Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

ekşi sözlük

Sinbringer

Öne çıkan mesajlar

nefret ettiği bir kesim hakkında default tanımı "çomar" olan bir topluluğun linçten haz alması çok normal. sokağa çıkıp ohal'i khk'leri protesto edip gaz yemeyi, hapise girmeyi göze alamayan kitle nefretini böyle boşaltıyor.

adamın zaten amacı belli, savunmuyorum yaptıklarını, içi boş şeyler yazıyor. magazinel şeylerden atatürk'ü eleştiriyor, aynı şekilde magazinel şeylerden ak parti'yi erdoğan'ı eleştirenler gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

bu herifçioğlu çok büyük ihtimalle linç yemeyi falan göze almış ve şu an baya da keyif alıyordur tepkilerden. kendi cinayetleri olmasa da başka cinayetleri de sahiplenen seri katiller gibi tüm anti-atatürk rage'ini üstüne almak zevkten dört köşe yapmıştır.
Sosyal ağlarda paylaş

Ne eleştiri yapması ya.

Adam 'atatürk'ün annesi ne iş yapıyordu' diye başlık açıyor giriyosun konuya genel evde çalışıyormuş belgelerle açıklıyor böyle güzel seviyeli bir şekilkde.

Okul soruşturma başlatmış, mammara ünivertesi tam dinci yuvası baştan aşağı fetullahcısı akp lisi başka bir şey yok okulda bir şey olcağını sanmıyorum pek
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
Başlangıçta dalgaydı da şimdi bildiğin pozitif reklam. Kadın resmen "Ben istediğim zaman istediğim gibi Ekşi Sözlük gibi bir sitenin bile üstesinden gelirim, çat diye bilgileri silerim, öyle etkili bir avukatım, arkam sağlam" imajı çiziyor. Son seferinde kendi ismi geçmeyen başlıkları bile sildirmiş. Yarın öbür gün istediği herhangi bir başlığı da sildirebileceğinin göstergesi bu.
Sosyal ağlarda paylaş

Feamer said:

nasıl reklam oluyor?

salona girerken mübaşirler fısır fısır "habire götten zarto" geldi derler anca :)

böyle diyoruz da bize de sarmasın şimdi

Normalde sildirememesi gereken başlıkları bile sildirebildiğini kanıtladı.

Ekşi Sözlük'ten entry/başlık sildirmek için uğraşan çok kurum var.
Sosyal ağlarda paylaş

kadının çevresi geniş + rize li olsun o kadar :)

"Sen yeter ki davanda samimi ve dürüst ol... Allah'ın adaleti asla gecikmez!"
Meltem BANKO‏ @MeltemBANKO 19 Şub 2015

oldukça saçma bir uğraş içinde, ben bu "zarto" olayın unutum gitmişti, kadını da akp li falan diye eleştiriliyor diye düşünüyordum ama üstüne gidince bütün türkiye öğrendi, yarın haberlere de çıkar tam olurççç
Sosyal ağlarda paylaş

Roqq said:

Ailesinin işyerine varana kadar götürmüşler linç olayını yuh ya. Kafayı yediler.

mokoko said:

benim anlamadığım bu adam şimdiye kadar nasıl ifşa olmamış. trolldür okey falanda adam bildiğin ifşa olduğu söylenen twitter'ından sürekli olarak kendi ekşisözlük yazılarını "yazım bir çok tepki topladı" vs diye paylaşıyormuş. bayada bir takipçisi var. bence ifşa olayı aşırı abartılmış. adam kendini saklamıyormuş bile. tabi iğrenç bir aktroll olduğu gerçeğini değiştirmiyor.

ama ekşisözlükteki birçok yazarın saçma linç kültürü ve aptal argümanlarını ortaya koyuyor. baya çöp şu anda ekşisözlük.

AKP 2002'de ilk geldiği sıralar, "Avrupa Birliği ile iyi ilişkiler" adı altında, orduya karşı ve PKK'ya taviz biçiminde "Demokratik" bir takım girişimler yapıyordu. Bu dönemde çoğu kişi ses çıkarmıyordu, nispeten sakin dönemlerdi. Buna AKP'nin birinci dönemi diyebiliriz.
Bu dönemden sonra, 2007-2010 yıllarında ağır bir "Demokratik/Fetullahçı" manevra başladı. Bu manevra sırasında sesler yükselmeye başladı, "demokrasi, hukuk, çağdaşlık, modernlik" gibi tanımlarla, bu sesler bastırılmaya çalışıldı. Bu da ikinci dönem oluyor.

İşte bu dediğim ikinci dönem, aynı zamanda ekşi sözlük'te de ağır sansürlerin başladığı dönemdir. Fetullah Gülen, Tayyip Erdoğan, Harun Yahya gibi isimlere en en en ufak bir eleştiri getirdiğiniz an ekşi sözlük'ten uçuruluyor veya çaylak statüsüne düşürülüyordunuz. Yazdıklarınızın tarzına, cümlelerine, Türkçesine ne kadar dikkat etseniz de, "götümüze girebilir" bahanesiyle silinmesini engellemiyordu. Yazdığınız her mesaj, yıllar sonra bile size ceza olarak geri gelebiliyordu.

Buna karşılık, Türk halkıyla dalga geçen, Atatürk'e laf sokan, Türkiye'ye kin güden bir şeyler yazarsanız, bunlar herhangi bir ceza veya yaptırıma maruz kalmıyordu.
Hatta buna itiraz ederseniz, gene siz uçuruluyordunuz.

