Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

İHH İnsani yardım gemisi Gazze yolunda. Yarın sabah -engellenmezse- varıyor.

Giovanni

Öne çıkan mesajlar

Suark said:

aah ah.
anlaşamıyoruz işte..

Tamam etik değil
tamam common sense
tamam insanlık
falan filan

Adamlar iki gün sonra PKK ya gemiyle yardım götürürse hiç birşey diyemicez.
Al bak buraya yazdım, gıkımızı çıkaramicaz.

Onlara zaten sürekli yardım yolluyorlar.. Sence açık seçik yollayamamalarının sebebi nedir ki?

Birsürü engelimiz var ama doğrudan Türkiyeye karşı savaş açabilicek bi güç yok şuan net bi şekilde söyleyim..
Sosyal ağlarda paylaş

escape said:

Suark said:

escape said:

Suark said:

escape said:

israil'le savaş var eli silah tutan herkes askere gidecek dese şurda kaç kişi gider acaba

Ben gitmem. Sonra yıllar sonra, torunum Israil başbakanının torununun oldugu bi salonda
" dedemi siz öldürmüştünüz" diyince
" sor bakam ne işi varmış burda" der.

Yurta Sulh, Cihanda sulh. Ha derlerse burada yıkılan şehirde gsm ağı kurulacak ozan, ücretin fazla olmayacak ama gel çalış derlerse, koşa koşa giderim yani.

abi şuna kısacası "hiç götümün rahatını bozamam ben canımı yolda bulmadım" desene.

Başkarlarının ülkesinde o insanları öldürmeye gidemem.
Zira ben Katil değilim.

Gönüllü olarak gel birşeyleri yarat dersen giderim,
ama yok etmek, ne bana ne milletime yaraşır.

valla kusura bakma
başkasının canını alanın heleki, bu bizim vatandaşımız ise, canını almaktan hiç cekinmem

ama işte bak yanlış olan nokta şu,
bizim vatandaşımız dolaylı yoldan israil vatandaşlarına zarar vermeye gitti oraya.
Tamam niyet yardım ama bu yardım zararla sonuçlanacak, çünkü 2 tarafa var bu konuda
Sosyal ağlarda paylaş

Farinal said:

Suark said:

aah ah.
anlaşamıyoruz işte..

Tamam etik değil
tamam common sense
tamam insanlık
falan filan

Adamlar iki gün sonra PKK ya gemiyle yardım götürürse hiç birşey diyemicez.
Al bak buraya yazdım, gıkımızı çıkaramicaz.

abi ne anlatıosn allah aşkına ya
adamlar hamasa gidiorz die mi yola çıktı?
orda ki yaralı, aç, evsiz insanlara yardım etmek için yola çıktılar. depremden sonra ülkelerin bir bölgeye yardım etmesi gibi. of kendimi ilk okulda hissettim ne saçma şeyler ya pkk ya yardıma isveç gelse napamışız falan allam

Tabii ki ama Israil diyor ki HAMAS'a yarayacak bu yardım, o yüzden başka yere alalım sizi diyor. Adamlar buna yanaşmıyorlar çünkü en son giden adam 20 küsür gün hapis yatıyor.

Suark'ın daha önce söyledikleri ve genel olarak konuyla ilgili tavrı C&C Red Alert paralelinde olsa da şu konuda söyledikleri bir bakıma doğru.
Sosyal ağlarda paylaş

Mortis said:

şu an leventteyim israil konsolosluğun hemen karşısında ana ve babaların günü var burda 5 dakkalık yolu 30 dakkada anca geldim 10larca polis otobüsü falan filan.

gece başladılar ilk yarım-1 gibi falan ben sabaha kadar leventteydim 3 gibi falan dağıttılar ordan sokaklarda gezmeye başladılar sonra naptılar bilmiorm
Sosyal ağlarda paylaş

Alexi_Septimus said:

Çocuklar savaş kanunları var dediysek insanlar için var dedik, siz Filistin'lileri ve geri kalan üçüncü dünyayı insan sanıyorsanız, savaş kanunlarının önemli ve yürürlükte olduğunu ve ihlal edilmesinin yanlış olduğunu düşünen insanlardan daha salaksınız zaten.

