Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

İHH İnsani yardım gemisi Gazze yolunda. Yarın sabah -engellenmezse- varıyor.

Giovanni

Öne çıkan mesajlar

Benim açımdan olayın gazla yada haklılıkla alakası yok. Yine yeniden bu olay 1-2 hafta içinde sönecek. Birileri birilerini kınayacak, tüh kaka diyip geçilecek. Derdim savaş değil, ancak kendimizin bir yaptırım uygulaması gerekiyor elimizde ne varsa. Siyasi, ekonomik, askeri..
Sosyal ağlarda paylaş

Wispy said:

Loxias said:

Absolut said:

Ne yaptırım isterdin başbakanın diyebileceği mesela?

Mesela aynı olayın ABD vatandaşlarının olduğu bir gemiye yapıldığında, Obama'nın vereceği tepkiyi beklerdim.

ABD'nin yapacağı olay bombalamaktır, savaş açmaktır, ticari ambargodur vs.

Her ateş cürmü kadar yer yakar.
Türkiye ABD'nin kanatları altında olan bir ülkeyi hiç yakamaz.

Yeterince açık olmuştur umarım.

israil kanat alti degil aga sag acik sag acik
Sosyal ağlarda paylaş

khalad said:
ne alakası var ? adam kendinden beklendiği gibi davrandı en azından öyle düşünüyor ancak bu durum'a tepki vermeyi çok geç yaptı olay anında gemileri almak için tsk'yı kullanmalıydı. ülke batsa tayyip inadı yapıcak birisi değilim.

nasıl alacak bizim donanmamız onların limanındaki gemiyi, bir anlatır mısın lütfen? sularına bizim savaş gemimiz girerse bu ne anlama gelir biliyorsun herhalde?
Sosyal ağlarda paylaş

tayyip feci bir yardım paketi hazırlatır mısır sınırından ulaştırmak üzere. güç gösterisinin allahını yapar

ben bu kadar beklemiyordum ama mısır sınır açarsa hakkaten bütün ipler tayyibe geçer.

israili tuzağa düşürdü oturup ağlasınlar şimdi

%55 olur heralde bu sefer
Sosyal ağlarda paylaş

ha bide hicbirsey sandiginiz gibi degil

size cok enteresan ve sorgulanmasi gereken bir detayi veriyim

gemi turkiyede yapilmis, IDOnun gemisi yalova seferlerinde kullandigi

IHH almis bunu

IHH turk

ancak gemi comoros bandrali su anda

http://marinetraffic.com/ais/tr/shipdetails.aspx?MMSI=616952000

comoros madagaskar aciklarinda dunyanin umursamadigi hap kadar musluman bir ada

nedir bunun anlami peki

gemi hala turk bandrali olsa, comoros a gecmememis olsa nato nun meshur 5. maddesi var

said:
Article 5

The Parties agree that an armed attack against one or more of them in Europe or North America shall be considered an attack against them all and consequently they agree that, if such an armed attack occurs, each of them, in exercise of the right of individual or collective self-defence recognised by Article 51 of the Charter of the United Nations, will assist the Party or Parties so attacked by taking forthwith, individually and in concert with the other Parties, such action as it deems necessary, including the use of armed force, to restore and maintain the security of the North Atlantic area.

Any such armed attack and all measures taken as a result thereof shall immediately be reported to the Security Council. Such measures shall be terminated when the Security Council has taken the measures necessary to restore and maintain international peace and security .

said:
Article 6

For the purpose of Article 5, an armed attack on one or more of the Parties is deemed to include an armed attack:

* on the territory of any of the Parties in Europe or North America, on the Algerian Departments of France (2), on the territory of or on the Islands under the jurisdiction of any of the Parties in the North Atlantic area north of the Tropic of Cancer;
* on the forces, vessels, or aircraft of any of the Parties, when in or over these territories or any other area in Europe in which occupation forces of any of the Parties were stationed on the date when the Treaty entered into force or the Mediterranean Sea or the North Atlantic area north of the Tropic of Cancer.

bu ne demek?

gemi turk bandrali olsaydi israilin bu yaptigi direk turkiyeye degil amerika dahil NATO uyesi butun ulkelere bir saldiri olmus olucakti

amerika bu durumda bir ikileme giricek, belki varligi tartisilmaya basliyan NATO yu catirdaticak bir surec basliycakti

o gemiyi turk himayesinden neden ve nicin cikardilar?

neden dunyanin umursamadigi bir ulkenin himayesine sokma geregi gorduler?

bu sorularin acil olarak IHH tarafindan cevaplanmasi lazim

yoksa butun bunlara kurgu olarak yaklasir, tiyatro derim

burnuma cok ama cok pis kokular geliyor
Sosyal ağlarda paylaş

Viktor said:

o gemiyi turk himayesinden neden ve nicin cikardilar?

neden dunyanin umursamadigi bir ulkenin himayesine sokma geregi gorduler?

bu sorularin acil olarak IHH tarafindan cevaplanmasi lazim

yoksa butun bunlara kurgu olarak yaklasir, tiyatro derim

burnuma cok ama cok pis kokular geliyor

tahminim türk bürokrasisi bu olayda hiç bir şekilde türkiye ile bağlantılı bir şey kullanılmasını istemedi. ancak o şartlarda limanları terk etmesine izin verdiler.

iyi ki öyle yapmışlar.
Sosyal ağlarda paylaş

Buyse said:

bu arada viktor türk bandıralı gemi yüzdürmek baya pahalı birşey. bir yardım kuruluşu bu külfete girmektense uyduruk bir ülkeye geçirtmiş olabilir.

daha önce devlet gemisiymiş zaten.

gazze hala turk bandrali gozukuyor

gazze ye baskin olmadi, gazze de IHH ye ait

komplo teorisini gectim herseyden once burada guven faktoru var, bir gemi hangi ulkeye aitse onun korumasi altindadir, geminin basina bir is gelirse o ulke hesap verir

gemiye binen turkler bindikleri gemini nturk bayragi cekildigi halde kisa sure once comoros a gecitigini biliyorlarmiydi?

bunun anlamini, o gemiye adim bastiklarindan sonra turkiye cumhuriyetinin sinirlarindan ve yasal korumasindan ciktiklarinin farkindalarmiydi?

derhal ama derhal IHH neden kisa sure once bu filonun bayrak gemisi konumundaki mavi marmaranin comorosa gectigini aciklamali, binen turk vatandaslarina uyari yapip yapmadigini izah etmeli
Sosyal ağlarda paylaş

oynağıdı oyunlardan gaza gelip paticikten savaş çığırtkanlığı yapan dünyadan bihaber pati gençliğini sahalarda görmek isteriz.

nasıl bi gerçeklikte yaşıyosnuz anlamıyorum abi

böle elimize sihalı alıp tatatata ççuçuçuçu falan yapıcaz falan sananlar var galiba
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:

khalad said:
ne alakası var ? adam kendinden beklendiği gibi davrandı en azından öyle düşünüyor ancak bu durum'a tepki vermeyi çok geç yaptı olay anında gemileri almak için tsk'yı kullanmalıydı. ülke batsa tayyip inadı yapıcak birisi değilim.

nasıl alacak bizim donanmamız onların limanındaki gemiyi, bir anlatır mısın lütfen? sularına bizim savaş gemimiz girerse bu ne anlama gelir biliyorsun herhalde?

adamlar limana götürmeden müdehale yapılmalıydı zaten uluslararsı sulardayken
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...