Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

iPhone 4 - This changes everything. Again.

Giovanni

Öne çıkan mesajlar

Xaenin said:

escape said:

abi gidin istanbulda olanlar kadıköy bağdat da ip4 kaynıyo trckl bayinde.

Gap'in yanındakini diyorsan aradım orayı bugün, yok dedi, sıra almıyoruz dedi, yılbaşından önce gelicek dedi. Bana yarın falan lazım ama telefonum çıldırdı iyice.

ben onu soralı 2 hafta olmuştu normaldir bitmiştir.
adama bak nokia 3310 alır gibi iphone 4 alıyor herif dsfds
Sosyal ağlarda paylaş

Selamlar,

Biliyorum, konu içinde bu soruların cevapları vardır. Bende epey bir sayfa okudum ve toplarmak adına tekrar sormak ihtiyacı hissediyorum.Cevaplarsanız çok sevinirim.

1. Sim Lock denilen şey "cihaz X marka operatör dışında başka bir operatör kullanımına açık değildir" anlamına geliyor. Bunu kırmak kolaymıdır? Yoksa illaki sim kilitsiz alınmalımıdır?
2. Kayıtlı olmayan cihazı pasaportu olan biri sayesinde kaydettirebiliyormuşuz. Kayıt işlemi nerede gerçekleşmektedir? (Direk herhangi bir operatöre gitsem onlar kayıt yapabilirler mi)
3. Mesela, sahibinden.com gibi sitelerden iphone 4 almak istesem. Bu cihazı internet üzerinden kayıtlı olup olmadığını kontrol edebilirmiyiz?
4. Bu jail break çok elzem bir şey midir? sonuçta maksimum 4-5 tane program yükleyeceğim, onlarda tutsa tutssa 15-20 dolar tutsun.

Teşekkürler...

edit: Sanırım, pasaport ile kaydın benim ya da tanıdığım biri tarafından kaydedilmesi daha sağlıklı gibi görünüyor. ... ya da en mantıklısı bekleyip bir operatörden edinmek.
Sosyal ağlarda paylaş

simlock su anda cogu insanin basini agritiyor ve her update'ten sonra yeni simlock'un cikmasi icin beklemek gerektigi icin bu bas agrisi bir seferlik degil, her update'te 2-3 aya varan bekleme suresi var (gerci bazilari da hemen ertesi gun cikiyor).

kayit islemini son 2 (?) ay icerisinde yurtdisina cikmis birinin uzerine yaptirabiliyorsun, sadece pasaport yetmiyor. gidip hehangi bir operator ana bayiinde yapabiliyorsun

ben jailbreak yapmadim, kredi karti bilgilerimi de vermedim, hic ucretli uygulama kullanmiyorum. gerek de duymadim. hersey icin ucretsiz bir alternatif var, acgozlu degilsen program bakimindan ihtiyacin olmaz. ama insanlarin jailbreak yapmasinin baska bir sebebi de her programin turkiyeden alinamiyor olmasi sanirim.
Sosyal ağlarda paylaş

İki aydır kullanıyorum IP4.
Vodafone hattım var. Aylık CepNet paketi ile kullanıyorum. 1-2 tane ücretli oyun aldım Guitar Rock Tour, Real Football gibi. Onun dışında ücretsiz uygulamalar fazlasıyla işimi görüyor. Harita olayı çok iyi. Erzurum'da yaşamama rağmen Otoparkın -2. katı haricinde çekmeme gibi bir sorun yaşamadım. Çoğu yerde 3G köpek gibi çekiyor.
Alırken çok tedirgindim çünkü her kafadan bir ses çıkıyordu, çekmiyor bla bla bla diye. Ama hiç pişman değilim. Çok kullanışlı bir cihaz.

Saygılar efenim.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...