Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

İHH İnsani yardım gemisi Gazze yolunda. Yarın sabah -engellenmezse- varıyor.

Giovanni

Öne çıkan mesajlar

rra said:

israil gemilerin geçişine izin verse ne olurdu ki yani? insani yardım gemisi yani hadi filistindeki insanlara acımıyorsun şu gemilerdeki insanların çoğu yaşlı, çocuk ve bayan.. bunlarada mı acımıyorsun?

Abi yardım gitse filistinliler "bakın bıze yardım edıyorlar haydın dırenıse dicekler?"

rra said:

Türk bayraklı bir gemiye, içinde siviller olan bir gemiye, silahlı askeri operasyon düzenlemek üstelikte uluslar arası sularda düzenlemek, savaş sebebidir. Yinede tüm dünya görücek ki Türkler bu konuda da hassas davranacak, sağ duyulu olacak, savaşa sebebiyet vermeyecektir. Ama israilinde iyilikten maraz doğar sözünü haklı çıkartmaması gerekiyor yoksa biz araplara hiç benzemeyiz.

Umarım haklısındır boş yere şehit vermeyiz :(
Sosyal ağlarda paylaş

Chemical said:

Suark said:

Anca savunma amaçlı "artık yok oluyoruz madem biz gidiyoruz . koyalım dunyanın" modunda davranabılır adamlar.

işte umuyorum ki herhangi bir ülke bu noktaya gelmicek, diğer ülkeler o kadar itmeyecek, gelirse de çok olay çıkmadan durdurulacak.

Umalım.

Medya ve diğer kontrol edilebilen kitle etkileme silahlarıyla sindirilebilir aslında halk. O noktaya gelirse birisi çok fena yoksa.
Sosyal ağlarda paylaş

escape said:

israil'le savaş var eli silah tutan herkes askere gidecek dese şurda kaç kişi gider acaba

ben savaşmaya başka bir ülkeye gidilmesini çok iğrenç buluyorum, milletlerin kendi ülkelerini savunmak için savaşmalarını daha erdemli bulurum inş bizim gibi barışdan yana bir devlet başka bir devleti işgal etmek zorunda kalmaz ne olursa olsun üzülür, utanırım ama şartlar onu gerektirirse yapacak bişey olmaz, şartlar o aşamaya geldiysede sen annenin, kardeşinin can güvenliğine tehtid düşmesin die başka bir ülkeyede gidip savaşmak zorunda kalabilirsin
Sosyal ağlarda paylaş

Dışişleri sonuçlarına katlanmak zorundalar falan demiş de ne yapabilirler ki.

Adamlar Dünyanın en büyük trollu, K.Kore falan halt yemiş. Sırtını admine dayamış herifler, ne de olsa ban yemem lululz diye dolanıyorlar etrafta

Adamlar "yanlışlıkla" BM binasını falan mı ne vurdular Filistinde. Ooops dediler o kadar. Hiç bir ülke yaptırım uygulamadı. Biz ne yapıcaz ya, güldürme allasen.
Sosyal ağlarda paylaş

escape said:

israil'le savaş var eli silah tutan herkes askere gidecek dese şurda kaç kişi gider acaba

Ben gitmem. Sonra yıllar sonra, torunum Israil başbakanının torununun oldugu bi salonda
" dedemi siz öldürmüştünüz" diyince
" sor bakam ne işi varmış burda" der.

Yurta Sulh, Cihanda sulh. Ha derlerse burada yıkılan şehirde gsm ağı kurulacak ozan, ücretin fazla olmayacak ama gel çalış derlerse, koşa koşa giderim yani.
Sosyal ağlarda paylaş

Suark'ın devrelerinin yandığı kısım sadece savaş kanununun değil, bilinen her kanunun ihlal edilmesi.

Çünkü gemi Filistin'e ait değil. Gemi insani yardım taşıyan, savaşla bir bağlantısı olmayan "sivil" bir gemi.

