Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Demon's Souls (PS3) - 2009 un en iyi RPGi

Laurelin

Öne çıkan mesajlar

Dex build yap 2 elede uchigatana al. Armorunu hafif tutki kaplumbağa gibi ilerlemeyesin. Üzerindeki armor equip edebileceğin seviyenin yarısından az ise çok daha hızlı hareket edersin. büyülerdende one time revival yapabilecek seviyeye kadar kesinlikle gel. pvp de hayat kurtarıcı büyü.
Sosyal ağlarda paylaş

yok az önce denedim siyaha yakın neutral tower of latria da. body form da öldüm nexusa gitmeden oyundan çıktım. tekrar girdiğimde daha siyahtı. emin olmak için tekrar girdim biraz oyalandım gene nexusa dönmeden çıktım. biraz neutrala kaymıştı

100% emin olmak için bi de offline deniycem raid bitince
Sosyal ağlarda paylaş

e abi ben pure black yaptım bazı dunyaları, bazılarını da neutral'a cektim, daima da oyundan nexus'da cıkarım, hic de oyle neutral'a falan kaymadı yani... kac gun girip cıkıp pure black 4-1 farmladım, bazılarında olan bir bug olabilir de, genel olan oyle bir sey yok direk... diger turlu psn'e baglandıgında server'ın tendency'sine gore senin dunyalarının tendency'si degisiyor, bu pure black/pure white event'leri de aynı mantıkla isliyor zaten, forumlarda da konusuldu, simdi bulamayacagım topic falan, ama http://demonssouls.wikidot.com/world-tendency buradan okuyabilirsin...
Sosyal ağlarda paylaş

online iken de offline iken de denedim.. dünyadan çıkmasan da bir boss kestiğinde tendency ekilenir.. baktım bosstan önce neutral.. daha sonra hafif parlamaya başladı (leechmonger'da denedim / 5-1).. nexus'ta girip çıkmakla ilgisi yok.. o olay world tendency bugı olduğunda girip çıkarak doğru tendencye ulaşmakla ilgiliydi..

ha ama senin dediğin olay eğer özel npcler falansa doğru.. mesela 4-1'den çıkmadan boss kestin.. pure white oldu.. sen nexus'a dönene kadar satsuki çıkmaz tabi ki.. ama pure white olmuştur orası artık..
Sosyal ağlarda paylaş

Kaede said:

yok az önce denedim siyaha yakın neutral tower of latria da. body form da öldüm nexusa gitmeden oyundan çıktım. tekrar girdiğimde daha siyahtı. emin olmak için tekrar girdim biraz oyalandım gene nexusa dönmeden çıktım. biraz neutrala kaymıştı

100% emin olmak için bi de offline deniycem raid bitince

onun mantığı şey işte salih.. sen kendini öldürünce önce bir black'e kaydı.. sonra yine online girdiğin için server tendency'e geldi.. bugımsı bir durum ama online oynuyorsan illa ki server tendency'e vuruyorsun..

ben mesela yeni karakterle hiç girmedim işte.. 5 dünyada birer boss kestim.. hepsi aynı derecede parlıyor..
Sosyal ağlarda paylaş

Yardım edin arkadaşlar bu wikidota da baktım ama daha dün bu oyuna başlayan biri olarak çok zorlanıyorum ve anlamadığım bir sürü şey var.

ilk olarak nexusu kullanamıyorum. yani kullanıyorum ama hepi topu 2 tane vendor var anasını satayım bende. biri blacksmith öbürü de işte bu stockçu eleman. wikidottan filan bakıyorum çok fazla npc gösteriyor orada , ne yapmam lazım ki bu npcler bende de çıksın. çünkü knightla oyuna başladım ve ne bir crossbow alabiliyorum ne de büyü öğreneibliyorum.

ikinci olarak hani yazıyorsunuz ya 1-1 , 1-3 , 5-2 diye ikilileri. baştakinin anlamını biliyorum ama sondaki ne demek onu anlamadım. herhangi biri açıklarsa sevinirim.

üçüncü olarak bu arcstonelarda sadece balotarian castle'a gidebiliyorum , buradaki bütün bossları kesmeden başka bir bölüme gidemiyor muyum?

dördüncü sorunun kaynağı yine npc eksikliğimden kaynaklanıyor çünkü benim elemanı geliştirmek istiyorum ama o da mümkün olmuyor çünkü gerekli statları pointleri verecek npc'im yok.

beşinci olarak da herkes bossları böyle tokatladım şöyle tokatladım diyor da her gittiğim boss bi vuruşta indiriyor beni ben de mi kazmalık var? king doran ve dragon'a gittim ve şunu gördüm ki melee bu adamları öldürmenin ihtimali yok. red knighti bile melee de alamıyorum anca katakulli yapıp herifi merdivenlerden aşşa atmam gerekiyor.

