Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Sevgili Aral Ithalat....

Laurelin

Öne çıkan mesajlar

100'e alınca da kazıklanmış oluyorsun. Hatta yurt dışı fiyatına alınca da kazıklanmış oluyorsun. Aral'dan önce Kotick öptü zaten.

Zaten adamın sitesinde SC2 açıklamasında terran campaign, raynor falan bir açıklama yok çünkü adam ürün değil deneyim satıyor, yerseniz ahahaha

said:
Bu Maceraya Sizde Katılın.

de'nin ayrı yazılmamış olması herşeyi açıklıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Bone said:

yav ankara'daki sc2 sırasındayken ben bazı kişiler vardı, "abi ben hesapladım, aral'ın sattığı fiyat çok uygun, amerika'daki fiyatla aynı satıyorlar" felan diyordu, muhabir kılıklı birisi de "hmm evet anladım bunları yazıcağım" diyordu.

fiyatı 140'dan 100'e indirmişler.

baya iyi kazıkladılar bizi, helal olsun aral'a.
seviyorum sizi.

zeki adamlar heh halbu ki normalde amerikada 50 dolar olan şey burda 70 milyon değil 50 milyon olursa makul. çünkü maaşlar falan hep 1-1 oranda gidiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Bone said:

burda sanki bana laf geçirme varmış gibi geldi de 60 dolar = 90 lira diyim ben.

yoo ben ciddiydim , tabi 1-1 çeviri konusunda değil. piyasa kurunda türk lirası karşılığından daha ucuz olması gerektiği konusunda. ama tabi onu nasıl becerirler bilmiyorum burda da üretsinler oyunları sdf

şöyle bir durum da var ki eğer yurtdışından gelecek olan ile aynı fiyattaysa zaten ben burdaki şirkete güvenmem yurtdışından alırım çok acelem yok benim illa çıktığı gün oynayacağım diye. hatta 1 ay sonra oynasam bile olur hehe.
Sosyal ağlarda paylaş

Komutan said:

fede said:

sevgili aral ithalat bir ticari kuruluş değil mi? neden kendilerine bir belediye muamelesi, istediklerinizi de insan haklarıymış gibi davranıyosunuz anlamak mümkün değil. beğenmiyosanız almayın araldan

"Tuketici Haklari" diye bir kavram var.

Anlamsız olmuş. Adam ithal ediyor, istediği fiyata da satıyor. Malı alma zorunlulun yok. Serbest piyasa ekonomisi. Daha ucuzu daha güzeli bulursan ordan al.
Sosyal ağlarda paylaş

Dynun said:

Komutan said:

fede said:

sevgili aral ithalat bir ticari kuruluş değil mi? neden kendilerine bir belediye muamelesi, istediklerinizi de insan haklarıymış gibi davranıyosunuz anlamak mümkün değil. beğenmiyosanız almayın araldan

Anlamsız olmuş. Adam ithal ediyor, istediği fiyata da satıyor. Malı alma zorunlulun yok. Serbest piyasa ekonomisi. Daha ucuzu daha güzeli bulursan ordan al.

evet belediye gibi işlerini iyi yapmak zorundalar
hizmet sektörü bu
beğenmeyen almaz zaten de, bakkal dükkanından soda almıyorsun ki
yıllarca kutusu şeyi ıvır zıvırı evinde duracak belkide zamanla küçük bir servet olacak şeyler alıyosun
hemde dünyanın parasına
Sosyal ağlarda paylaş

Dynun said:

Komutan said:

fede said:

Serbest piyasa ekonomisi saf haliyle uygulanması diyorsan evet ama Amerika bile endi ülkesinde uygulamıyor Antitröst yasaları,sınırlamalar vs vs ile kar marjlarının uçmasını engelliyor

yok yani ööle "ben bu fiyata satıyorum beğenmiosan alma"
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 ay sonra ...
  • Yeni Oluştur...