Bunu anlaması bu kadar zor değil ya. Bir mik yapamazsın sen sivil gemiye. Red Cross'u falan düdükleyelim madem.
Sosyal ağlarda paylaş

Suark said:

escape said:

Ben gitmem. Sonra yıllar sonra, torunum Israil başbakanının torununun oldugu bi salonda

Yurta Sulh, Cihanda sulh. Ha derlerse burada yıkılan şehirde gsm ağı kurulacak ozan, ücretin fazla olmayacak ama gel çalış derlerse, koşa koşa giderim yani.

abi şuna kısacası "hiç götümün rahatını bozamam ben canımı yolda bulmadım" desene.
Sosyal ağlarda paylaş

Wispy said:

Dışişleri sonuçlarına katlanmak zorundalar falan demiş de ne yapabilirler ki.

Adamlar Dünyanın en büyük trollu, K.Kore falan halt yemiş. Sırtını admine dayamış herifler, ne de olsa ban yemem lululz diye dolanıyorlar etrafta

Adamlar "yanlışlıkla" BM binasını falan mı ne vurdular Filistinde. Ooops dediler o kadar. Hiç bir ülke yaptırım uygulamadı. Biz ne yapıcaz ya, güldürme allasen.

aynen ya katılıyorum edit char gibi adamlar :)

iranin on beş katı nükleer faaliyet gösteriyorlar aynı bölgedeler kimse adamların adını bile anmıyor
Sosyal ağlarda paylaş

anlayamadığınız bazı konular var herhalde. israil hakkı olandan fazla toprağı işgal altında tutan bir devlettir şu anda, konuyla ilgili birleşmiş milletler kararları vardır. işgal altındaki toprakları filistinlileri izole edecek şekilde sürekli genişletmişler.

"satmasalarmış topraklarını heehlöy" denip geçilecek konu değildir. filistinli direnmek istiyorsa direnecek tabii ki, en doğal hakkıdır.
Sosyal ağlarda paylaş

Phae said:

Suark'ın devrelerinin yandığı kısım sadece savaş kanununun değil, bilinen her kanunun ihlal edilmesi.

Çünkü gemi Filistin'e ait değil. Gemi insani yardım taşıyan, savaşla bir bağlantısı olmayan "sivil" bir gemi.

Bunu anlaması bu kadar zor değil ya. Bir mik yapamazsın sen sivil gemiye. Red Cross'u falan düdükleyelim madem.

Tamam'da o geminin orda amacı ne.
Sadece kendini koy onların yerine, bugün deseler " biz PKK'ya yardım goturuyorz siviliz biz ellemeyin bizi" Ne yaparız?
Sosyal ağlarda paylaş

Masquerade said:

Suark said:

Masquerade said:

Suark said:

@Alexi
Tamam haklısın, dediklerin doğru.
Ama;
abi bu savaş. Ne etik tanır ne kural.

zzzzt error.

bilmiyorsanız gidin coh falan oynamaya devam edin abi siz. boşverin bu meseleleri.

Abi birilerin kanun karaladı diye kanun var diyosun bana. Yok savaş kanunu falan,

Biri benim evime gelicek, benim elimde silah olacak adam bana sopayla saldırıyor diye silahı kullanmicam?

Savaş kanunu olsaydı m-16 gibi tüfekler icad edilmezdi.
Netekim, sadece yaralar onlar, ki vurduğunda 2 kişi birden diskalifiye olsun diye savaştan.

Bence sen git biraz oyun oyna, etik kurallarla gerçek kuralları birbirine karıştırıyorsun.

abi git 2 kitap oku ya da yazma.
beynim aktı okurken.
neyse.
ignorance is bliss diyip bırakıyorum seni.

Çocuklar savaş kanunları var dediysek insanlar için var dedik, siz Filistin'lileri ve geri kalan üçüncü dünyayı insan sanıyorsanız, savaş kanunlarının önemli ve yürürlükte olduğunu ve ihlal edilmesinin yanlış olduğunu düşünen insanlardan daha salaksınız zaten.