şimdilik aklıma gelenler bunlar , naapmam lazım lütfen yardım edin. bir de soul level nedir? oyundan soğudum resmen , büyük umutlarla aldım oysa.
Sosyal ağlarda paylaş

abi naptın sen :)

bütün bosslar tokatlıyor diyorsun başka arcstone yok diosun anlamadım :)

npc lerle sen ilerledikçe karşılaşıosun kurtarıyosun vs

senin vendorla işin yok abi ztn başlarda.nexutaki bs yeterli senin için.onun harici

monumental e gitmedin sen sanırım :)

oyunun başında red naytı alamaman normal.bende onu merdivenlerden atıodum şimdi 1 bucuk vurus.

old king dorana nasıl gittin anlamadım o kapı kapalı değil mi :)

1-1 i kestikten sora monumentala gitcektn.sora elinde sopalı kız var ondan veriosun statları

koprudeki dragon ztn extra birşey.onu kesmen için kuleye cıkıp oklaman yeterli 100 ok falan yetiyor da onu boşver sen :)
Sosyal ağlarda paylaş

Yeto said:

Yardım edin arkadaşlar bu wikidota da baktım ama daha dün bu oyuna başlayan biri olarak çok zorlanıyorum ve anlamadığım bir sürü şey var.

ilk olarak nexusu kullanamıyorum. yani kullanıyorum ama hepi topu 2 tane vendor var anasını satayım bende. biri blacksmith öbürü de işte bu stockçu eleman. wikidottan filan bakıyorum çok fazla npc gösteriyor orada , ne yapmam lazım ki bu npcler bende de çıksın. çünkü knightla oyuna başladım ve ne bir crossbow alabiliyorum ne de büyü öğreneibliyorum.

ikinci olarak hani yazıyorsunuz ya 1-1 , 1-3 , 5-2 diye ikilileri. baştakinin anlamını biliyorum ama sondaki ne demek onu anlamadım. herhangi biri açıklarsa sevinirim.

üçüncü olarak bu arcstonelarda sadece balotarian castle'a gidebiliyorum , buradaki bütün bossları kesmeden başka bir bölüme gidemiyor muyum?

dördüncü sorunun kaynağı yine npc eksikliğimden kaynaklanıyor çünkü benim elemanı geliştirmek istiyorum ama o da mümkün olmuyor çünkü gerekli statları pointleri verecek npc'im yok.

beşinci olarak da herkes bossları böyle tokatladım şöyle tokatladım diyor da her gittiğim boss bi vuruşta indiriyor beni ben de mi kazmalık var? king doran ve dragon'a gittim ve şunu gördüm ki melee bu adamları öldürmenin ihtimali yok. red knighti bile melee de alamıyorum anca katakulli yapıp herifi merdivenlerden aşşa atmam gerekiyor.

şimdilik aklıma gelenler bunlar , naapmam lazım lütfen yardım edin. bir de soul level nedir? oyundan soğudum resmen , büyük umutlarla aldım oysa.

Nexus'ta başlangıçta 4 vendorla başlıyorsun oyuna. Blacksmith, itemleri depolayabildiğin npc yanısıra magic ve miracle büyüleri öğreten 2 farklı npc daha var. Magic ve miracle büyüleri öğreten npc'lerle etkileşime geçebilmen için talisman of god (miracle büyüler için) ve wooden catalyst (magic büyüler için) itemleri gerekiyor. Wooden catalyst'i 1-2'den, talisman of god'u ise 4-1 bölümünden bulacaksın.

1-1, 1-2 tabiri ise şöyle. Her bölüm sonunda bir boss geliyor karşına (ekranın altında bossun ismini ve hp'sini gösteren boydan boya bir çubuk belirir). Boss'u kestiğin taktirde, soul'unu alabileceğin bir taş beliriyor. O taş aynı zamanda nexus'a dönmeni sağlayan bir teleport aracına dönüşüyor. Nexus'a döndükten sonra yeniden o dünyaya dönmek istediğin taktirde archstone'dan direk o bossu kestiğin noktaya teleport olabiliyorsun ve oyuna kaldığın yerden devam edebiliyorsun. 1-2 olayı ise o teleport taşından sonraki bölümü kapsıyor. Aynı şey 1-2'nin sonunda keseceğin boss'tada karşına çıkıyor. Sistem bu şekilde işliyor.

