Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Lost (2004) - ABC

mokoko

Öne çıkan mesajlar

Castiel said:

Polan said:

Yapma etme bu çok saçma inanılmaz derecede saçma. Bunu izleyip vakit harcamayın boş yere, şimdiden uyarayım.

bence teori ile yorumu ayarmak lazım. ekşisözlük yada burada yazılanların pek çoğu yorum aslında... genelde tahminlerimizden öteye gitmiyoruz. bu videoyu adam güzel noktalara dayandığı için söylüyorum, teoride bence bu şekilde yazılmalı yazılacaksa. yoksa yok siyah duman şeytanmış yok jacob tanrıymış falan olaylarını geçelim. çünkü hiçbir veri yok, esau diyenleri de kınıyorum, bu da lost'ta olan bir detaydan kaynaklanmıyor. yani teori yazılacaksa kanıtlar sunulmalı. gerisi tahminden öteye kalmıyor. bu sebeple de bu adamın üç videosunu da izlerseniz bence çok ta kötü olmadığını göreceksiniz. olur ya da olmaz bilemeyiz ama lost'un mantığına uygun genel olarak baktığımızda.
Sosyal ağlarda paylaş

toggie said:

abi esas önemli noktaya kimse deginmemis yani hayret.
japon abimiz sayid'in icine bisey girdigini iddia etmemis miydi? hatta bu sebepten dolayı öldürmeye çalışmadı mı? ee blacksmoke'un sayid'e girmedigini bu bölüm resmi olarak belirlediğimize göre japon abi neden sayid'i öldürmeye çalışıyor?

blacksmoke mu dogruyu soyluyor yoksa japon mu? bu konuda bir teoriniz var mı? japon abi sayid'in ölmesini istediği için onu blacksmoke'un yanına gondermis olabilir mi? bana pek mantıklı gelmedi. tabi eger bu japonun korkusu blacksome degil de baska bisey ise bilemem. ama ilk bolumden beri sanki korunmaya calıstıgı sey oymus gibi gorunuyordu ki tapınagı da yok eden smoke oldu.

Dogen, Sayid'in icine duman girdigini iddia etmedi ki. Dumanin ayri ayri insanlarin icine girdigi yorumunu bazi izleyiciler yapti ama yanlis bir yorum. Duman tek bir karakter ve su anda Locke'in seklinde, icinde degil.

Dogen'in bahsettigi baska bir seydi. Fransizlarin basina gelenle ayni sey olabilir. Veya Sayid'in dirilmesinde dumanin parmagi bulundugunu ve Sayid'in dumanin yandasi olmaya meyilli, kotu tarafi agir basan bir karakter oldugunu gormus olabilirler.
Sosyal ağlarda paylaş

bende bikaç sayfa önce fransızların başına gelen olay demiştim sayid'in durumu içinde. Şimdi acaba ekibin değil de russo'nun bu başına geldi olay? O bölümü bir daha seyredeyim eve gidince.

Black Smoke direk etki etmiyor aslında elemanlarına. Çok istedikleri şeyleri vaad ediyor sürekli. Claire aslında bildiğimiz claire ama black smoke'un tarafında olursa çocuguna kavuşacak. Aynı şekilde Sayid nadya'ya kavuşacak.

Şimdi kafamdaki soru işareti Micheal'da da BS'in etkilerimi vardı. Yani anna lucia ve libby'i çekip vurdu çocuguna kavuşabilmek için. Her ne kadar onu Ben yönlendirmiş olsada BS kafasına girmiş olabilir bir şekilde.
Sosyal ağlarda paylaş

Dizi bitince baştan sona bir kere izleyince sanırım,taşlar yerine oturacak.Bölümü ben de beğenmedim çünkü bunlar soru falan yanıtlamadan direk savaşa doğru devam ediyorlar,son savaşta da bişeyler olucak ve iyiler artık her kimse o taraf kazanıcak ve mutlu son.

Benim kafamda kalan bir nokta var,Ben kurtulmak için masumiyetini kaybediyor ve tapınakta kurtuluyor,dharma yı yok edip kendi ekibiyle adada kalıyor,peki bir bölümde hatırlar mısınız,kızını bu wildmore un adamları vurunca evinin altındaki bir geçitten kaçıyor ve BS yi çağırıyordu ve adamları temizletiyordu.Ben ve BS arasındaki bağ nedir?
Sosyal ağlarda paylaş

Black Smoke bildiğin şeytan , mind control çakmıyor manipüle ediyor aynı içimizdeki nefis gibi.O fransızların başınada benzer şeyler geldi.Sayidin durumu ise vicdanıyla ikilem yaşıyan biri olduğu bilindiği için tekrar dirilince black smoke bunu yaptığını ve sayidle işi olduğunu anladı japon abi.Ben ile Black Smoke arasında bağ var , geçmişte black smoke beni kullandı muhtemelen.Yani black smoke çağırmak bene özel bir durum sanırım
Sosyal ağlarda paylaş

yorumları okumadım ama benim şöyle bir teorim var

budur

Şimdi bu normal zamandaki hareketlerine, duygularına göre paralel evrendeki karekterleride etkileniyor. son bölümde sayidi izleyince iyice kafama oturdu bu düşünce. 2 evrende de iyi olan biri, bir anda black smoke ile konuşunca değiştir ve paralel evrendeki halide adamı öldürdü. öldürmek zorunda değildi sonuçta.