Savaş kanunları daha önce bahsettiğim şeyler dışında, insanların aşırı acı çekerek ölmesini sağlayan silahları da yasaklıyor, ama Israil fosfor bazlı silahları çatır çatır kullanıyor. İşkence zaten her türlü YANLIŞ ve YASAK, Amerika guantanamo'da bunun allahını yapıyor, dahası legal bir şekilde yapıyor. Çünkü guantanamo'yu kurmadan önce terörist olarak nitelendirdiği kişiler ya da organizasyonlar (bunları da kendileri belirliyorlar tabii) 2000'lerin başında geçirdikleri kanunlar sonucu bir ülkeye bağlı sayılamıyor.

Dolayısıyla ne cenevre'den ne de insanlıktan bir nasip alamıyorlar.

Bütün Dünya kamuoyunun gözleri önünde çatır çatır 30 senedir ebesini belliyorlar Filistin'lilerin, bu durum değişecek olsaydı değişirdi, Avrupa'nın ya da yöneten kitlenin zerre umrumda değil Filistin yani. Türkiye'nin doğusu ya da kürt milleti için de dünya'nın geri kalanının düşünceleri çok farklı değil bu arada arkadaşlar, öyle düşünüyorsanız düşünmeyin lütfen. Filisten'den çok farkımız var dediysem, o kadar da değil.

O ölen 16 kişi arasında bir tane Avrupa'lı olsun da, siz o zaman görün cenevre sözleşmesi nasıl shitstormlar çıkartıyor. İnsan öldürüyorlar sonuçta, boru değil.
Sosyal ağlarda paylaş

RRa said:

escape said:

ben savaşmaya başka bir ülkeye gidilmesini çok iğrenç buluyorum, milletlerin kendi ülkelerini savunmak için savaşmalarını daha erdemli bulurum inş bizim gibi barışdan yana bir devlet başka bir devleti işgal etmek zorunda kalmaz ne olursa olsun üzülür, utanırım ama şartlar onu gerektirirse yapacak bişey olmaz, şartlar o aşamaya geldiysede sen annenin, kardeşinin can güvenliğine tehtid düşmesin die başka bir ülkeyede gidip savaşmak zorunda kalabilirsin

işte savunma biraz değişti, roket dediğin uçak dediğin gelip ülkene seni vuruyor gidip senin de vurman gerekiyor, bu yüzden savaş çıkarsa çok hızlı biteceğini düşünüyorum, kısa sürece çok ölüm olacak ama ölümlerin olduğu süre kısa olacak gibi bişey olur herhalde.
Sosyal ağlarda paylaş

escape said:

Suark said:

escape said:

abi şuna kısacası "hiç götümün rahatını bozamam ben canımı yolda bulmadım" desene.

Başkarlarının ülkesinde o insanları öldürmeye gidemem.
Zira ben Katil değilim.

Gönüllü olarak gel birşeyleri yarat dersen giderim,
ama yok etmek, ne bana ne milletime yaraşır.
Sosyal ağlarda paylaş

Asıl komik olan "lol nuke'u var olmaz" diye ırak'a giren once ülke'nin, "ah tüh yokmuş lan cia yanlış intel vermiş" diye trollface çakması.

Ve hemen diplerindeki bildiğin sivil toprakların işgaline "VALLAHİ ONAYLARMIYORUZ. TÜ KAKA İSRAİL"den öteye gitmemesi.

Sonra Suark çıkıp "ne işimiz var orada ölenler bizim insanımız değil." diyor.

GG HUMANITY.
Sosyal ağlarda paylaş

huun said:

"satmasalarmış topraklarını heehlöy" denip geçilecek konu değildir. filistinli direnmek istiyorsa direnecek tabii ki, en doğal hakkıdır.

şimdi yine açıcam azımı milliyetçi yobaz diyecek herkez de şu filistindeki toprakları satın alıp buralar bizim oldu dedikleri gibi gelsinler bizdede yapsalar ya aynı şeyi o topraklar için verdikleri para kendileri ile beraber toprağa karışsa

bulmuşlar güçsüzü eziyorlar başka bişey değil
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...