Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Gözlük takmış ve takan lara bir sorum vardı

White Wolf

Öne çıkan mesajlar

14 yıldır gözlük kullanıyorum, dediğin gibi bir sıkıntım olmadı ilk takmaya başladığım zaman hariç. alışılıyor sonra. daha hafif çerçeve denemelisin belki de.

bunun yaşamını düzgün sürdürebilmen açısından bir ihtiyaç ve normal birşey olduğunu kabul etmelisin. diş çürüyünce mecbur dolgu yaptırıyoruz. ağrıya sızlıya devam edemiyoruz. gözlüğünü tak, kafana takma. :)
Sosyal ağlarda paylaş

Coder said:

bütün gözlük takanlardan özür diliyerek söylüyorum

alayınıza bi tane vursam yarısı boşa gider gibi hissediyorum

bu arada gözlerim baya bi bozuk takmıyorum takmayacam lazeri var bilmemnesi var..
ben de gozluk takıyorum.. yarısı bosa gitmez merak etme asd..

ben gozluk takmayı seviyorum ya iyidir gozluk aksesuar iste oyna dur asd
Sosyal ağlarda paylaş

"Tatar Ramazan" said:

Lens zor iş ya; gözünde takılı rahat uyuyamazsın, duş alamaz yüzemezsin, rüzgara baksan oynar, spor yapsan fırlar, temizliği ayrı dert takması ayrı, gözünü yaşartır bazen kızartır tonla kılı tüyü var yani mevzunun.
Amma lazer öyle mi be yavyuuuummm

Bu arada saydıklarından tek doğru şey. Lensle uyunmaması.

Bunun dışında çok rahat duş alırsın.

Spor ( En ağır şekilde pota altında basketbol oynuyorum. Bi kere bile çıkmadı lens. )

Temizlik. Çıkarırken ve takarken suyunu yenilersen gayet temiz bir şekilde kullanırsın.

Ha arada kaşın, kirpiğin batar. Yanma, Sulanma yapabilir ama eğer yanında kap taşıyorsan ki taşımalısın. Çıkarır, yüzünü yıkar ve geri takarsın. Sorun halledildi.
Sosyal ağlarda paylaş

5 yaşından beri gözlük takıyorum 20 sene olmuş.

Hiç sevmiyorum

Ama Lazer'e de götüm yemiyor afedersin. Yarın öbürgün katarak olursak ne halt yiycez ? Katarak ameliyatını zorlaştırıyormuş diye duydum.

Lens'e de alışır mıym bilmiyorum.

Gözlüğe mahkumum yani.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben gözlük takmaya lisede başladım, hiç bir zaman da lens düşünmedim. Ayrıca lens pratik ve rahat gözükse de herkesin kullanabileceği birşey değil. Lens'ten gözlüğe dönen bir kaç arkadaşım oldu. Maddi durumun el veriyorsa titanyum, vermiyorsa benzer yapıda ama farklı malzemedne ypılmış ince çerçeveli gözlükelr çok rahatsız etmiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Coder said:

bütün gözlük takanlardan özür diliyerek söylüyorum

alayınıza bi tane vursam yarısı boşa gider gibi hissediyorum

bu arada gözlerim baya bi bozuk takmıyorum takmayacam lazeri var bilmemnesi var..

ahauhauaha adamına göre değişiyo o olay. mesela gelip bana vursan o gözlük yere düştüğü an rage mod sonrası allaha emanet : ))
Sosyal ağlarda paylaş

Akrabalar arasında gözlük takmayan tek insan benim.

Hayır lenste takmıyorum.

Nasıl oluyor diye takınca gözlüğü iğrenç birşey çıkıyor ortaya. Gözlük hiç gitmiyor. Güneş gözlüğü de kullanmıyorum. Ama bazılarına gözlük çok yakışıyor. Daha karizma oluyor.
Sosyal ağlarda paylaş

gözlük kullanmıyorum ama gözlük güzel birşey bence.
hani gözüm bozuk olsa lens takmazdım,gözlük takardım.

bi de şey, ilginçmiş hissettiklerin.gözlükle pek alakası olduğunu sanmıyorum şartlamışsın sadece o yüzden öyle düşünüyosun bence.
alt tarafı bir çerçeve yani.
Sosyal ağlarda paylaş

sana ve yüz tipine yakisan gözlügü bulman cok önemli.
bence bazi erkeklere cok yakisiyo gözlük.
ama öle hüdaverdi gözlügü veya bazi cercevesiz gözlükler kötü durabiliyo.

benim de hep takmam gerekiyormus gözlügü, disari cikinca lens falan kullanirim artik. hep takmaktan rahatsiz oluyorum ben de.
Sosyal ağlarda paylaş

10 seneyi geçti herhalde gözlük kullanıyorum. bir süre sonra alışıyorsun farketmiyorsun bile. ama lens bana kullanım kolaylığı açısından daha rahat geliyor. sinemada veya araba kullanırken, güneş gözlüğü gereken durumlarda filan da lens daha iyi. görüş kalitesi lenste daha iyi, bir de o var.
Sosyal ağlarda paylaş

calimero said:

Saeros said:

gözlük iyidir gözünüze toz kaçmaz, saçınız girmez vs
ama insanlar gözümün rengini gözlüğü çıkarınca farkediyor mesela, gözlüğe odaklanıyorlar çünkü

güneş gözlüğü takıyor olabilir misin???:D

Gözlük daha çok dikkat çektiğinden gözrengine pek bakmıyor insanlar. Lise 2de sınıfa yeni katılan bir hatun kişi gözlerimin rwngimi 3. sınıfın son günlerinde gözlüğümü çıkardıktan sonra "Aaaa senni gözlerin yeşilmiymiş???" nidasyıla farketmişti. Tabi kibarlıktan "a.b.v yeni mi farkettin" diyememiştim. Sonuçta kız. Sonuçta gözlük ve dikkat çekiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

şimdi ben 0.75 ve 1.50 rakamlarında gözlük takıorm. şimdi o gözde biriken elastik beyaz böcük gibi şeyin tıbbi isminin ne olduunu unuttum söleyemicem anamla bende olduundan lens vs takamıoduk. annemin hatta gözüne kurşun kalem ucu kaçtıında uzun süre lazer yaptıramamıştı o zibidi yüzünden. neyse velasım kelam onu temizlettirmeden de lazer yaptıramazmışım.

zaten şu soruyu sormak istiorm. lazer yaptırmak için belli bir rakamı beklemek gerekiyor mu ? ayrıca o böcük gibi zibidinin ismini bilen varsa sölesin. mcks.

bu arada Silhouette gözlüğü kullanıyorum hiç hissetmediğimden rahat.
Sosyal ağlarda paylaş

Rock said:

Lise 2de sınıfa yeni katılan bir hatun kişi gözlerimin rwngimi 3. sınıfın son günlerinde gözlüğümü çıkardıktan sonra "Aaaa senni gözlerin yeşilmiymiş???" nidasyıla farketmişti.

herşey iyi güzel de, sınıfa yeni giren bir kızın içeri girer girmez; "aa senin ne güzel gözlerin varmış" demesini mi bekliyordun?

bu nasıl bir gözlükmüş ki; bu kadar gözden kaçmaz bir göz rengini, 1 sene kadar saklayabilmiş böyle. 99 numara falan mı arkadaşım gözler?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...