Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

doğum kontrol

reddiye

Öne çıkan mesajlar

arkadaşlar bir konuda yardıma ihtiyacım var
tüm kazanacağım patipointlerin farkındayım ama yine de ciddi bir konu

erkekseniz partneriniz nasıl korunmayı tercih ediyor
bayansanız direk sizden fikir istiyorum
http://www.ilacrehberi.com/images/Vademecum/firma_2/3574.jpg
böyle saçma sapan birşey kullanmadan düzenli bir korunma yolu var mı? bu tür haplar tüm dengeyi düzeni bozuyor bilen bilir

http://alemforum.net/wp-content/uploads/2008/08/okey.jpg
vb. dışında, bayanların kullanabileceği yan etkisi minimum ve kolay bulunabilecek bir korunma yöntemi var mı? (irade gücünün enginlikleri dışında tabi)
Sosyal ağlarda paylaş

spiral ikinci söylediğim şey

erkeklerin kullandığı gibi, ama vajina içinde kullanılan, hani nasıl diyim, erkek takmıyor da kadın vajinasına takıyor

öyle birşey

yaygın birşey değil, çok kişi de bilmez sanırım, ben de bi kitapta okudum doğum kontrol yöntemleriyle ilgili, sanırım aile sağlık ansiklopedisi tarzı bişey
Sosyal ağlarda paylaş

ben sizi babama yönlendiriyim. kendisi jinekolog

"Dr. Jahreinbabası" said:

spiral her zaman için döllenmeyi engellemez ama büyük oranda (%99) engeller. uzman ellerde ise spiral taktırmanın hiç bir zararı yoktur. dilediğinizde hamile kalmanız için çıkartırız. kafanızı yormayın. raad olun geniş takılın
Sosyal ağlarda paylaş

SeaGle said:

spiral ikinci söylediğim şey

erkeklerin kullandığı gibi, ama vajina içinde kullanılan, hani nasıl diyim, erkek takmıyor da kadın vajinasına takıyor

öyle birşey

yaygın birşey değil, çok kişi de bilmez sanırım, ben de bi kitapta okudum doğum kontrol yöntemleriyle ilgili, sanırım aile sağlık ansiklopedisi tarzı bişey

diyafram
Sosyal ağlarda paylaş

Düşük östrojen içeren doğum kontrol hapları sanılanın aksine çok nadir yan etkiye sebep olur..

Ama olumlu yönlerin bir araştırın isterseniz, bunlar için sakala razıyım dedirtecek türden..

Spiral de çok güvenilir bir yöntem değil; oynama yapıyo enfeksiyon yapıyo dış gebelik oluyo vsvs

Eğer bunlarla hiç uğraşamam diyosan git tüpleri bağlat..
Sosyal ağlarda paylaş

Jahrein said:

ben sizi babama yönlendiriyim. kendisi jinekolog

"Dr. Jahreinbabası" said:

spiral her zaman için döllenmeyi engellemez ama büyük oranda (%99) engeller. uzman ellerde ise spiral taktırmanın hiç bir zararı yoktur. dilediğinizde hamile kalmanız için çıkartırız. kafanızı yormayın. raad olun geniş takılın

gel takarız dio yani. asdasdas
Sosyal ağlarda paylaş

evet 5 yıl etkiliymiş oeh haliyle bunun fiyatı da, olayla ilgili sigorta ve doktor kontrolleri de ekleniyorMUŞ vs gte girer yani. ama birkaç ayda spiral kullanımı kanamayı azaltıp tamamen bitiriyorMUŞ bile yani güzel de olabilir aman ben 5 yıl çocuk istemem diyenlere. ekşide bişeler yazmışlar yapıştırim:
kabaca beş başlık altında incelenebilir:

1-hormonal kontrasepsiyon yöntemleri:
-haplar,
-iğneler (bkz: aylık iğne),
-cilt altına konan implantlar,
-rahim içi hormon salgılayan araçlar
-flasterler
2-mekanik yöntemler
-kondom (bkz: prezervatif)
-diyafram
-rahim içi araçlar
3-zamanlama yöntemleri