Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Korsan Taksi

Friedman

Öne çıkan mesajlar

valla taksicilerin korsandan şikayete hiç hakları yok. ekmekleriyse önceden bu hale gelmeden önce düşüneceklerdi o işi. Az çektirmediler zamanında. Yağmurlu havada müşteri almamalar, kısa mesafe gitmek isteyeni almamalar, alsalar bile bin türlü surat yapmalar, her fırsatte dolaştırmaya uzun yoldan götürmeye çalışmalar, abuk subuk arabesk kanallarıyla kafa ütülemeler inatla müziği kapamamalar, emniyet kemeri, kafa yaslama yeri çıkartılmış arabalar falan... Müşteriyi yıllarca eşşek yerine koydular millet daha düzgün hizmete üstelik de daha ucuza kaçınca da şimdi duygu sömürüsü yapıyorlar, beter olsun diyesi geliyor insanın.

Korsan morsan ama, kapıma kadar gelip alıyor, ne kadar fiyat ödeyeceğim baştan belli, kısa mesafe falan tribi çekmiyorum, ücret sabit olunca dolaştırma falan derdi yok, yağmurlu havada falan bile gelip alıyo araç oldukça, arabaları daha bakımlı emniyet kemersiz kafasız koltukla (ki çok kritik durum, herhangi bir kaza anında savrulmayla boyun kırılmasına sebep olur, "dışardan bakınca müşteri var sanıyolar" diye çıkartıyomuş taksiciler) seyahat etme olayı yok, adam daha medeni müziği kıs dersen kısıyor, yanında abaza muhabbeti yapmıyor ona buna küfredip durmuyor.
Sosyal ağlarda paylaş

adama sigara içebilir miyim dedim, adam tabi kardeşim deyip evdeki cam küllüklerden çıkartıp verdi. Dur ben de yakayım dedi paketi uzattım, yok yok ben kendimden yakarım dedi kendi paketini çıkartıp yaktı. Sigara+muhabbet bir yolculuk oldu.

Bunların hangisini suratsız bir taksiciyle yapabilirsiniz ? asdşkaşdjka
Sosyal ağlarda paylaş

taksici = "du az daha dolandırayım"

müşteriyi kazıklamaya kasar, sonra korsan taksiden, işlerin kesatlığından.. bi şikayet bi şikayet..

kazıkçı bakkallara benziyorlar..

süpermarketlerin kazıkçı mahalle bakkallarını bitirdiği gibi sonlarının gelmesini diliyorum..
Sosyal ağlarda paylaş

Rewendor said:

Yağmurlu havada müşteri almamalar, kısa mesafe gitmek isteyeni almamalar, alsalar bile bin türlü surat yapmalar, her fırsatte dolaştırmaya uzun yoldan götürmeye çalışmalar, abuk subuk arabesk kanallarıyla kafa ütülemeler inatla müziği kapamamalar, emniyet kemeri, kafa yaslama yeri çıkartılmış arabalar falan...

bunlar hala var ya.
cidden, son 4-5 taksi deneyimimden sonra nötr olduğum taksicilerden artık nefret edıyorum.
hatta bitanesi paramı alıp gaza basıp gitti para üstünü vermeden.
Sosyal ağlarda paylaş

siyah

http://www.piratemerch.com/images/Jolly-patch.jpg

kaputta sole jolly roger var

korsan taksi bole genelde arabasi olupta taksi gibi parayla musteri tasiyan adam, istiyen ehrkes yapar bunu "40 lira ver seni suraya atiyim" da bir korsan taksiciliktir heuehu

oh olsun taksicilerede

gerci biz duraktan bir taksici ile gorustuk gece ucusumuz vardi, dedi duraga soylemeyin gece geliyim 30 liraya birakiyim havaalanina diye, donustede biletinizi aldiginzida arayin gelir alirim dedi cok temiz oldu

normal taksicilerle ugrasmaktan iyidir korsan
Sosyal ağlarda paylaş

SeaGle said:

yağmurda neden müşteri almazlar lan taksiler

herkes taksi istediginden
uzun mesefa aliyim
kisa mesefe almiyim mantigi

korsan taksiyi bole sey apan bile war
mesela adam havalimaninda bi isi war
ariyo iste buherifleri havaimanina gitcem
musteri cikarsa alo de diyo
adam senne gidiyo isini beese getiriyo ustune para aliyo