Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

15 Firsts In Video Game History

GERGE

Öne çıkan mesajlar

natalin gelismis bir eye toydan hicbir ama hicbir farki yok

en temel fark oalrak ses algilama diyorlarda eye toydada vardi ses algilama filan, sirf bagiriyoz oynarken diye evde sorun cikaran oyunlar filan vardi eye toyda (crazy taksi vardi misal)

natal eye toy un tipkisinin aynisi mantik olarak, daha gelismis versiyonu o kadar

microsoft un her zamanki olayi iste, rakiplerinden cokta farkli olmiyan bir urunu piyasaya sunup "biz cok farkliyiz, cok daha fazla ozelligimiz var bizi tercih edin!!!!" diyip piyasayi reklam gucuyle ele gecirmesi

bing gibi patlicaklar isallah
Sosyal ağlarda paylaş

@Viktor: Yalnız yanlış anlamaıydam natal'daki AI freeware bir oyun vardı hani façade diye, ki şu an yükleniyor oynayacağım tekrar, oradaki gibi senin söylediklerini anlayıp karşılık verebiliyor. Eye-toy'un gelişmişinden öte bir şey gibi duruyor bu listede bulunan videoda. Ha MS'e güvenmezsin "o kodlanmış konuşmadır hepsi planlıdır direk anlamıyordur seni" dersin eyvallah da daha alet çıkmamışken ve böyle bir video varken sadece eye-toy'un gelişmişi diyip kestirip atmak hoş değil bence.

Gerçi ben natal'ın fail olmasını istiyorum çünkü bi daha xbox'a para vermem, bozulmayan uzun ömürlü makina yapsın önce pis MS
Sosyal ağlarda paylaş

çok bakmadım ama hızlıca bakarken şunu gördüm

9 numara hatalı..
ilk ev için çıkmış 3d oyun 1974'de alto'ya çıkmış maze war'dur benim bildiğim..

aynı zamanda multiplayer oynanıyordu.. ki über bir oyun yapar çıktığı teknolojiyi düşündüğümüzde..

hmm edit: bu tabii 8 numara olan network game play şeceneğini de geçersiz kılar..

bi de spasim var.. ama mazewar daha önce ona göre..
Sosyal ağlarda paylaş

nileppezdel said:

@Viktor: Yalnız yanlış anlamaıydam natal'daki AI freeware bir oyun vardı hani façade diye, ki şu an yükleniyor oynayacağım tekrar, oradaki gibi senin söylediklerini anlayıp karşılık verebiliyor. Eye-toy'un gelişmişinden öte bir şey gibi duruyor bu listede bulunan videoda. Ha MS'e güvenmezsin "o kodlanmış konuşmadır hepsi planlıdır direk anlamıyordur seni" dersin eyvallah da daha alet çıkmamışken ve böyle bir video varken sadece eye-toy'un gelişmişi diyip kestirip atmak hoş değil bence.

Gerçi ben natal'ın fail olmasını istiyorum çünkü bi daha xbox'a para vermem, bozulmayan uzun ömürlü makina yapsın önce pis MS

incelemesi, "natal bizi nasıl görüyor?" diye yazılar vs bi ton şey var nette..

sonuç olarak evet eye toy'un hormonlu versiyonu..
Sosyal ağlarda paylaş

Viktor said:

natalin gelismis bir eye toydan hicbir ama hicbir farki yok

en temel fark oalrak ses algilama diyorlarda eye toydada vardi ses algilama filan, sirf bagiriyoz oynarken diye evde sorun cikaran oyunlar filan vardi eye toyda (crazy taksi vardi misal)

natal eye toy un tipkisinin aynisi mantik olarak, daha gelismis versiyonu o kadar

microsoft un her zamanki olayi iste, rakiplerinden cokta farkli olmiyan bir urunu piyasaya sunup "biz cok farkliyiz, cok daha fazla ozelligimiz var bizi tercih edin!!!!" diyip piyasayi reklam gucuyle ele gecirmesi

bing gibi patlicaklar isallah

amin
Sosyal ağlarda paylaş

dasaaa said:

nileppezdel said:

incelemesi, "natal bizi nasıl görüyor?" diye yazılar vs bi ton şey var nette..

sonuç olarak evet eye toy'un hormonlu versiyonu..

Görmesine lafım yok ki zaten, kadının söylediklerine tepki veriyor gibi videoda. Hareketlerinden bağımsız olarak sanki. Hani ödevini yaptın mı hayır yapmadım gibi konuşmalar falan. Bu eye-toy'da var mıydı?
Sosyal ağlarda paylaş

sese duyarlı hedeler vardı.. alıp geliştiriyorsun, belli cümlelere karşılık verir hale getiriyorsun..

oldu bitti..

yani kalkıp da "fener trabzon maçı ne olur olm" desen zörtler büyük ihtimalle..

gerçi çooook gelişmiş sistemler bile patlıyor, hazırlıksız yakalandırklarında..

http://www.youtube.com/watch?v=lAAq6E03-F0
Sosyal ağlarda paylaş

GERGE said:

Onun natalla ilgisi yok ama. Oyunun AI o.

Hmm mantıklı. :)

Peki şöyle söyleyeyim o zaman kamerasız mı görmesi lazım? Yani eye-toy gibi amerayla görecek tabii ki, nasıl bir sistem lazımdı ki? Kusuruma bakmayın konuyu çok iyi takip edemediğimden soruyorum da yani MS çok apayrı bir şekilde tanımasından mı bahsetti Natal'ın kişileri?
Sosyal ağlarda paylaş

http://www.youtube.com/watch?v=Y95nctjf7Yw

milo nun atasi
adamlar bunu teeeeeeeee kac sene once yapti bide, nintendo 64 zamani yer gok pokemon o zamanlar

su microsoftun reklam gucu nintendoda olsa peynir ekmek gibi satardi su oyun eheueheu

gene eyetoydada sesle komut var, molyneux un abarttigina bakmayin yani
adam her oyundan onca "soyle yapacam, boyle yapacam, devrim olucak yer yerinden oyniycak bundan sonra hicbirsey ayni olmiycak!!!" diyor sonra patliyor, adamin zaten endustrideki nicki "one man hype machine"

daha once konsoldakinde yazmistim sanirim, bu natal i gelistiren firma ilk olarak nintendoya gidiyor, iwata amcam bakiyor hosuan gidiyor ancak teknik olarak yetersiz ve mali acidan verimsiz buldugu icin reddediyor "bu kadar insana ek olarak kamerami saticaz" diye

said:
Nintendo CEO Satoru Iwata was offered the chance to sign up the device that became Project Natal - but turned it down over fears of being unable to launch it at a mass-market price.

According to a report on UK-based consumer games website CVG, the information has come from a “top insider” at the platform holder's Japanese HQ, which says Israel firm 3DV Systems showed an early demo of the technology to Iwata and other Nintendo execs at the end of 2007. But despite being impressed with the prototype, Iwata was reportedly unsold on it as a peripheral for Wii.

"Iwata only ever invests in something he can guarantee will work for a Nintendo audience," the source told CVG. "3DV showed off a camera that detected motion in 3D, and had voice recognition - but Iwata was unconvinced he could sell it at a Nintendo price point. He also had some worries around latency during gameplay."

The site says that its information confirms 3DV's involvement in the creation of Natal, which Microsoft has never certified.

Both Nintendo and Microsoft would not offer a comment on the "speculation".

molyneux amcami ise koku gamer 5 maddede ozetlemis

5 Reasons Why Peter Molyneux is a Knob
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...