Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Tavsiye - Durarara

sQu

Öne çıkan mesajlar

• 2 hafta sonra ...
  • 3 ay sonra ...
  • 2 hafta sonra ...

4

ahaha varona ile toplamaya çıkmaları, sonrasında kaçırma girişimi, milletin şizuo dedikoduları, kızların sen mi öldürecen ben mi muhabbeti filan hepsi ayrı iyiydi. çok güzel bağlıyor karakterleri adam ya birbirine.
http://static.zerochan.net/DURARARA!!.full.1494290.jpg
lol cidden dedikleri gibi "şizuo'ya zaten ancak böyle biri yakışırdı".

Sosyal ağlarda paylaş

5

ahah celty vs mafya kısmı çok iyiydi, keşke daha uzun olsaymış. sonrasında polisten kaçıp eve dönüşü filan, o motorlu polisin de hikayesini anlatsalar bari bir gün.

spor salonundaki karakterler ne zaman çıkacak diye bekliyordum, bakalım ne yapacaklar. dayaklık bir durum yaşanacak herhalde.

Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...

7

shinra'ya kalkan bacaklar kırıldı. yalnız o odada ilk defa görünen bayağı char vardı. celty'nin başıyla top gibi oynayınca IIIIIII-ZAAAAAAA-YAAAAAAAAAAAA diye bağıracak oldum ben de ekran başında. :X o manyak karıların eline geçmesin de bari. shinra'nın babası çok iyiydi lol. fight club abla da ne yapacak bakalım her kenardan göründü. varona'nın yoldaşı hayatta kalmış onu da gördük.
http://static.comicvine.com/uploads/original/11/111746/2746750-7225648_orig.jpg
mikado filan olayları da karıştı, bayağı ilginç işler döndü. yalnız shinra ile celty'nin tatilini göremedik ya. :/ neyse shinra iyileşsin de celty'nin başını geri alıp bir daha gitsinler. bir rahat bırakmadılar.

varona şakşuka yapmasaydı o asit şizuo'yu üzerdi ama herhalde, iyi oldu.

Sosyal ağlarda paylaş

7

Mikado temizlemeye çalıştıkça Izaya bi taraftan adam dolduruyo guilde ahahahah. Yazık çocuğa. Hepsi de villain gibi gözüküyor hatta, niyetlerinin hiç iyi olduğunu sanmıyorum. Vigilante subguildle filan bu işin altından kalkamaz bu sefer ^^

Yalnız zaten fazlasıyla karakter var hepsini hatırlamakta zorlanıyorum (özellikle chatroomda sadece seslerden kimin kim olduğunu çıkarmakta), üstüne bir de bi oda dolusu karakter eklemiş yazar. Bunlar kim?
Karateci hatunu, gözlüklüyü, Sloan'u ve stalkerı bu sezondan biliyoruz zaten.
Ama stalkerı döven çekiçli adam kim? Kırmızı gözlü karı kim? Kirli sakallı kel adam kim? Motorsikletçiler kim? Hatırlayamadım bunları, hepsi yeni mi?

Bir de Celty'nin kellesini de ekipten saymak gerekir mi :p
(Bu arada niye Celty nin vücudu hareket ediyor da kafası bilinçsiz onu açıklamışlamıydı? Bişeyler söylemişlerdi sanki ama hatırlayamadım şimdi.)

Sosyal ağlarda paylaş

shadowfury

onların hepsi yeni olsa gerek çünkü ben hiçbirini gördüğümü hatırlamıyorum ki bütün karakterleri hatırlıyor olmam lazım. ed'de de görünmüyorlar.

bazılarının sesleri belli de işte "bu kim şimdi" dedim tam, izaya'nın fake'i çıktı ahahah. celty'nin başı sanırım vücudun yanında değil diye öyle ama emin değilim. shinra aslında babasıyla beraber bulmasına yardım etseydi keşke.

celty'nin başı ekipten değil ya, o zaten güç yüzüğü gibi elden ele geçip milleti delirtiyor uğrunda ehu.
https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/736x/ce/7e/ab/ce7eab205e7cbf4862ceb71d94a818a6.jpg
inşallah şu günleri de göreceğiz!

