Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

korsan indirenlerin internetinin askıya alınması

rahatsiz

Öne çıkan mesajlar

korsanı desteklemiyorum ki ben
sadece anlayabiliyorum
en basiti son 3 ay icinde bole 3 4 tane oyun patladı
simcitry patladı
colonial marines patladı

oyunların pre order bonuslarınıda goz onune alınca tamamen reviewsız berbat media betaları uzerinden bir iki video ile oyna para gomuyorsun
sonra oyun berbat cıkıort
calısmıyor
bildiğin kırık cıkıyor
iade etme luksun yok
neden
cunku acık urun

simcity denen oyun
bi buzdalabı olsaydı
ilk 2 hafta calısmasa
ne biliyim gunes gormeyen yerde sogutmasa gibi salak ozellikleri olsaydı o dukkanı yakarlardı
ama oyun oldugu icin kimse bir sey diyemiyorum

begenmedim bu kırık deme luksun yok
sırf software oldugu icin
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Niye ki abi? Tabii oyle devam edecegim. Grid'i cektim mesela gecen. Gamepad'i kontrol etmek icin, OS X'de sorunlu olabiliyor. Elimdeki gamepad calissa hemen silip alacaktim, calismadi. YIne sildim oyunu, korsan olarak 10 dakika oynamisindir belki. Eskiden demo olurdu, artik boyle.

Pati'deki en korsan karsiti adamlardanim zaten, ama bu fair use direk.
Sosyal ağlarda paylaş

eskiden demo diye bir şey vardı şimdiki oyun üreticileri demoda insanların ne kadar boktan oyunlar çıkardıklarını göreceği için demo da yapmıyorlar

müzik için fikrim aynı, albüm müzisyenin kartvizitidir hatta bedava verilmelidir asıl olan canlı performansda yaşattığı deneyimdir. canlı performansın türki bardaki trakyalı sarı aliş kadarsa o kadar kazanırsın, madonna kadarsa madonn akadar kazanırsın
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Muzik icin hatalisin ama. Konser kazanci neredeyse tamamen sahneye cikan muzisyene gider ama bir sarkida calisan yuzlerce adam var. Onlarin asil geliri album satislari, Deezer odemeleri gibi. Bir besteci sarkisini bir sarkiciya verdigimde ve o sarkici 15 konserde o sarkiyi soyleyip yeni albume gectiginde ne olacak? 15 konserden alacagi da sarkicinin alacaginin %1'i ancak, o bile degil hatta.

O kadar basit degil.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Sarkiyi zaten korsan dinleyip al demiyor sana kimse, iTunes'de bir albumun belki 10 dakikasini dinleyebiliyorsun. Adam isini biliyorsa en iyi yerlerini preview olarak koyuyor, bir fikrin oluyor. Filmlerde fragman var ve calismazsa derdi yok. Ayrica film kiralama 4-5TL sadece, 70-80TL degil.

Oyun sektoru su anda en kotu sektor tuketiciye hizmet konusunda.
Sosyal ağlarda paylaş

iyi de müzisyen için işin temeli bu

gecelik programa kişi başı 200 tl alan müzisyen de var gecelik sahneye çıkınca 10k alan da

200 tl alan adam albüm satamadığı için değil başka etmenlerden dolayı iş yapamıyordur, ha albüm hazırlanmasında emeği geçen diğer çalışanlar için ise o iş yapımcının sorunu, yapımcı da sanatçı üstünden para kazanıyor, parasını albüm satışlından değil menajerden alıyor kaldı ki menajer zaten müzisyenin mizik haricinde kalan bütün işlerle (lojistik, finans, vs) uğraşan kişidir
Sosyal ağlarda paylaş

Korsan oyun indirmeyeli yıllar olmuş olabilir. Black Ops 2 çektim sanırım bir, onuda kötü bulmayınca satın aldım.

Ama korsan oyun kullanana da hiçbir şekilde "niye korsan kullanıyorsun?" demem. Özellikle oyun sektörünün aldığı son halden sonra gayet normal. DLC'ler, weapon pack'ler, skin pack'ler falan derken oyunu eksik çıkarıp sonradan alakasız paralar talep etmeleri rezil ötesi bir durum.

BF3 gibi oyunlara eklenti paketi getirilebilir çünkü onlar uzun soluklu oyunlar, yeni paketler işe yarıyor ama mesela Tomb Raider'a niye DLC gelsin? Deus Ex'e niye geliyor? Bunları oynuyorsun sonra siliyorsun zaten.

Filmler ise belli başlı yapımlar için bluray set'ler falan alırım sadece, onun haricinde para vermem. Onun nedeni ise yıllar evvel 1 oda dolusu VHS kaseti attıktan sonra bunlara para vermenin gereksiz olduğunu kavramamdan ötürüdür. VHS -> VCD -> DVD -> Bluray -> 3D Bluray -> 4K... Bunun sonu yok. Eski medyalar çöpe.

Müzik konusu biraz karışık.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...