Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

doğum kontrol

reddiye

Öne çıkan mesajlar

Penthesilea said:

Ardeth said:

ben de tam tersini biliyorum (bakirelere önerilmiyor hatta ne olur ne olmaz bir sorun yaratır diye bir çocuk yaptıktan sonra takanlar da varmış)
"takanlar" dedigine gore sen spiralden bahsediyorsun da, HPV yani rahim agzi kanseri asisi ne kadar cabuk yaptirilirsa o kadar iyi, 9-10 yasinda falan baslanabiliyor ki en ideali bu, 26-27 yasindan sonra da etki etmiyor burada anlattiklari kadariyla. Ki ABD HPV'nin besigi oldugu icin kizmisim gibi her seyini biliyorum artik anasini satim hafta basi saglik hizmetlerinden bilgilendirme maili almaktan.

evet ben spirali diyordum bir yanlış anlaşılma olmuş ortada :p yanlış okumuşum mesajı son konudan devam etmişim sdf
Sosyal ağlarda paylaş

Phae said:

Abi spiral resimlerde göründüğü kadar brutal bir aygıt değil. Bence en iyisi ayrıca.

çünkü içeri koymadan önce çubuk formatında içeri girince açılıyor o kancalar amacı da bulunduğu bölgede iltihaplanma yaparak o bölgede sperm ve yumurtanın yaşamayacağı kadar pH'ı değiştirmek. daha ne istiyorsun be adam kes at daha iyi.
Sosyal ağlarda paylaş

Ardeth said:

Phae said:

Abi spiral resimlerde göründüğü kadar brutal bir aygıt değil. Bence en iyisi ayrıca.

çünkü içeri koymadan önce çubuk formatında içeri girince açılıyor o kancalar amacı da bulunduğu bölgede iltihaplanma yaparak o bölgede sperm ve yumurtanın yaşamayacağı kadar pH'ı değiştirmek. daha ne istiyorsun be adam kes at daha iyi.

yurtdışında özellikle abd de bunu yapan da çok var diye duymuştum ne kadar doğru bilmem. artık çocuk sahibi olma gibi bir düşüncesi olmayan bayanlar hormon desteği altında(ameliyatla bir anda menapoza girmemek için) rahim vs ne varsa aldırıyorlarmış.meme kanserinin östrojen veya progesteron etkisiyle tetiklenen tiplerinin de önüne geçiliyor hatta bu sayede...
Sosyal ağlarda paylaş

Vingthor said:

strafor mu döşüyolar içeri? döşü mü kıllı?

onu tam bilemiyecem artık ama günümüzde neredeyse her 3 bayandan 2sinini göğsünde farklı büyüklükerde fibrokistler var, bunların CA ya dönüşmesinde en büyük risklerden biri de östrojen ve progesteron.CA oluşumu gözle görülür bi şekilde düşüyormuş bu ameliyat sonrası
Sosyal ağlarda paylaş

Phae said:

doktor napae'nin dediği gibi haplar np dedi ama spiral daha kral bence. Yani harbiden np olsa bu kadar insan kıllanmaz bence.

chewbacca'yla sevişmek istemiyoruz.

e sana yerleştirilen bişi yok en iyisi demek kolay tabi :D

edik typo
Sosyal ağlarda paylaş

Ardeth said:

ZUNDAN ŞOK İDDİALAR

"Çok seviştim"

Zun'un seksi fotoğrafları için tıkayın

Oha ne sevişmiş mi? Ağzından mı öpmüş?

Neyse, prezo çoook fail ve hiç failsafe değil. Spiral'in enfeksiyona sebep olması çooook eskilerde proclamış bir olay. Ha rahim zarında incelme yaratıyor, orası dogru. Mesela ilerde çocuk düşürme olasılıgını arttırıyor. Ama etrafta spiral taktırıp infected gibi dolaşan kadınlar yok dostlar, abartmayın.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
RİA NASIL ETKİ EDER?

Yüz yıla yakın bir zamandır istenmeyen gebeliklerin engellenmesinde güvenle ve yüksek etkinlikle kullanılmasına rağmen RİA'nın gebeliği nasıl engellediği hala daha tam anlamıyla anlaşılamamıştır.

Yapılan biyokimyasal çalışmalar RİA kullanan kadınlarda döllenmenin hiç gerçekleşmediği gösterilmiştir. Ancak RİA'nın nasıl olup da fertilizayonu engellediği bilinmemektedir. Öne sürülen fikir sperm ve yumurtanın hareket yeteneğini etkilediği düşünülmektedir.RİA'dan salınan bakır sperm hareketliliğini engelliyor olabilir. Bir diğer olasılık da yumurtanın tüplerden geçişini hızlandırarak döllenmeye engel olmasıdır.

RİA üzerinde bulunan bakır yavaş yavaş salgılanarak sistemin etkinliğini direkt olarak etkiler. Bu etki iki mekanizmayla ortaya çıkar. Birincisi bakır rahimin içini döşeyen endometrium tabakasında inflamasyon adı verilen bir reaksiyona neden olarak bu dokudan olan enzim üretimini değiştirir. Bu etki sonucu yumurta döllenmiş olsa bile rahim içinde tutunamaz. Öte yandan bakır prostoglandin adı verilen maddelerin üretimini etkileyerek gebeliği destekleyen hormonların üretimini bozar. Yani spiral hem döllenmeyi engeller hem de döllenme olsa bile bu embryonun rahim içinde tutunma ve canlılığını devam ettirme şansını azaltır.
Sosyal ağlarda paylaş

İNFLAMASYON (İLTİHAP) NEDİR?

Canlı dokunun hasara verdiği yanıt; inflamasyonlu bir alanda kan akımı artar, bunun sonucunda ısı artışı ve kızarıklık oluşur; doku içine sıvı ve hücre sızması şişmeye neden olur. İnflamatuvar reaksiyonların çoğu hasara karşı verilen kısa süreli yanıtlardır, fakat bazı hastalıklarda inflamasyon kalıcıdır (kronik) ve anormaldir.
Sosyal ağlarda paylaş

Quantum gravity (QG) is the field of theoretical physics attempting to unify quantum mechanics with general relativity in a self-consistent manner, or more precisely, to formulate a self-consistent theory which reduces to ordinary quantum mechanics in the limit of weak gravity (potentials much less than c2) and which reduces to Einsteinian general relativity in the limit of large actions (action much larger than reduced Planck's constant). The theory must be able to predict the outcome of situations where both quantum effects and strong-field gravity are important (at the Planck scale, unless extra dimensional theories are correct). Motivation for quantizing gravity comes from the remarkable success of the quantum theories of the other three fundamental interactions. Although some quantum gravity theories such as string theory and other so-called theories of everything also attempt to unify gravity with the other fundamental forces, others such as loop quantum gravity make no such attempt at unification, they simply quantize the gravitational field while keeping it separate from other force fields.
Sosyal ağlarda paylaş

• 9 ay sonra ...
  • Yeni Oluştur...