Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

İHH İnsani yardım gemisi Gazze yolunda. Yarın sabah -engellenmezse- varıyor.

Giovanni

Öne çıkan mesajlar

Esnaf said:

ondan önce ateş açılmıştır bence.yoksa sanmıyorum elinde silahlı adamlara taş sopa dalcaklarını

Ben de bunu sanmıyorum işte. Bence askerler çok haklı olarak gemiye çıktılar, "biz size durun dedik dinlemediniz, çevirin şimdi gemiyi geri. yardımların hamasa gitmesine izin veremeyiz" diyeceklerdi. Bizimkiler "cCc İslam kardeşlerimiz ölüyor cCc" modunda gaza getirildikleri için o anda direk "Islam fuck yeah!" resmindeki arkadaşların surat ifadeleriyle saldırdılar. Askerler de doğal olarak ateş açtı. Kamera kayıtlarına göre de ateş edilmedne önce sopalı bıçaklı saldırı var gibi ama.. :/
Sosyal ağlarda paylaş

Gemiye çıkmadan engelleyemiyor muydu acaba İsrail, onu da düşünüyorum bir yandan.

Gemiye çıkıldığında karşı bir tepki oluşacağı aşikar, İsrail de bunu bile bile yaptı yani öyle bir hamleyi; sonrasında sopayla bıçakla karşılık görmeleri normal. Sopaya bıçağa adam öldürerek karşılık vermeleri ise ilginç tabi.

Hamas'a yardım vesaire çerçevesinin dışından, sadece müdahaleyi ele alarak yorum yapmaya çalışıyorum; çarpıtmayınç
Sosyal ağlarda paylaş

nileppezdel said:

RRa said:

Filistinide hamasıda pkk ile bir tutamayız ama hadi tutki tuttuk bazı ülkelerde pkk gibi bir terör örgütüne insanı yardım götürmeye kalktılar...

16 tanesini öldürürmüydük? taş sopa bıçak silah bile çekseler biz öldürürmüydük?

Cevabı ben biliyorum sizinde bildiğinizi umuyorum

Askerimiz önünü keserdi. Adamlar yoluna devam etse yada sopayla bıçakla askerimize saldırsa "öpe öpe" öldürürdük. Hiç şüpheniz olmasın. Söz konusu PKK'ya giden yardımsa ve uyarımıza rağmen durmazlarsa tabii ki öldüreceğiz. Ne yapalım? Biz öldürmeyiz biz cici insanlarız buyrun on binlerce insanımızı öldüren PKK'lılara yardım götürün diyip çekilecek miyiz? Gerçekçi düşünün biraz ya

Arkadaşlar, lütfen HAMAS ve Filistinliler ile PKK ve Kürt milleti durumunu birbirine yakın görüp Israil'in bu yaptığını meşrulaştıracak kadar gerizekalı olmayın.
Sosyal ağlarda paylaş

synthesizer said:

kimse hakkı yok demiyo.
ama sen bi devletin ordusuysan, sivil bi gemiyi engellemek için milyon tane non-lethal yolun vardır.
çıkarma yapmazsın en kolayı

Adamlar uyarıyorlar işte. Uyarıyı dinlemeyip yola devam edince devletin ordusu asker çıkartır gemiye. Bu doğal değil mi? Başka nasıl engelleyecekler non-lethal bir şekilde? =/
Sosyal ağlarda paylaş

Türkler dünya üzerinde yaşayan diğer milletlerin çoğuna göre melekler tabi biz ne ıraka salça olan amerikaya benzeriz ne, gecekonducu yahudilere benzeriz, ne kızıl derili katlettik, ne anzak gönderdik öteki kıtalara, bizim tarihimizin başladığı dönemden şu güne kadar hatalarımızda olmuştur, günahımızda çoktur ama melek kadar sevabımızda vardır savaşlarda tecavüzü bizde duymazsın, himaye altına alınan milletinlerin dinlerine, dillerine karışıldığını bizde duymazsın, köleliği bizde duymazsın(belkide bitek bizde duymazsın), iddaa etseler bile soykırımı bizde duymazsın, (biz sadece kovarız.. onlarıda kovduk karda soğuktan öldüler adam gibi uslu uslu dursalarmışta kovmasaymışız), bir milletle, devletle bir olup daha bir yeri işgal etmişliğimiz yoktur. Dünyanın hangi köşesinde bir savaş olsa en çok bizim halkımız üzülür, bizim ordumuz hemen toplantı düzenler ne yapabiliriz diye, bizim medyamız hemen bir dişişleri açıklaması bekler, bizde adet böyledir.
Somaliyede biz gideriz, Bosnayada biz gideriz keşke çok daha fazla gücümüz olsaydıda sadece gitmeklede kalmasaydık.

Marslılara bile soykırım yapıldığını duysak uzak mekiğini ilk biz icat ederdik :p o derece yani
Sosyal ağlarda paylaş

nileppezdel said:

synthesizer said:

kimse hakkı yok demiyo.
ama sen bi devletin ordusuysan, sivil bi gemiyi engellemek için milyon tane non-lethal yolun vardır.

Adamlar uyarıyorlar işte. Uyarıyı dinlemeyip yola devam edince devletin ordusu asker çıkartır gemiye. Bu doğal değil mi? Başka nasıl engelleyecekler non-lethal bir şekilde? =/
allah aşkına, çek iki tane destroyer önüne, bukadar korkuyosan.
gelip carpıcak hali yok geminin
Sosyal ağlarda paylaş

nileppezdel said:

synthesizer said:

kimse hakkı yok demiyo.

abi ordamıydın? ordaysan biraz bilgi ver bize
Sosyal ağlarda paylaş

Alexi_Septimus said:

nileppezdel said:

RRa said:

Filistinide hamasıda pkk ile bir tutamayız ama hadi tutki tuttuk bazı ülkelerde pkk gibi bir terör örgütüne insanı yardım götürmeye kalktılar...

