Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

doğru

karapersembe

Öne çıkan mesajlar

Farinal said:

nileppezdel said:

Buddha said:

İsa'nın varlığı bile tartışılıyor. Sen niye böyle görmüş gibi anlatıyorsun yahudi doğdu nenem ona kazak yaptı fakirdiler sora yahudi öldü falan

İncil ve dini kayıtlar dışında tarihi kayıtlarda da var ya İsa'nın yaşadığı. Yahudilerin kralı olduğu işte Roma tarafından çarmıha gerilerek öldürüldüğü falan

yok öle bişi

KAPATIYORUZ DÜKKANI
Sosyal ağlarda paylaş

NoTwisT said:

Dinlerdeki sacmaligi gosterip "aha bak lan tanri yok" demek faildir, failatundur.

burda demekten kastın kendi içinde kendini justify etmekse(valla bana göre tam karşılığı yok bu kelimenin) bunun neresi fail, yok demekten kastın inananlara gidip 'bi halt bilmiosn çok saçma yaptığın' falan demekse evet haklısın.
Sosyal ağlarda paylaş

Farinal said:

nileppezdel said:

Buddha said:

İsa'nın varlığı bile tartışılıyor. Sen niye böyle görmüş gibi anlatıyorsun yahudi doğdu nenem ona kazak yaptı fakirdiler sora yahudi öldü falan

İncil ve dini kayıtlar dışında tarihi kayıtlarda da var ya İsa'nın yaşadığı. Yahudilerin kralı olduğu işte Roma tarafından çarmıha gerilerek öldürüldüğü falan

yok öle bişi

Var öyle bişi. BBC belgeseli de var. Hatta externalımda duruyo. Bütün 2000 senelik tarihi kayıtları okudun ve yok öyle bişey diyosun di mi? Cık cık
Sosyal ağlarda paylaş

NoTwisT said:

. Daha sonra tabi kötülüğü de şeytanı da Tanrı kendisi yaratıyor. Kötülüğü yaratan Tanrı nasıl olur da kendine iyi diyebilir? .
Abi misyonerlik yaptığımdan değilde bu konuda einstein güzel demiş

said:
Profesör: Size bir şey kanıtlayacağım, eğer Tanrı varsa kötüdür !

Tanrı yaratılmış her şeyi yaratan mı dır ?

Eğer Tanrı her şeyi yaratmışsa, kötülüğü de o yaratmıştır.

Bu da demek oluyor ki Tanrı kötüdür.

Albert Einstein: Pardon Profesör ! Soğuk gerçekte var mıdır ?

Profesör : Ne tür bir soru bu ? Tabii ki vardır. Sen hiç soğukta bulundun mu ?

Albert Einstein : Aslında efendim ,soğuk diye bir şey yoktur.

Fizik kanunlarına göre , gerçekte soğuğu bize düşündüren şey … ısının yokluğudur.

Profesör gerçekte karanlık var mıdır ?

Profesör : Tabii ki vardır .

Albert Einstein : Yanılıyorsunuz efendim. Karanlıkta gerçekte var olmayan bir kavramdır.

Karanlık aslında ışığın yokluğudur. Işık üzerinde çalışabileceğimiz bir konu ama karanlık

değil . Kötülük yoktur. Tıpkı soğuk ve karanlık gibi. Tanrı kötülüğü yaratmadı.

Kötülük sadece bir insanın kalbinde Tanrı sevgisi olmadan gerçekleştirdiği şeylerden ibarettir.
Einstein atesitmiş falan dersiniz kimin ne olduğu umrumda değil bunu diyalogu yaşayanın einstein olup olmadığıda umrumda değil sadece diyalektiğini göstermek açısından koydum
Sosyal ağlarda paylaş

Farinal said:

nileppezdel said:

Buddha said:

yok öle bişi

İsa hakkında tarihi hiç bir kanıt yok. Hem de hiç. Bu konuda belgeseller bile var. Hatta yaşadığı sanılan dönemlerde tarih sanki onları hiç yaşamamış gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

nileppezdel said:

Farinal said:

nileppezdel said:

Buddha said:

yok öle bişi

Var öyle bişi. BBC belgeseli de var. Hatta externalımda duruyo. Bütün 2000 senelik tarihi kayıtları okudun ve yok öyle bişey diyosun di mi? Cık cık

göster bana kayıtları şu şu arşivde şu şu kitaplarda şu şu kayıtlar diye öyle belgesellerle gelme karşıma sana harun yahya belgeseli izletirim aklın döner
Sosyal ağlarda paylaş

gayipten_gelen_ses said:

NoTwisT said:

. Daha sonra tabi kötülüğü de şeytanı da Tanrı kendisi yaratıyor. Kötülüğü yaratan Tanrı nasıl olur da kendine iyi diyebilir? .
Abi misyonerlik yaptığımdan değilde bu konuda einstein güzel demiş

said:
Profesör: Size bir şey kanıtlayacağım, eğer Tanrı varsa kötüdür !

Tanrı yaratılmış her şeyi yaratan mı dır ?

Eğer Tanrı her şeyi yaratmışsa, kötülüğü de o yaratmıştır.

Bu da demek oluyor ki Tanrı kötüdür.

Albert Einstein: Pardon Profesör ! Soğuk gerçekte var mıdır ?

Profesör : Ne tür bir soru bu ? Tabii ki vardır. Sen hiç soğukta bulundun mu ?

Albert Einstein : Aslında efendim ,soğuk diye bir şey yoktur.

Fizik kanunlarına göre , gerçekte soğuğu bize düşündüren şey … ısının yokluğudur.

Profesör gerçekte karanlık var mıdır ?

Profesör : Tabii ki vardır .

Albert Einstein : Yanılıyorsunuz efendim. Karanlıkta gerçekte var olmayan bir kavramdır.

Karanlık aslında ışığın yokluğudur. Işık üzerinde çalışabileceğimiz bir konu ama karanlık

değil . Kötülük yoktur. Tıpkı soğuk ve karanlık gibi. Tanrı kötülüğü yaratmadı.

Kötülük sadece bir insanın kalbinde Tanrı sevgisi olmadan gerçekleştirdiği şeylerden ibarettir.
Einstein atesitmiş falan dersiniz kimin ne olduğu umrumda değil bunu diyalogu yaşayanın einstein olup olmadığıda umrumda değil sadece diyalektiğini göstermek açısından koydum

Camur atma agazor, ben yazmadim onlari, hakarete ugramis gibi hissettim kendimi lan. Bu muhabbetleri orta okulda yapiyordum ben ama buyudum sonra.
Sosyal ağlarda paylaş

@gayipten_gelen_ses: O bana çok vasat bir argüman olarak geliyor. Kötülük Tanrı sevgisinin yokluğudur falan. Çok gay hatta. Teletabilerin söyleyeceği tipte bir laf. Şeytan kötüdür abi işte. Şeytanı da Tanrı yaratmıştır. İyi bir varlık neden kötülüğü yaratır? Bilgiyi ve kesin kanıtı vermeyip bikaç kişinin binlerce yıl önce söylediği söze "inanmamı" bekleyip daha sonra inanmazsam beni cayır cayır yakıyorsa neresi adil, neresi iyidir? vs. vs. of. Tartışmak istemiyodum lan ben niye böyle oldu
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...