Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

rpg istiyorum :(

DRaGoN_SLaYeR

Öne çıkan mesajlar

selam. yeni konu açmakla uğraşmıyim dedim, en son genel rpg konusu buydu, buna yazıyorum o yüzden.

Arcanum oynamaya başladım da karakteri naapsam bilemiyorum.
pure magick oynamayı düşünüyorum. biraz arattım, force iyi diyolar, bi de teleport lazımmış, bu iki dalda gidicem. başka hangi büyüler gereklidir?

bir de elf oynuyorum, statlar ne olmalı? hangi backgroundu seçsem iyi olur?
dialoglar için int ve cha lazım sanırım. cha ayrıca party cap için de gerekli. fatigue için doğrudan fatigue mi arttırıyim, yoksa wp/con mu arttırıyim?

oyunda es geçilmemesi gereken şeyler neler? (item, stat,skill,bonus filan)

son olarak npc olarak kimleri toplamalıyım?
-sağlam bir party için kimler iyidir/nerede bulunur/almak için ne gerekir?
-storyline ve dialog açısından zengin/eğlenceli bir party için kimleri almalıyım/nerede bulunurlar/almak için ne gerekir?
Sosyal ağlarda paylaş

Dark necromancyde harm oyunun en verimli damage büyüsü, sonuna kadar kullanabilirsin. Summon okulu ayrıca baya güçlü. Yalnız patchleri kurmayı unutma, yoksa genel olarak magic çok dengesiz oluyor. Force oyunun başında çok işine yaramayacak.

Alternatif dialog çözümleri için diplomacy skilli var o lazım. Dialoglar için cha lazım, int bi kaç yerde etki ediyor. Background çok önemli değil ama female elf olursan debuntante alabilirsin mage için, +3 cha +3bea geliyor oyun başında rahat edersin. Yüksek lvl büyüler wp gerektirdiği için zaten fatigue gelecek ordan. Lvl atlayınca da artıyor fatigue.

Sağlam parti olarak melee karakterleri alacaksın, büyücüler ve tech karakterler npc olarak çok etkisiz kalıyor. En iyi melee soad mead mugg. Oyun başında 9 karizman varsa alabilirsin. Ondan sonra Bates'in ogresi Chukka geliyor. Bunlara balanced sword verirsen (magnus yapabilir) silip geçiyorlar zaten. Gerçi diplomacy gidersen zaten partiye 7 npc alabiliyorsun, kimi bulursan katarsın gruba. Ha bi de köpecik var. Ashburye ilk geldiğinde bi köpeğe taş atan bi adam görmen lazım etrafta dolan biraz, eğer geç kalmazsan köpecik npc slotu işgal etmeden partiye dahil oluyor ve oyundaki en güçlü npc.

Story için gerekli npc diye bişey yok ne yazık ki, npcler çok sönük arcanumda. Virgilin ve vollingerin questleri falan var ama çok da bi numaraları yok. Bi de garr var, taranttaki garip şeyler müzesindeki zeki orcu gözden kaçırma.
Sosyal ağlarda paylaş

büyüler için ne kadar int lazım peki? ayrıca wp ne kadar lazım?

yani hangi statı kaça kadar arttırsam iyi olur öyle bir cevap alabilirsem daha faydalı olurdu sanırım
wp+level dan gelen fatigue yeterli mi, yoksa con da alıyim mi?
cha/bea fullemem gerekli mi? değilse ne kadar arttırmalıyım?

kısa kesmek gerekirse; hangi stattan ne kadarına ihtiyacım var?
Sosyal ağlarda paylaş

Büyülerin üstünde wp gereksinimi yazıyor, int gerekmiyor sanırım büyüler için. Int mekanik skiller için.

Beauty tamamen kozmetik bi skill, 20 yaparsan eğlenceli bi kaç dialog görürsün. Ama gm diplomacy için zaten 20 charisma lazım. Skillleri arttırdıkça statları da arttırman gerekecek, o noktada oyun seni yönlendirir. Wp ve lvldna gelen fatigue de yeterli.
Sosyal ağlarda paylaş

Mage oynamak tekno oynamaktan daha avantajlı, özellikle gunslinger giden ben bayağı damage konusunda problemliyim unofficial patch'i bile kurmama rağmen (Pe 19, expert firearms 5/5'im)

Oyuna başlamadan önce mutlaka axedice'in yazdığı bızırtıları kur bu topicte yukarda.

Background olarak en iyisi raised by monks gibi, kaybın sadece para ki çok önemli değil. Buna karşılık +1 perception alıyosun.

item veren bg lerden kaç, zaten oyunda kısa sürede daha iyisini bulacan o itemlerin.

Skill'ler biraz dengesiz. Prowning, Lock Pick gibi skill'ler çok puan vermedikçe işe yaramıyorlar, o kadar puan vermek de karakteri çok bölüyor o yüzden hiç bulaşma. Yine spot traps/disable traps skill'lerine de gerek yok, oyunda gördüğüm kadarıyla öyle çok ahım şahım trap'ler yok zaten.

magic gidersen daha fazla damage vurabilirsin.

Yüksek Cha ve Int bir yerde önemli, mage gidiyosan int zaten lazım olacak. o yüzden sorun yok, charisma'yı da 11-12 civarı tutsan yeter uzun süre.

mugg'ı MUTLAKA kat partiye, bi de Virgil şart healing için sen healer değilsen, geri kalanlar opsiyonel.