16 tanesini öldürürmüydük? taş sopa bıçak silah bile çekseler biz öldürürmüydük?

Askerimiz önünü keserdi. Adamlar yoluna devam etse yada sopayla bıçakla askerimize saldırsa "öpe öpe" öldürürdük. Hiç şüpheniz olmasın. Söz konusu PKK'ya giden yardımsa ve uyarımıza rağmen durmazlarsa tabii ki öldüreceğiz. Ne yapalım? Biz öldürmeyiz biz cici insanlarız buyrun on binlerce insanımızı öldüren PKK'lılara yardım götürün diyip çekilecek miyiz? Gerçekçi düşünün biraz ya

Arkadaşlar, lütfen HAMAS ve Filistinliler ile PKK ve Kürt milleti durumunu birbirine yakın görüp Israil'in bu yaptığını meşrulaştıracak kadar gerizekalı olmayın.

Nasıl yakın değil? Kürtlere göre biz işgalciyiz, PKK da işgale karşı direniş ve Kürt halkını bağımsızlığına kavuşturma peşinde.

Nesi farklı bunun? Bir açıklayın ya?

Ayrıca İsrail'e göre Hamas terör örgütü. Bize göre de PKK. PKK'ya terör örgütü demeyen, özgürlük savaşçısı diyen siviller gelecek olsa yardıma biz de sokmayız. Sokmak hata olur çünkü. bunu anlamayacak kadar gerizekalı olmayın
Sosyal ağlarda paylaş

Alexi_Septimus said:

nileppezdel said:

RRa said:

Adamların yaptıgı kendilerine göre Meşru demek istiyoruz alexi. Bize göre olmayabilir, ama bu onların umrunda değil.
Sosyal ağlarda paylaş

nileppezdel said:

Uluslararası sularda olması düşmanına giden yardımı engelleme hakkını elinden almıyor İsrail'in. Hukuken haksızlar ama düşününce Hamas'a gideceği belli o yardımın. Bunu neden anlamak istemiyorsunuz?

Uluslararası sular, orantısız güç. Eyvallah, ayıp. Ama düşmanına gideceği neredeyse kesin olan yardımı engellemeye hakkı vardır bence savaştaki bir devletin.

Bir kişi bile ölmeden çokta kolay bi şekilde teslim alırlardı ki o gemiyi.. İnsanların tepkisi zaten bu konuda. Sizin savunduğunuz düşünce benim düşmanıma gitseydi o yardım ben de durdururdum. Milletin dediği ise durudurucaksan durdur ama adam gibi yap..
Sosyal ağlarda paylaş

ZaugnaKhaldun said:

Gemiye çıkmadan engelleyemiyor muydu acaba İsrail, onu da düşünüyorum bir yandan.

Gemiye çıkıldığında karşı bir tepki oluşacağı aşikar, İsrail de bunu bile bile yaptı yani öyle bir hamleyi; sonrasında sopayla bıçakla karşılık görmeleri normal. Sopaya bıçağa adam öldürerek karşılık vermeleri ise ilginç tabi.

Hamas'a yardım vesaire çerçevesinin dışından, sadece müdahaleyi ele alarak yorum yapmaya çalışıyorum; çarpıtmayınç

Ya aslında şöyle bir durum var, techizatlı ve israil ordusunun en testestoronlu sergmentinden adamlara SOPA ile saldırmanın, hiç bir beklenebilirliği yok, aklı olan kimse de yapmaz. Dolayısıyla bence adamlar bunu beklemiyordu.

Öte yandan beyaz bayrak sallanmasına rağmen sürekli olarak ateş altında olup insanları öldürüp ve yaralamalarından dolayı ordaki insanların geçirdiği cinnet durumunu çok iyi açıklıyor bir durum.

Helikopterden, denizden falan çıkan silahlı askerlere sopayla giriyorsun.
Sosyal ağlarda paylaş

wastyrx said:

nileppezdel said:

Uluslararası sularda olması düşmanına giden yardımı engelleme hakkını elinden almıyor İsrail'in. Hukuken haksızlar ama düşününce Hamas'a gideceği belli o yardımın. Bunu neden anlamak istemiyorsunuz?

Uluslararası sular, orantısız güç. Eyvallah, ayıp. Ama düşmanına gideceği neredeyse kesin olan yardımı engellemeye hakkı vardır bence savaştaki bir devletin.

Bir kişi bile ölmeden çokta kolay bi şekilde teslim alırlardı ki o gemiyi.. İnsanların tepkisi zaten bu konuda. Sizin savunduğunuz düşünce benim düşmanıma gitseydi o yardım ben de durdururdum. Milletin dediği ise durudurucaksan durdur ama adam gibi yap..

Abi nasıl teslim alacaksın? Korkutucu bir güç unsuru olmadan sana bırakmazlar. Gemiyi asker teslim alacak. Sen gemiye çıkan askere "geber yahudi köpeği" diyip sopayla bıçakla dalarsan asker de vurur. Ha tam olarak öyle oldu diyemeyiz ama hiç sanmıyorum direk İsrail'in öldürmek için çıktığını. Gemiyi teslim almak için asker çıkartmışlardır gayet.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...