Bu dönem, Genç Siviller gibi saçmalıkların türediği dönem işte, çoğumuz unutmuşuzdur. Ama o yıllarda felaket derece gündemin odağı kişilerdi. Benim gibi tipler bu heriflerin Fetullahçı olduğunu bilip karşı çıkıyordu. Ama "Genç", "Demokrasi", "Sivil" isimleri arkasına saklandıkları için çok matah kişilermiş gibi ortada at koşturuyorlardı.
O yıllar, Atatürk düşmanlığının hız kazandığı yıllardı da aynı zamanda. Televizyonu ne zaman açsak, Fetullah'ı öven ve Atatürk'e küfreden birilerini görmekteydik.

Ekşi sözlük de bu planın suç ortağı oldu bence. Atatürkçü ve Cumhuriyetçi eski yazarlarını küstürdü. Yerlerine özellikle ve kasten Fetullahçı ve Şeriatçı zihniyette insanları doldurdu. Günümüzde "AKTroll" dediğimiz tiplerin tohumu da o sıralar atılıyordu.

Sonrasında ne oldu ne bitti takip etmedim. Ancak Eddard Stark gibi yazarların popüler olması şaşırtıcı değil. Meydan onlara kalmıştı çünkü. Televizyon, Gazete, İnternet, ne varsa onları sistematik biçimde ele geçirdiler.

2002-2012 yılları arasında "demokrasi" nutuklarını attılar, Fetullah-Tayyip işbirliği hüküm sürdü. Özellikle 2010 yılı onların altın çağı gibiydi, ne isterse ellerindeydi. Kendilerine karşı çıkan herkes "demokrasi karşıtlığı" yüzünden ortadan kaldırılıyordu.
Tabii araları bozulmaları gecikmedi. Dün Fetullah'a övgü dizenler, bugün 17-25'e "Darbe girişimi" diyip "FETÖ"ya küfretmekle meşgul.
Kimse "biz hata yaptık" demiyor, "FETÖ ihanet etti" diyor.
Çünkü olay Fetullah'çıların ne oldukları veya nasıl oldukları değil, 2010 yılında birlikte işlettikleri organizasyonu bozmuş olmaları.
Onları "Hocaefendi"den "FETÖ" haline döndüren sebep de o işte.

O yüzden Eddard Stark ya da Furkan Bölükbaşı ya da adı artık ne ise, başına böyle bir şey gelmiş olmasına üzülmüyorum. Türkiye Cumhuriyeti'ne karşı hakaretler yaparken, Mustafa Kemal Atatürk'e ağız dolusu küfürler ederken, bizleri kafasına göre cezalandırırken, çok kişinin ahını aldı bu kişiler. Ülkenin bugünlere gelmesinde büyük payları da var.
Sosyal ağlarda paylaş

mokoko said:

dübürüne ufak rahatsızlıklar verdiği kesin ama bu kadar önemsiz boş bi herif içini insanlar neden bu kadar mesai harcıyorlar anlamıyorum. bu insanlar zaten bu karşılarında oluşan nefretten besleniyorlar. ciddiye alınacak, suratına bakılacak bir insan bile değilken adam hiç yoktan tepkiler ile dikkat çekti. e şimdi bu adam bakın işte böyle baskılıyorlar çıkan sesleri falan demeye devam ederse eminim kendini koruyacak sahip çıkacak ADAMlarda bulur.

söylediklerinde çöp kadar bile değer olmayan bir adam için bu kadar mesai harcandığına bile değmez. yazık valla.

Flameoffear said:

Ona ses çıkarma, bunu görmezden gel, şunu boş ver gitsin. İyice her şeyin bokunu çıkardılar. Bu kadar rahat hareket etmelerini devletin engellemeyeceği kesin. İş biraz da insanlara düşüyor artık.

Flameoffear'ın dediği.

sürekli "ya bunlar zaten sen sinirlenesin diye yapıyor, boşver ses çıkarma gider" diye diye bu adamlara itiraz etmeyip karşı koymayıp tepkisiz kaldığımız için bugünlere geldik zaten.
başta tepkimiz olsa, organize biçimde mücadele etseydik, meydan onlara kalmış olmayacaktı.
Sosyal ağlarda paylaş

sostizm said:

Ben pek derisi kalın biri değilimdir, zaten kolay incinirim alınırım. Bu yavuşşak beni mahfetti kaç kere hormonlarımı kimyamı bozdu ama demek ki başkaları da umursuyormuş dedim ve garip bir keyif alıyorum. Öğrencileri hocaları falan da artık biliyor olacak. ÇOK KÖTÜ biri bu bildiğin evil. Yanına kalacak ama biraz da olsa canı sıkılsın bir iki gece uykusu kaçsın razıyım.

naptı ki seni bu kadar üzücek?
o kadar önemli bir şey olduysa kıstırsaydık bi yerde?
Sosyal ağlarda paylaş

Rewendor said:

Feamer said:

nasıl reklam oluyor?

salona girerken mübaşirler fısır fısır "habire götten zarto" geldi derler anca :)

böyle diyoruz da bize de sarmasın şimdi

Normalde sildirememesi gereken başlıkları bile sildirebildiğini kanıtladı.

Ekşi Sözlük'ten entry/başlık sildirmek için uğraşan çok kurum var.

"bu nasıl bir hız bu nasıl bir mahkeme arkadaş? ulan işimiz düşse senelerce sürer mahkemeler fakat bu kadın her allahın günü adliyeyi meşgul ediyor ve anında iş yaptırıyor.

10.10 da vermiş 12.10 da sildirmiş vay amk. adalet cayır cayır."

https://eksisozluk.com/entry/71328425
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...