Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Civilization V

tunch

Öne çıkan mesajlar

ya ben 300 tuırnluk oyunda almıştım direk 3 tanesini. ama fakir gibi oynadığım için diğer şehirlerden geri kaldım. işte peace agreementi kabul edince kapattım oyunu tekrar başladım. şimdi biraz para yedirdim bişeyler geldi onlardan da alırım heralde tekrar.

bu arada şu oyunda sevmediğim iki şey

1-osmanlıyım güney amerikada oynuyorum (earth harita)
2-wonder'ları abi nationun özelliği olarak vermeleri lazım. gidip çin seddi kurmamalısın abi sen. o nationu seçiyosan o senin bonusun olmalı
Sosyal ağlarda paylaş

haritayı ada şeklinde seçince oyun biraz saçmalıyor. En zor seviyede bile yaptığım taktik işliyor. Önce herhangi bir ülkeyi kışkırtıyorum, sürekli veriyorum gazı. O sırada frigate ya da o zamanın en iyi savaş gemilerininde bir sürü üretiyorum. Belli bir süre sonra bir bakmışım adam ne kadar askeri varsa denizin ortasına yığmış, bana saldırmaya geliyor. Hepsinin işini bitiriyorum. Sonra elimdeki savaş gemileriyle adamların şehirlerini bombalayıp etrafta geziniyorum. O sıralarda hemen barış teklifi geliyor. En az 2 şehir istiyorum, bazen maller direkt kendi teklif ediyor 2-3 şehir. Şehirleri aldıktan sonra land unitleri yığıyorum yeni şehirlerin yakınına. Zaten karşıda pek fazla asker kalmamış oluyor. 20 turne bütün şehirlerini ele geçiriyorum..
Sosyal ağlarda paylaş

hoccemama said:

haritayı ada şeklinde seçince oyun biraz saçmalıyor. En zor seviyede bile yaptığım taktik işliyor. Önce herhangi bir ülkeyi kışkırtıyorum, sürekli veriyorum gazı. O sırada frigate ya da o zamanın en iyi savaş gemilerininde bir sürü üretiyorum. Belli bir süre sonra bir bakmışım adam ne kadar askeri varsa denizin ortasına yığmış, bana saldırmaya geliyor. Hepsinin işini bitiriyorum. Sonra elimdeki savaş gemileriyle adamların şehirlerini bombalayıp etrafta geziniyorum. O sıralarda hemen barış teklifi geliyor. En az 2 şehir istiyorum, bazen maller direkt kendi teklif ediyor 2-3 şehir. Şehirleri aldıktan sonra land unitleri yığıyorum yeni şehirlerin yakınına. Zaten karşıda pek fazla asker kalmamış oluyor. 20 turne bütün şehirlerini ele geçiriyorum..

agam ada şeklinde derken? earth ada şeklinde değil heralde içerlerde bisürü tip var
Sosyal ağlarda paylaş

Killer said:

ya ben 300 tuırnluk oyunda almıştım direk 3 tanesini. ama fakir gibi oynadığım için diğer şehirlerden geri kaldım. işte peace agreementi kabul edince kapattım oyunu tekrar başladım. şimdi biraz para yedirdim bişeyler geldi onlardan da alırım heralde tekrar.

2-wonder'ları abi nationun özelliği olarak vermeleri lazım. gidip çin seddi kurmamalısın abi sen. o nationu seçiyosan o senin bonusun olmalı

şu posttan oyunun çok saçma ve kolay olduğu sonucuna vardım
Sosyal ağlarda paylaş

Kaede said:

ülkelere biased başlangıç noktası için moda gerek bile yok

Senin dedigin ulkenin kendine uygun bir cografyada baslamasi. Mesele Iroquoisler ormanlik bir bolgede basliyorlar. Ama dunya haritasinda oynarken o ormanlik bolge Kuzey Amerika degil Avrupa'da da olabilir.

Dunya haritasinda gercege uygun baslangic noktalari icin ise mod gerekiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Sparkcaster said:

Killer said:

şu posttan oyunun çok saçma ve kolay olduğu sonucuna vardım

bende ıkınızında civilization nedir anlamadığınız sonuncuna vardım.
Sosyal ağlarda paylaş

axedice said:

Çok fazla :( :( veriyor ama hunharca ele geçiriyorum ben.

Hayır bide yıkamıyorsun citystateleri, belki yer yüzünden silmek istiyorum ben? 2 tile sağda şehir olsa 3 luxury birden alacak, ne bileyim savunması kolay olacak falan. Raze ekleselermiş güzel olurmuş, bazen cockblock oluyor.

e vikinglerin raze'i daha kısa sürüyo falan diyo. o city-statelere karsı calısmıyomu?
Sosyal ağlarda paylaş

V güzeldi aslında ama, sırf amele zorluğu olsun diye saçmalayan diplomasisi yüzünden bırakmıştım.

adam diyor gel kurtar beni, biniyoruz gemilere gidiyoruz, adamın iki şehri kalmış kurtarıyoruz, sonra saldıran adamın üstüne yürüyorum 3-4 şehrini alıyorum, bi bakıyorum demin enden yardım isteyen kurtardığım adam, kendisine saldıran adamla müttefik olmuş bana arkadan saldırıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Diplomasi konusunda Civ5e ben de çok kırgınım. Daha doğrusu zorluk yükseldiğinde AI'ların oyun zekasının sınırlı kalıp saçma salak bonuslar almasına ve seni güçsüz görüp paso saldırmasına kırgınım.

Cuce said:

e vikinglerin raze'i daha kısa sürüyo falan diyo. o city-statelere karsı calısmıyomu?

City statelerde raze seçeneği yok, tıpkı capitoller gibi hiç yıkılmıyorlar. Bi bonepartın dediği al-ver-al-verle nüfusu 1e düşürüp öyle yıkma olur belki de çok hayal gibi. Fizıbıl diil yani, şehri alıp savunmasız bırakmak yetmiyor bazen. Ki bi ton zaman kaybedeceksin, ünitelerini geride bırakman gerekecek astarı yüzünden pahalı.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...