Sosyal ağlarda paylaş

Agmahan said:

Dizi bitince baştan sona bir kere izleyince sanırım,taşlar yerine oturacak.Bölümü ben de beğenmedim çünkü bunlar soru falan yanıtlamadan direk savaşa doğru devam ediyorlar,son savaşta da bişeyler olucak ve iyiler artık her kimse o taraf kazanıcak ve mutlu son.

Benim kafamda kalan bir nokta var,Ben kurtulmak için masumiyetini kaybediyor ve tapınakta kurtuluyor,dharma yı yok edip kendi ekibiyle adada kalıyor,peki bir bölümde hatırlar mısınız,kızını bu wildmore un adamları vurunca evinin altındaki bir geçitten kaçıyor ve BS yi çağırıyordu ve adamları temizletiyordu.Ben ve BS arasındaki bağ nedir?

Aynen benimde kafama bu takıldı..
Ben kafasına göre çağırıyordu Black Smoke'u,ne derse yapıyordu şimdi çok alakasız durum mesela..
Sözlükteki arkadaş tam bana tercüman olmuş
http://sozluk.sourtimes.org/show.asp?id=18371115
Neler vardı neler,eski sezonları izleyince hayal kırıklığı olmaz umarım,hatchiydi,dharmasıydı,mitolojisiydi hiç bi alakası kalmadı artık yahu üçte biri bitti son sezonun hep belli şeylere odaklanılmış durumda...
Sosyal ağlarda paylaş

benim de aklima takilan bir kisim var. gerci son sezonla alakasi yok ama hep sorucam diyorum unutuyorum.

bunlar adadan ilk ayrilacaklarinda gelecekten kesitler gostermeye baslamislardi bi ara. iste kate aaronla jackle falan. sun kocasini oldu saniyor. mezarina falan gidiyordu. ama jini de gostermislerdi. hatta hastaneye dogum yapan birine panda goturuyordu. herkes sun a gidiyor saniyordu da ters kose yapmislardi senaristler. ama jin adadan hic ayrilmamisti(gemi patlamasi falan). gelecekte jini o sekilde nasil gostermislerdi?
Sosyal ağlarda paylaş

sigisMoNd said:

benim de aklima takilan bir kisim var. gerci son sezonla alakasi yok ama hep sorucam diyorum unutuyorum.

bunlar adadan ilk ayrilacaklarinda gelecekten kesitler gostermeye baslamislardi bi ara. iste kate aaronla jackle falan. sun kocasini oldu saniyor. mezarina falan gidiyordu. ama jini de gostermislerdi. hatta hastaneye dogum yapan birine panda goturuyordu. herkes sun a gidiyor saniyordu da ters kose yapmislardi senaristler. ama jin adadan hic ayrilmamisti(gemi patlamasi falan). gelecekte jini o sekilde nasil gostermislerdi?

pff abi diyorum ya lost olmaktan çıktı dizi saçma sapan bişi oldu iyi kötü savaşı falan eski herşeyide mahvettiler
Sosyal ağlarda paylaş

Jahrein said:

@mum

abi ben orayı tam çözemedim :/ kimin babası dharma'da çalıştı? ben'inkini diyosan ok. richardın babası nerden çıktı? Bi de dharma'dan kaçmışlar adayı terketmişler. hmmz

ama richard daha eski değil miydi?
o zaman madem blackrock daha eski...
rosseu'nun daha yaşlı olması gerekmiyo muydu? sonuçta rosseu hamile koskoca karıydı o halde ben daha adaya yeni adım atmışken hatta adaya gelmeden önce...
iyce karıştırdım galiba
asldkf

jahrein, senin salterler atmis, uyumadin da tum gece lost mu bekledin, naaptin =)

richard'in babasi filan yok, ben ve babasi alternatif gelecekte de dharma'yla calismislar. ama bomba patladiginda bir sekilde adadan kurtulmuslar.

richard da blackrock ile geldigini ima etti, bunun da russeau'yla hiic alakasi yok :P russeau ben'den filan cok sonra adaya geliyor, bizimkiler dusmeden 16 yil once iste. ben simdi 45 olsa daha ben 28-29 yaslarindayken russeau ve arkadaslari adaya geliyorlar.

Sosyal ağlarda paylaş

widmore

dogen ölünce nasıl smokey temple a girdi jacob ölünce widmore adayı buldu ve gelebiliyor herhalde.

şimdi widmore mu acaba yeni black smoke olacak. jack ya yeni jacob ya yeni richard olur.

yanlız ne manipületif pezevenkmiş abi jacob. adam dokunduğunu batırmış resmen.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...