Diyaloglar için cha değil beauty önemli. beauty ve int kritik puanlar ikisi de önünü açar.

Ama tüm questleri almak ya da tüm diyaloglara erişmek için int>beauty.

Beauty ayrıca ticarette senden istenen ya da senin isteyebileceğin parayı da belirliyor.

bi de şu stati bu yapayım diye kasma. oyunda stat bonus veren quetler eşyalar ve aktiviteler var kalıcı olarak +1 +2 felan, hani oraya kadar kendin getirdiysen o bonus sora fazladan gelirse boşa stat harcamış olursun
Sosyal ağlarda paylaş

Rewendor craft almadın mı? Craft silahlar baya iyi başlarda, özellikle fine revolver ve repeater rifle + expert firearms 20. lvla kadar falan iş görür. Bi de taranta geldiğinde the boil questlerinde güneydeki gruba katıl. İlk iki görevi yaptıktan sonra son görev (karşı çetenin liderini öldürme) öncesi sana bi item teklif edicek half ogre lider. Tech karakteriyim dersen elephant gun veriyor ki custom schematicleri bulana kadar oyundaki en iyi firearm.

ShadowFury said:

int için "...as well as being limiting factor in the learning of spells and technological skills" geçiyo.

alabileceğim max. büyü sayısını filan mı belirliyo yani?

Eğer int yüzünden bi yerde tıkanırsan inti arttırırsın. Her lvlda stat geldiği için sıkıntı yaratmıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

crafta şimdi girişiyorum daha, önce firearmsı fulledim ve charismayı 12 yaptım npc için şimdi yavaştan crafta giriyorum bakalım.

boil e daha giremiyorum level 15 olarak, kellemi alıyolar daha en baştan. blackrock clan a gideyim dedim orada da ağzıma ağzıma vurdular ben de ashbury e geçtim.

Bi de şu ana kadar sadece 1 shematic buldum ona sağ tıkladım "you lerned a new schematic" dedi kağıt kayboldu ama hiç craft skilli vermmeiştim daha, nerededir o nasıl yapılır?
Sosyal ağlarda paylaş

Craft kısmında bi skill olarak gelenler var bi de dışardan schematic okuyarak öğrendiklerin var. Bütün tech craft ağaçlarında sonradan öğrenilen schematiclere bakıcan tek tek :P Bi dahaki sefere adına bakıp öyle öğren hehe. Tabi tek başına öğrenmiş olman yetmiyor, atıyorum explosive schematicse belli bi explosive aptitude istiyodur ki hiç puan vermediysen yapamazsın. Bide oyunun sonlarında doğru birden fazla skillde aptitude isteyen tech itemlar çıkıyor onlar baya eğlenceli. Son olarak tarant kütüphanesinden bütün tech aptitudelara +25 veren kitaplar satın alabilirsin. Inventoryde tutmak yetiyor.

Bu arada firearmsı fullediysen grandmaster questini yap. Tech karakterler için baya iyi armor geliyor o questten. Ama hazırlıklı git, bi iki stun grenade falan gerekecek combatta.
Sosyal ağlarda paylaş

Hazen diye bi oyun var 700 Mb diablomsu, 1 char var talent tree ye tekabul ede 3 agac ve agacına gore mage/warrior/archer oldugun belli oluyor, RPG ogeleri barındırıyor, pek iyi bir oyun degil sevmedimde ama hafta sonu toplamda 7-8 saat zaman harcadım basında, turunun meraklıları bir göz atabilir ...

Bu arada : SHIFT = RUN , CTRL = BLOCK
Sosyal ağlarda paylaş

force ve conveyance ta 5, dark necromancy de 1 level aldım ve büyüler sanırım oyun sonuna kadar işimi görücek kadar güçlüler. işte item taşıyan ya da zayıf bi yaratık çıktımı harm spamlıyorum, eğer item taşımıyosa disintegrate zaten, bayağı rahat ilerliyorum.

statlar ı da oturttum gibi.

tek sorum diğer büyülerden alsam questlerde filan faydası olur mu? ya da harm ve disintegrate ilerde işlevselliğini koruyomu?

mesela mental deki charm ve dominate will büyüleri suç sayılıyomu? diyelim birinden bi anahtar çalmaya kalksam bunları kullansam alignment kaybetmeden ve guardlar düşman olmadan alabilirmiyim bunlarla? daha doğrusu vermesini sağlayabilirmiyim^^

ya da phantasm daki invisibility ne kadar işe yarıyo? mesela invisibility ile bir eve girsem kilitli bir kutuyu unlocking cantrip le açsam(veya disintegrate ile kırsam) farkedilirmiyim, yoksa işime yarar mı?
Sosyal ağlarda paylaş

Arcanum'da köpeğim bir zindanda öldü diye en yakın mage shopa koşup, dükkan sahibini guardlar farketmeden kesmeyi onlarca denemeyle başararak, arka odasındaki sandığı kırıp bir adet res scrollu kapıp zindana dönmüşlüğüm vardır benim. Köpek piksel ceset yığını altında kaldığı için dakikalarca piksel avlayarak scrollu kullanmaya çalışmakta cabasıydı. Fakat köpeğe değer be :P Ve evet yakında save'im yoktu sdf.

Bu konudan görüpte Neverwinter Nights 2'yi yüklemeye karar verdim. 2 ek pakediyle beraber ratio matio yalan olucak gerçi :/
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...