Sosyal ağlarda paylaş

8

yeni örgütler mi giriyor hikayeye derken izaya yoketti lol. dedim kendine mi katacak onları diye ama yapmadı. tam bir İİİİİİİİİİİİİİZAAAAAAAAAAAAAAAAAAYAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA-KÜÜNNNNNNNN bölümü oldu ahah. fight club kardeşler çok iyi. izaya-kün gm parry olduğu halde backstab yedikten sonra böyle örgüt kurdu anlaşılan, çok tehlikeli oldu yalnız, iyice karıştıracak.

Sosyal ağlarda paylaş

9

vay anasını izaya'nın okul projeleri mafya olmuş çıkmış lol. şinra ile arkadaşlıklarının hikayesi ilginçti.

celty ile polisin sohbeti ahahah yıllardır şunu bekliyordum ya. (:D yalnız sonda neden kafasının orada olduğunu anladığı halde sormadı onu tam anlamadım. ah keşke tepesine binip alsaydı, niyetleri bozuk onların.

Sosyal ağlarda paylaş

• 4 hafta sonra ...

12

vay canına, izaya'yı bir değil iki kere tuş etti yodogiri jinnai-saika. o kılıç da alyen symbiote gibi olmuş adeta, çeşit çeşit tedavülde.

celty mikado'ya bir basaydın tokat ama o gene akıllanmaz, ille yancıları yiyecek dayağı. son sahnede toplanan ekiple ne yapacaklar bakalım.

motorlu polisin yeğeni çıktı, onların da hikayesini anlatır umarım bir dahaki sezona.

süper gidiyor, yeni sezonu merakla bekliyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 ay sonra ...
dördüncü sezon şahane başladı, o kadar çeşitli grup birbirine girdi ki cidden şapka çıkardım yazara.

x2 3-1

celty'nin evindeki kısımlar paha biçilmezdi, walker'ın dullahan doujin sohbeti filan ahahah

guild kurmaları cidden ilginç oldu, gas mask üçlüsü de lol. izaya da gene according to keikaku çekti yok artık ne diyim. paso "you activated my trap card" yapıyor.

celty'nin başını yanına almaktan vazgeçmesi çok ilginç oldu ama, neyse en azından güvenilir ellere bırakacak. gerçi yanına alacağı zamanı çok merak ediyordum ed'deki gibi. ed'in son shinra & celty sahnesi çok anlamlı olmuş.
http://vignette2.wikia.nocookie.net/durarara/images/a/ad/Shinra_and_Celty.jpg

Sosyal ağlarda paylaş

Yeni guilde çok güldüm ya, kadroda ne kadar ruh hastası varsa topladılar ahahahah. Tam bir tımarhane.

Bir de ED deki değişiklik te dikkatimi çekti, önceki sezonların hepsinde karakterleri birbirlerine tutunarak gösterirdi, bu seferkinde sağa sola dağılmış ayrı ayrı gösterdiler. Bütün bağlar kopacak herkes bağımsız bir şekilde birbirine girecek demek mi oluyor bu, yoksa gereksiz yere anlam mı çıkarmaya çalışıyorum? Ya da dağılacaklar ama Celty'nin gölgesi hepsini birlikte tutacak gibi bir anlam da çıkabilir belki...
Celty'nin kellesini de ilk defa eklediler sanırım.

Sosyal ağlarda paylaş

yok dediğin gibi bir durum yaşanabilir, bayağı takışma olacak gibi çünkü sert giren yeni oyuncularla. çekirdek dollars da dağıldı gibi zaten. yodogiri jinnai, yeni saika, mikado'yu kafalayan çocuk ve kardeşi gibi sert tipler devredışı kalırsa tekrar toparlanma olabilir ama sonra. yine de bu kadar çok ağır top varken kapışmalar kaçınılmaz gibi.

shizuo'yu da şimdilik kenara çektiler ama ilginç oldu. bir de motorlu polis abiyi ilk defa gördük tam olarak nihayet, o da kendi çapında bir canavar tam ahah. t-1000 gibi tip zaten.

mikage de iyi gömdü tekmeyi izaya'ya, ikinci defa darbe aldı sanırım birisinden lol. onun grubundan ayrılır umarım ileride.
http://76.72.168.19/images/2015-03-15-718868.jpeg

Sosyal ağlarda paylaş

2

lol izaya'nın grubunda herkes sattı arkasında 5dk'de. neyse iyi en azından mikage onunla beraber patlamasın. :p

izaya gm troll ama ya, kendini kestirecekti erika olmasa. cidden çatlak yalnız anri'nin dediği gibi.