Savaş kanunları daha önce bahsettiğim şeyler dışında, insanların aşırı acı çekerek ölmesini sağlayan silahları da yasaklıyor, ama Israil fosfor bazlı silahları çatır çatır kullanıyor. İşkence zaten her türlü YANLIŞ ve YASAK, Amerika guantanamo'da bunun allahını yapıyor, dahası legal bir şekilde yapıyor. Çünkü guantanamo'yu kurmadan önce terörist olarak nitelendirdiği kişiler ya da organizasyonlar (bunları da kendileri belirliyorlar tabii) 2000'lerin başında geçirdikleri kanunlar sonucu bir ülkeye bağlı sayılamıyor.

Dolayısıyla ne cenevre'den ne de insanlıktan bir nasip alamıyorlar.

Bütün Dünya kamuoyunun gözleri önünde çatır çatır 30 senedir ebesini belliyorlar Filistin'lilerin, bu durum değişecek olsaydı değişirdi, Avrupa'nın ya da yöneten kitlenin zerre umrumda değil Filistin yani. Türkiye'nin doğusu ya da kürt milleti için de dünya'nın geri kalanının düşünceleri çok farklı değil bu arada arkadaşlar, öyle düşünüyorsanız düşünmeyin lütfen. Filisten'den çok farkımız var dediysem, o kadar da değil.

O ölen 16 kişi arasında bir tane Avrupa'lı olsun da, siz o zaman görün cenevre sözleşmesi nasıl shitstormlar çıkartıyor. İnsan öldürüyorlar sonuçta, boru değil.

Bu arada kaynamış, okumamışsınız sanırım, okumayanlar kendini biliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

evet konvoya önerilen şeylerden bir tanesi de yardımların israil'in başka bir bölgesine indirilmesi ve orada kontrol edildikten sonra gazze'ye gönderilmesi yönündeymiş

kabul edilmemiş

gerizekalı olmak böyle birşey işte, sözde tarafsız yardım kuruluşu olacaklar duygularıyla politika yapıyorlar
Sosyal ağlarda paylaş

Chemical said:

Tamam bişeyi define etmek kolay değil ama bi elde avrupa, nato ve amerika tarafından terorist eylemlerde bulunuyor denilen bir organizasyon var, öbür tarafta bir ülke var, Hamasa yardım götürmüyorlar ayrıca

e bunu adama anlatamazsın ki.
Direk gazlayacak "onlar bizim düşmanımıza yardım ettiler diye".

Sanırım bunu bölgedeki mutlak güç olmak için yapıyoruz, heh işin güzeli burda ki pakistanlı arkadaşlar bizi çok seviyorlar
geçen gün türk hacker facebooktaki draw muhammad day olayını hacklemişti

Şimdi bu geldi.
ay lav turki maan
Sosyal ağlarda paylaş

Masquerade said:

@ Cüce

abi onu söylemeye gerek mi var?
sanmıyorum burda o kadar cahil insan oldugunu. ciddi olarak siz filistinin durup dururken direndiğini mi düşünüyorsunuz? insanların vatanını ninjalamışlar, bütün kapıları kapatmışlar kimse gelemez buraya çekiyorlar.

abi var yanı, insanlarla konusuyorum resmen gelip "abi filistinlilerde neden israile gidip teroristlik yapıyo" diyo. sanki filistinden durup dururken insanlar gidip israile saldırıyo gibimi düsünüyolar anlamıyorumki.
Sosyal ağlarda paylaş

Bide terörist bir organizasyonu hadi silahını ulaştırmasın anlarım ama yemekten sudan ilaçtan keserek kurutaramazsın, çatışan şeyler insanlar askerler teröristler değil 2 farklı fikir, karşı tarafın fikrini değiştirmek için çeşitli noktalarda yapacağın çeşitli hareketler var, büyük ülkeye savaş açarsın ordusunun yarısını yokedersin halk politikacı başkan ne varsa birbirini etkiler o noktada karşı tarafla olan fikir çatışmanı bitirebilirsin, ama karşı taraf az sayıdan oluşan terorist bir organizasyonsa olay değişiyor, bir defa o oluşumu oluşturan bireyler fikirlerinin değiştirilmesi en zor kişilerden oluştuğunu bilmen lazım, bir kutuya 200 tane bozuk para koyup, karıştırıp, her seferinde tura gelenleri ayırmak gibi bişey bu, en başta 100 bozukluk, sonra 50 bozukluk gibi giderken en sonda kalan 5 tane bozuk para ile saatlerini harcarsın.
Sosyal ağlarda paylaş

