusunda bir iki krallığın vassal olması daha mı mantıklı ?

Yani daha da açarsam diyelim ki bizans imparatorluğu olduk. Ermeni krallığı, Suriye Krallığı, Bulgar krallığı, Sırp krallığı diye içinde yığınlarca krallık yaratıp öyle yönetmek daha mı mantıklı ? Yani böyle olunca isyan dalgası başladığında imparatorluğun comolokko olma şansı daha yüksek. 5 kral isyan etti mi zaten olay bitmiştir ama yönetmesi de daha kolay bir taraftan 100lerce dükle uğraşmak gerekmiyor.

Veya Düklükler vasıtası ile bazı krallıkları yaratmadan devam etmek mi daha mantıklı ? Yani mesela başkente yakın yerlerde krallık yaratmadan dükler ile devam etmek mi ?
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...