en sonda ne oldu ama öyle, CELTYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYY!!!!!!!!!!! celty are you okay, are you okay celty? :(

Sosyal ağlarda paylaş

2

Bi ara kasten Anri'yi provoke edip kendisini kestirmeye niyetli diye düşündüm. Sekreterin ya da yandere hatunun boş bir anında yaralayıp köle yapmasındansa Anri'nin kölesi olmak daha mantıklıdır sonuçta. Anri'nin kölesi olursa da o riski ortadan kaldırırdı işte.
Ama sonra Anri öldürecektim filan dedi. Saika nasıl çalışıyordu hatırlamıyorum, ama öldürmüyordu sanki ya? Her kestiğini köle yapıp bırakmıyormuydu?

Sosyal ağlarda paylaş

öldürmek için kullanılabiliyor ama kesip bırakırsa köle oluyordu. gerçi anri "saika'nın güçleri ona geçebilir" diye düşündü, tam orayı hatırlayamadım güçler nasıl geçiyordu kölelik yerine. üç ayrı kişi var çünkü şu anda saika'yı kullanan. kölelik değil de gücüne sahip olmak için mi bir tuzak kuruyordu dedim o söylenince.

cidden saika'lı izaya canına okur bütün dünyanın lol. yagami layto olur.

Sosyal ağlarda paylaş

Hm o sahneyi tekrar izledim de konuşurken "kiri" demiş, öldürmek yerine kesmek anlamı da var (en genel kullanım keserek öldürmek tabi de sırf kesmek için de kullanılabiliyordu sanırım)

Saika+Izaya ikilisi cidden düşünmesi bile korkunç. Saika da insanları "sevmek"le kafayı bozmuş bişey zaten. Izaya da aynı durumda. birleşirlerse en kötü kıyamet senaryosu olur ^^

Ama Anri orada kılıcı ele geçirmesinden bahsetmiyordu, Haruna'nın durumu gibi birşey düşündü herhalde. Haruna'da Sekreter hatununki gibi kopya Saika yoktu mesela, normal Saika kölesiydi, bıçağı da normal bıçaktı. Ama ona rağmen Saika'nın özelliklerinin çoğunu taşıyordu. Köle yapmak Saika'nın güçlerini vermekle aynı anlamda yani.
Haruna Slasher arcında orijinal Saikaymış gibi milleti kesip kendine ordu kurmuştu, ama sanırım Anri sonradan kontrolü ele almıştı bir şekilde, çok oldu izleyeli, pek hatırlamıyorum. Ama sırf patient zero değil, bütün hepsi Saika'yı başka insanlara bulaştırabiliyor, kontrol edebiliyor. Izaya'ya bu gücü vermen demek kılıcı gümüş tepside vermenle bayağı yakın sonuçlar doğurur yani. Karşısına çıkan herkese bulaştırır, Anri tepesine çökmediği sürece keyfine göre ordu kurar kendine. Sırf köle diye emir vererek kontrol edebileceğinin de garantisi yok, Haruna gibi manyak olduğu için resistleyen ya da Akabayashi gibi sırf kendi iradesiyle resistleyenler filan var sonuçta.

Tabi kılıç konusunda bir tek sekreterin olayı farklı, onu da kendisi söyledi zaten, Saika'yı kırıp parçalarından farklı kılıçlar yapmışlar. Yani o Saika'nın çocuğu değil kardeşi gibi bir şey denilebilir (ikisi de aynı Saika mı, yoksa birbirinden bağımsız mı açıklamadılar ama). Teknik olarak sadece Anri ve sekreter orijinal Saika sayılabilir yani, Haruna fake.

Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...

4

saika'ların buluşması iyiydi iki bölümdür, sekreter de çok iyi char çıktı ya. cosplay için anlaşmaları filan ahah. sonda celty'i ziyaret etti bakalım ne çıkacak. varona kimin için çaldı orası biraz muallak ama sanki.

süper gidiyor ya hala, her an böyle "şimdi ne olacak" diye izliyorum, hiç kestiremiyorum ne olacağını. devamlı beklenmedik şeyler oluyor ama sırf sürpriz olsun diye saçmalamıyor hiç.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...