Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

diş

copry

Öne çıkan mesajlar

copry ağrım sızım yok; zaten sinirler de yok kökte, olsa da hissedemem herhalde :P

Normal Porselen diş fiyatları : 150 TL - 250 TL arası.
Metalsiz Estetik Porselen Kaplama diş fiyatları : 250 TL - 600 TL arasında fiyatları değişmektedir.
İmplant diş fiyatları ise ortalama 600 $ - 700 $ arasında değişmektedir.

googlelayınca bu çıktı. 3-5 gün böyle takılsam birşey olmaz herhalde :/
Sosyal ağlarda paylaş

20 lik diş gg.dişçide 15 kasıma randevu verdi

tahminlerime göre diş çürüdü.20 lik dişe dolgu mu yapılıyor yoksa direk çekiyorlar mı ?

uykudan uyandırıyor lan.ağrı kesicilerle yaşıyorum kaç gündür.oraya fırça da girmiyor ki çürüdü tabi.düzenli olarak gargara da yapıyoruz da o kurtarmadı demek

bide en az ağrı ile randevu gününe kadar atlatma taktikleri var mı ?
Sosyal ağlarda paylaş

Beyler anlatmaya başliyim sorunu hata,yanılgı olmaz umarım.
Arka dişlerimden birinde uzun zamandır olan bir çürük var,son bir kaç ayda bu çürükle kalmamaya başladı.Dişimden bir kaç parça kırıldı ve çürük sinire kanar inmiş sanırım.GG midir ?
Çekilecek midir çekildikten sonra ne yapılacak ?
Çarşamba günü dişçiye gidiyorum büyük ihtimal ile ilaçlar biter sanırım o zamana.
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
Red said:

20 lik diş gg.dişçide 15 kasıma randevu verdi

tahminlerime göre diş çürüdü.20 lik dişe dolgu mu yapılıyor yoksa direk çekiyorlar mı ?

uykudan uyandırıyor lan.ağrı kesicilerle yaşıyorum kaç gündür.oraya fırça da girmiyor ki çürüdü tabi.düzenli olarak gargara da yapıyoruz da o kurtarmadı demek

bide en az ağrı ile randevu gününe kadar atlatma taktikleri var mı ?

Off görmemişim ki ben bunu :/ ne oldu çekildi mi?
Sosyal ağlarda paylaş

Krology said:

Beyler anlatmaya başliyim sorunu hata,yanılgı olmaz umarım.
Arka dişlerimden birinde uzun zamandır olan bir çürük var,son bir kaç ayda bu çürükle kalmamaya başladı.Dişimden bir kaç parça kırıldı ve çürük sinire kanar inmiş sanırım.GG midir ?
Çekilecek midir çekildikten sonra ne yapılacak ?
Çarşamba günü dişçiye gidiyorum büyük ihtimal ile ilaçlar biter sanırım o zamana.

Muhtemelen kanal tedavisi olur.
Sosyal ağlarda paylaş

Şimdi bende azı dişlerimden birinde dolgu var. ama bu dolgu azıcık ufak yapılmış. böyle kürdan zor giriyor o derece. ama kürdanın zor girdiği yere et yediğim her an mutlaka et giriyor ve ağrı yapıyor. çıkması iki üç günlük çaba gerektiriyor(pazartesi yediğim dün gece oyun oynarken çıktı misal). Dişçime gittim bir kaç ay önce kadın ya ufacık bişey oraya sığmaz yemek bile zar zor gördüm dedi. e giriyor ama dedim. dur bi dedi bi onbeş dakka bişeyler yaptı bi ağız filmi çektir öyle gel, bi 20lik daha çıkacak o boşluk lazım olabilir bize dişin oturması için dedi. ben de iyi diyip çıktım ama ne film çektirdim ne başka dişçiye gittim çocukluğumdan beri aynı kadına gittiğimden.

Şimdi sorarım kopri bu kadının bu dediği 20lik çıkarsa boşluk lazım olur lafı beni başından savmak için söylenmiş bişey mi yoksa var mı bir mantığı?

edit: bi 20lik çıkardım bu arada. arkada baya 3-5 dişlik yer var benim orada kendiliğinden çıktı düzgünce yerleşti oraya. bu kadın yeni 20lik gelebilir diye bişey dedi.
Sosyal ağlarda paylaş

copry said:

Diş ipi kullanırsan düzenli sıkıntın ortadan kalkar , ama anlamadığım dişte boşluk var dediğin çürük mü?
Çürükse mutlkaka dolgu yapılması lazım, çürüğün ilerler aksi taktirde.

yok çürüktü iyice kazındı sonra dolgu yapıldı da şöyle diyim diş eni önceden 3.1mm ise artık 3mm

@sae mübalağa
Sosyal ağlarda paylaş

O zaman diş ipi kullan derim. Bir de 20 liğim sürdü demişsin alt çenede sağ ve sol olmak üzere 2 tane 20lik dişin var üst çene için de aynısı geçerli NŞA 'da. hepsinin sürdüğüne eminsen o boşluk daha kapanmaz. Diş ipiyle uğraşmak istemiyorsan başka bir hekime gidip dolgunu yeniletebilirsin kutulu.

Barbu , trolleme!
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...