Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Dune 2000

Seceba

Öne çıkan mesajlar

İyi hoştudu da çok penbeydi ya oyun ekranı, o yüzden sarmadıydı beni zaten SC de yeniydi daha o yıllarda.
Ama hikayesi, konsepti bambaşkaydı çok orjinaldi ve kesinlikle artık yeni bir sürümü hakediyor bu WWII çöplüğüne dönen oyun dünyasında.

Ben EA'in yerinde olsam şu yeni çıkacak CC4 yazılımının üzerinde ana temayı falan değiştirip ekstra beleşten bir de yeni Dune çakarım valla. Unitler, videolar falan işte oyun öğeleri değişir ama mekanikler menü ve yazılım omurgası aynı kalırdı işte.
Ohh hem beleşten bir oyun olur hem de Dune fanlarinin biraz gönlü olurdu.
Sosyal ağlarda paylaş

hiç kusura bakmayın yani amigada pcde oynadık dune1 de dune2 de. dune2000 çıkıcak denildiği zaman heyecanlandık meraklandık ama oyun strateji olarak aşırı sığdı. tek kaynak topla topla en güçlü üniteden bas. bak hem artık çoklu seçim var diye hepsini seç düşman baseine tıkladan ibaretti oyun

abilitysi olan üniteler bile taraf başına sadece bir taneydi lol
Sosyal ağlarda paylaş

o wormu öldürmenin yolunu bulmuştum ben,

şöle ki:

harkonenlerde devastator adında kendini patlatan bir tank vardır, worm tam devastotoru yutarken devastatoru patlatın hayvan ölüp, kumun üstüne çıkıyor (:

güzel oyundur ya, bi bölümde sarılar bizim müttefigimiz fln oluyolardı fln hehe ah ah

hadi oynayalim yadune 2000 70mbmış oyun
Sosyal ağlarda paylaş

Vingthor said:

arcane said:

Bence gayet güzel bir oyundu. Özellikle campaign. Talihsizliği SC'den sonra çıkmış olmasıdır.

scnin neresinde çıkarsa çıksın farketmez. sc ezer

strateji ve hikaye baglamında sc ezebilir. ki bende scciyim baya oynar eder savnurum yeri geldiginde (özelliklede zevksiz modumuz sam e karşı :))

ama sinematikleri olsun (kanlı canlı oyuncularla) gerekse o zamanki stratejilerde bulunmayan o akıcılık hissi olsun (hos bu konuda sc daha iyiydi) güzel oyundur. eger scden önce cıksaydı belki sc gibi bir competitive game olarak hala aktif bir varoluş sürmezdi ama bilinen bir oyun olurdu. sc ile aynı vakitlerde cıktıgı icin cok underrated bir oyun olarak kalmıstır dune 2000.
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:

yalnız oyunun oynandığı westwood online eşleştirme sisteminin yıllar önce kapanmasını geçtim, evet oynayan insan bulman lazım ki sanmam buradan çıkacağını. :)

double post olcak ama baya bi fail oldun sam oynayacak insan bulamazsın diyerek :)
Sosyal ağlarda paylaş

Dune 2000 .... kötü oyun denildiya .. Hemde paticikte ... Yazık be .. Dune için Kumdan çıkan solucan olan oyun dendi ya.. yuhh .. Ya dune 2000 dune serisinde evet zayıf alır.. hele hele dune ilk çıktıgındaki advanture öğeleri 2 de yoktu o zaman çok eleştrilmişti. Ama gel gelelelim rts denen olguyu bu oyunlar sayesinde kuruldu. O zamanalr rts ler yeni idi. Tuttugu gorulunce bırbırı ardına mantar gıbı rts ler sarmıstı bır anda.. Basıt bır ara yuz .. kaynak topla uret saldır mantıgı ıle . Ama bune için kotuydu demek..

Bilemiyorum
Sosyal ağlarda paylaş

aktiftablet said:

Dune2000 , red alert1 üzerine fazla emek sarfetmeden (sinematikler hariç, onlar süper) üçer beşer basit görevle hemencecik yapılmış bi oyundu. Zamanında doğru dürüst puan aldığını da hatırlamıyorum incelemelerden. Emperor çok daha iyi bi oyun.

Ahaha.. Fordun yaptığı arabada pek bi dandikti yahu.. Hele de şimdikilerle karşılaştırılınca..

Aa unuttum, zaten ilk arabayı ford yapmıştı dimi. Hatta o zaman Fordla karşılaştırılabilecek başka arabada yoktu. Sori..
Sosyal ağlarda paylaş

ne diyonuz ya lol fanboyluk yapmayın

kimsenin dune serisine laf ettiği falan yok. emin olun siz kısa pantolla gezerken amigada dune1 de nükleer silahları researchlüyordum

dune2000 strateji oyunu olarak gayet KÖTÜ bir oyundu

sıfır ayrıntı
sıfır taktik
sıfır ünite özelliği (devastator patlatma tek active abilitymiydi neydi ololol)
tek kaynak
stratejiden uzak dümdüz mapler
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...