Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

İHH İnsani yardım gemisi Gazze yolunda. Yarın sabah -engellenmezse- varıyor.

Giovanni

Öne çıkan mesajlar

khalad said:

israil epey fail verdi bu olayda adamların cephesindeki durumu öğrensek aslında tam olarak güzel olucak.

israilliler dün gece kutluyordu giremediler diye.

sağcı gazeteler osmanlı girmeye çalıştı engel olduk modunda.

solcular çok fena eleştiriyor.

israil hükümeti gidici gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

dısislerinden acıklama gelmis 9 kisi ölmüs,ölenlerin 4 ü türk

cok basit acık denizde vatandasınız öldürülüyorsa ''kasten'' savas sebebi mi dir?

iskenderun da ki saldırının paralel olması ve celik in bunu destekleyici sekilde konusması savas sebebimidir?

savas cıgırtkanlıgı yapmak hele de 21yy de cok marjinal bi söylem olarak gelebilir ama ben bu sekilde düsünmekten de kendimi alamıyorum :/
Sosyal ağlarda paylaş

Oh bitti sonunda 25 sayfa :)

Öncelikle savaş beklentisi içinde olan, savaşı oyun sanan 90-91'li arkadaşlar, jenerasyonumdan utandırdınız. Şaka mısınız? Titreyip kendinize gelin. Oyun çok seviyorsanız cod 4'teki nükleer bomba atılan bölümü bi tekrar oynayın da anlayın savaş nasıl bir şey, sonuçları neler olabilir. Savaş çıksa sen kurtulup power armor giyip wasteland'de terr estireceksin di mi? God mode açık olacak falan.. lol

Viktor inanılmaz güzel şeyler yazmış, zevkle okudum. Çok doğru yazmış yani fazla üstüne konuşacak bir şey yok, çok planlı-programlı gözüküyor bunlar. Geminin Türk himayesinden çıkıp işte o küçük adaya geçirilmesine "pahalı bir şey Türk gemisi götürmek, o da yardım kuruluşu" denmiş. Zaten yardımgörünürde birazcık, buz dağının altında kalan kısmıyla baya sağlam AKP desteğiyle gidiyor. Gayet de Tayyip "siz gidin bu gemiyle para vermeseniz de olur" derdi, diyebilirdi. Ama demedi. Çünkü öyle olsa ve saldırı olsa ciddi bir küresel kriz patlak verecekti. Böyle olunca daha küçük bir kriz oldu ve tam istedikleri oldu gibi. İnsan ister istemez komplo kurmaya başlıyor çünkü olan bitenler komik derecede kurgusal gözüküyor.

Tayyip'in konuşmasına gelince, kendisini günahım kadar sevmem ama tam aarında harika konuşmuş. Hukuksal önlemler BM vs. işbirliğiyle alınacaktır zaten.

Geriye İsrail'in yargılarım demesi, bizim 2 yeni gemi göndermemiz ve onların durumu kalıyor. İnşallah kurgulanmış bir olaydır da kapanır gider yoksa İsrail bizim insanlarımızı orada yargılar hapse falan atarsa ve giden o 2 yeni gemiye de saldırırsa bu durumda savaş kaçınılmaz olur. Umarım savaş falan çıkmaz, evet korkuyorum ölmekten. Siyasette yetersiz kaldık diye pisi pisine ölemem kimse kusura bakmasn.

İç politikaya girmek de istemiyorum ama şu cemaatçilerin falan yaptığı her işte bir gizli amaç ve pislik ararım, önyargılı diyebilirsiniz ama genelde hep vardır böyle pislikleri. Gördüm de zamanında bazı şeyleri yakın çevremde malesef. İsrail'in yaptığı büyük şerefsizlik kesinlikle haksızlar ama cemaatçilerin ayrı bir amaçla orada 20 insanı kurban ettiklerini anlamamak için özel çaba sarf etmek lazım.
Sosyal ağlarda paylaş

2 tane yeni gemi göndermek birazda karşı tarafı zorlamak aslına bakarsanız gemilerin gönderilmesi siyasi anlamda çok çakalca birşey çünkü israil bu gemilere de aynı şekilde tepki verirse dünya'yı arkasına almış olucak Türkiye. Savaş çıkar çıkmasına ancak korkmanıza gerek yok zaten adamların kadrolu askerleri bizim hazırda bekliyen asker sayımızın 10'da 1 falan yani. @nilep ölmezsin kolay kolay hele ki israil kurşunu olmaz o büyük ihtimalle.
Sosyal ağlarda paylaş

İSraille savaşa filan girmez Türkiye, Giremezde, yemez.

İsrail elinde Nükleeri olan bir devlet. ve kullanacak olan bir devlet. ZAmanında Mısır ve suriye 70-80lerde savaş tehditinde bulunduğunda, Tel Avive 1 düşman askeri girdiğinde Tüm Arap dünyasının başkentlerinde nükleerleri patlatırız diyen bir ülke.

Ve yaparlarda.

Tayyip aptal değil, konuşur ama sadece konuşur.
İsraille savaşa girdiğin an, önce konvansiyonel savaşı kazanmak zorundasın ki, bu zor, TRde nükleer denizaltı kaç tane var, asker bile çıkartamazsın. Ama diyelim denizlerde perişan ettin, İsrail topraklarına adam çıkarttığın an İstanbul ve Ankara başta olmak üzere Belli şehirlere nükleer atabilecek düzeyde deli bir ülke israil.

Ve tabii ABnin ABDnin falan hiçbirşey yapmayacaklarını düşünerek yazıyorumki, herkes bilir, İSrailin kıçını her zaman ABD kurtarır.
Sosyal ağlarda paylaş

Bella said:

Bella said:

e şimdi 2 gemi daha yolda?
israil'in aynı şeyi tekrarlama riski var. umurlarında değil zaten.
yine savunmasız gidiyo değil mi o gemiler de?

Gidenler kalırsak gazi, ölürsek şehidiz modundalar.

Hatta yardım yerine İSrailin gemiyi havaya uçurması bile onlar için tercih edilebilir bir seçenek, zira o taktirde İsrail direk dışlanır, Filistin daha fazla yardım alır. Mısır sınırı açıldı zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

aquila said:

farklı bi rotadan gitse gemiler, mısıra yakın filan, gene gazzeye glince israil sularına mı girmiş oluyolar? gerçe israil için farketmiyo sınırlar ama olsun.

adamların kendi suyu değil ama emrivaki "ben yaptım oldu" diyorlar. zaten abluka yasadışı olduğu için bm filan kaldırılmasını istemişti. söyledikleri san remo paragrafı filan uymuyor yani.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...