Suark said:

Chemical said:

Tamam bişeyi define etmek kolay değil ama bi elde avrupa, nato ve amerika tarafından terorist eylemlerde bulunuyor denilen bir organizasyon var, öbür tarafta bir ülke var, Hamasa yardım götürmüyorlar ayrıca

Yanlış şöyle bi durum da var;
"düşmana yardım" etmek amaçlı gittiğimizi varsaysak dahi, gemi yardımı vardırmadan vurulmadı mı? Yardım edemediğimiz anlamına gelir bu.
Sen sokakta belinde silahla dolaşan adamı vurma hakkına sahip olurmusun?
-Niye öldürdün?
+Beni ödürebilirdi.
öldürecekti değil, öldürebilirdi.
hiçbi yerde fail etmezse burda eder:

Gidersin gemiyi ablukaya alırsın liman kapatırsın vs.
Ayımısın lan vuruyosun?
Sosyal ağlarda paylaş

synthesizer said:

Suark said:

Chemical said:

Yanlış şöyle bi durum da var;
"düşmana yardım" etmek amaçlı gittiğimizi varsaysak dahi, gemi yardımı vardırmadan batırılmadı mı? Yardım edemediğimiz anlamına gelir bu.
Sen sokakta elinde belinde dolaşan adamı vurma hakkına sahip olurmusun?
-Niye öldürdün?
+Beni ödürebilirdi.
öldürecekti değil, öldürebilirdi.
hiçbi yerde fail etmezse burda eder:

Gidersin gemiyi ablukaya alırsın liman kapatırsın vs.
Ayımısın lan vuruyosun?

Israil adına cevaplıyorum sorunu;

Biz yardım yapılmasın demedik, bilhassa yardım yapılmasının yanındayız, fakat direkt gazze'den yapacağınız yardım hamas'a da yarayacak, o yüzden yardım için başka bir limana gelmenizi teklif ettik.

Rotanızı geri çevirmenizi ya da söylediğimiz limana yanaşmanız konusunda uyardık, gazze'ye devam edileceğini öğrendiğimizde 16 KİŞİYİ ÖLDÜRDÜK CUZ WE'RE ZIONISTS WITH GUNZ AND THAT'S HOW WE ROLL
Sosyal ağlarda paylaş

malumunuz israil'in kontrol ettiği yardım ne zaman gazze'ye gidecek o da meçhul. Yani adamlar yardımı kontrol edecez ayağına belkide aylarca tutucaklar filan. Bu da var şimdi.

Duyguyla iş yapmanın dışında bence bunlarda var işte işin içinde.

Ayrıca Suark yardım etmesin kimse kimseye ölsün insanlar. Bu olmasın mantık
Sosyal ağlarda paylaş

Adamlar dünyanın en büyük toplama kampını kurdular Gazzede. Tek farkı zorla iş yaptırmıyorlar.

Elektrik yok
İlaç yok
Giriş çıkış yasak.
Taş atana mermi sıkıyorlar.
Sivil bölgelere Askeri operasyon yapıp kurunun yanında yaş da yanarına bakmadan kullanılması savaş suçu olan silahlar atıyorlar.

Uluslararası olarak kabul edilen şey İsrail'in orada işgalci olarak bulunduğudur. Sadece işgalci olsa iyi, adamlar direk ambargo uyguluyorlar, giriş çıkış yasak veya aşırı derecede sınırlı.

Velev ki Kurtuluş Savaşı olmasaydı. Batı Anadoluda Yunanlılar, Doğuda Ermeni Devleti, Güneyde Fransızlar kalsaydı, Türkler de Orta Anadolu'da ufacık bir alana sıkışsaydı gidip insan gibi yaşamanıza müsade etmeyen işgalcilerden nefret etmeyecek miydiniz. Onlara en basitinden taş atmayacak mıydınız ?

Size ilaç getiren gemilerin haberini alınca insanlık ölmemiş demeyecek miydiniz? Geminin saldırıya uğradığını öğrenince yıkılmayacak mıydınız ?

Azıcık empati
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...