Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

İHH İnsani yardım gemisi Gazze yolunda. Yarın sabah -engellenmezse- varıyor.

Giovanni

Öne çıkan mesajlar

Savaş kanunları katliamları engelleyip sadece orduların birbiri ile çarğışması için konulan kurallar aslında. Yani ölende öldürende eğitimli o iş için bir anlamda hazır. Ama sivil olan kişinin ne savaşın başlaması ile ne de devamı ile alakası yok o yüzden onlara karşı bir müdehale savaş kanunlarında sınırlandırılıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

@Alexi
Tamam haklısın, dediklerin doğru.
Ama;
abi bu savaş. Ne etik tanır ne kural.
Adamlar yokedecek Filistin'i bitti. Ve bizim ülkemiz bu kadar karışıkken bişeyler yapmaya mantığım el vermiyor.
Olay vicdani olabilir, ama vicdan aç halkının karnını doyurmuyor.

Israil'e hak vermiyorum, ama bizim oraya yardım götürüp sonra israil bize saldırınca gıkımızı çıkarmaya hakkımız yok.
Sosyal ağlarda paylaş

ascraeus said:

ya israil'in dengesiz güç kullanımı, savaş suçları ansiklopedi doldururken hangi mantıkla bu kadar sonucu bariz bi harekete kalkıştı ya bu ihh.

yani olaya ultra duygusal yaklaşıp yüceltmek dökülen kanları ya da önümüzdeki günlerde doğuracağı sonuçları temizlemeyecek.

insani ve vicdani olduğu kadar sonu düşünülmemiş belli ki. çok üzücü her yönden.

bence düşünülmüş. hatta bal gibi düşünülmüş. kimse birbirine söylemediyse de romantik bir son hazırlamıştır çoğu kendi kafasında. ama bence söylemişlerdir de hatta sadece kendilerine değil, kendilerini çiçek ve beyaz güvercinle bekleyen israil donanmasına da anlatmışlardır.
Sosyal ağlarda paylaş

BonePART said:

Farinal said:

abi biz bile bi strateji oynarken worker/citizen ünitleri öldürmüyoruz sivil die, bazen üzülüyorum lan öldürünce falan adamlar reelde acımıo

hade lan ilk drop rush scvye aok amelesine yapilir
mumkunse kimse askere saldirmaz hic bi rtsde

e öyle mantık olarak tabii citizenlara kayıcan ekonomisi çöksün falan diye de bazen kurallı oynuyorsun mesela işte köylü kesme yok falan şeklinde diye de gerçi ben kendim seviorm o adamları o yüzden kesince üzülüorm
Sosyal ağlarda paylaş

RRa said:

savaş askerler arasında olur Suark

bu isralin sonu ya bizim elimizden yada iranin elinden olacak gibime geliyor

hitler işini yarım bırakmasan olmazmıydı

Bak ama bu çok talihsiz bir yorum.
Filistin'in şu anki durumu neden böyle diye bir bak bakalım tarihe.
Sonra Arapların son 200 yılda neler yaptıgına bak.
Sosyal ağlarda paylaş

Alexi_Septimus said:

RRa said:

hitler işini yarım bırakmasan olmazmıydı

Bu forumdaki anti-rum/anti-yunan ve üstteki benzeri tepkilerin meşrulaştırılması bir gün Emre'nin başını yakacak diye çok korkuyorum gerçekten.

(inan'ın yakabilir)

forumun yarısının soyunda rumluk var ne anti rumluğu
Sosyal ağlarda paylaş

Masquerade said:

Suark said:

@Alexi
Ama;

zzzzt error.

bilmiyorsanız gidin coh falan oynamaya devam edin abi siz. boşverin bu meseleleri.

Abi birilerin kanun karaladı diye kanun var diyosun bana. Yok savaş kanunu falan,

Biri benim evime gelicek, benim elimde silah olacak adam bana sopayla saldırıyor diye silahı kullanmicam?

Savaş kanunu olsaydı m-16 gibi tüfekler icad edilmezdi.
Netekim, sadece yaralar onlar, ki vurduğunda 2 kişi birden diskalifiye olsun diye savaştan.

Bence sen git biraz oyun oyna, etik kurallarla gerçek kuralları birbirine karıştırıyorsun.
Sosyal ağlarda paylaş

Suark said:

Masquerade said:

Suark said:

@Alexi
Ama;

zzzzt error.

bilmiyorsanız gidin coh falan oynamaya devam edin abi siz. boşverin bu meseleleri.

Abi birilerin kanun karaladı diye kanun var diyosun bana. Yok savaş kanunu falan,

Biri benim evime gelicek, benim elimde silah olacak adam bana sopayla saldırıyor diye silahı kullanmicam?

Savaş kanunu olsaydı m-16 gibi tüfekler icad edilmezdi.
Netekim, sadece yaralar onlar, ki vurduğunda 2 kişi birden diskalifiye olsun diye savaştan.

Bence sen git biraz oyun oyna, etik kurallarla gerçek kuralları birbirine karıştırıyorsun.

Suark çok cahilsin gerçekten. Biraz oku araştır.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...