3. ve 4. soruna gelecek olursak; ilk bölümdeki bossu kestikten sonra nexus'a teleport olacaksın. O vakit araya bir video girecek. Sana monumental adlı npc'ye gitmen gereken yolu gösteriyor. Video bittikten sonra asalı kadın ile konuş. Videonun gösterdiği şekilde merdivenlerden çıkarak o ara yola gir. Bir kat çıktıktan sonra sağa ve sonrasında sola dön. Önünde mum yanan ve yerde oturan monumentali görüceksin. Onunla konuş, ara videoyu izle, sorusuna yes cevabı ver ve yeniden aşağıya inip asalı kadın ile yeniden konuş. Onunda sorusuna yes dedikten sonra soul ile levelini geliştir. Her bir lvl atlaman için gereken soul miktarı orada yazıcaktır. Bundan sonraki lvl atlamalarında bir daha monumentalle konuşmana gerek kalmadan direk asalı kadından soul harcayarak lvl atlayabilirsin. Artı olarak, monumentalle konuştuktan sonra bütün dünyalara ait archstone'lar kullanımına açılacaktır.

5. soruna gelecek olursak; öyle tek vuruşta ölen bir boss yok oyunda. Old king doran ve dragona ise şu andaki levelinde bulaşma. Zaten onlar opsiyonel bosslar ve illaki o levelde öldürmen gerekmiyor. Red knight'ta aynı şekilde opsiyonel, onu da daha sonra rahatça halledersin. Mühim olan oyun dinamiklerini kapman bir an önce.

Yardımcı olması açısından sana oyundaki tuşlarında işlevlerini kısaca yazıyorum. L1 ile (sol elinde kalkan varsa) korunuyor, rakibin ataklarını karşılıyorun. R1 ve R2 ile rakibe saldırı gerçekleştirebiliyorsun. R3 ile rakibe kitleniyorsun. Üçgen ile kullanmakta olduğun silahı iki elle tutup daha fazla hazar verebiliyor, ama rakibin ataklarını karşılamada etkisiz kalıyorsun.

Umarım yardımcı olabilmişimdir. Daha fazla ayrıntılı bilgi için ingilizcende varsa bu siteyi mutlaka ziyaret et. http://demonssouls.wikidot.com/
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
oyunu alalı baya olmuştu , ilk dün oynadım adam akıllı. 1-1 de baya bi zaman geçirip çeşitli maymunluklar yaptıktan sonra ilk boss u öldürdüm ilk seferde. red eyed ı falan kite edip ateşle öldürdüm vs. neyse hiç soul yok ama üzerimde. sadece düşen soul stone lar var. onlardan nekadar gelirse.

bloodstain e dokunup soulları geri alıyoruz ama o bloodstain e giderken bir daha ölürsek hiç oluyor di mi soullar ? bende böyle maymunluk yaparak 0 a dayadım soulları :P haliyle halen lvl 4 knight ım. baştan bi char mı açayım yoksa 1-1 farmlayıp soul mu kasayım. normal demonlardan nekadar soul gelirse artık.
Sosyal ağlarda paylaş

red knight kesebiliyorsan farmla onu. ilk archstone dan çık ilerle, solda açtığın kapıdan gir, merdivenleri tırman, surların öteki ucuna git, red knightı kes, geri dön, girişe doğru atlayıp öl, bloodstain girişe yakın temiz bi yerde olsun

respawn olunca bloodstaine dokunup aynı şeyi tekrarla
Sosyal ağlarda paylaş

soulları güvenli bi şekilde depolamanın yolu yok di mi ? bloodstain e dokunmadan bir daha ölürsem gidiyor soullar : kaç kere böyle hiç ettim soulları. sanırım tekrardan açıcam bi karakter. zaten sol ve sağdan kısa yolları öğrendim. ölmeden bir turda yapıp boss u öldürüp elemanı kurtarırım bu sefer. geçen sefer kurtarmıştım ama sağ salim geri döndürmek zorunda olduğumu bilmiyordum ölmüş yolda :P

birde thief's ring i nasıl alıcam o adamın arkasında ki ? oraya nerden atlandığını bulamadım bir türlü.
Sosyal ağlarda paylaş

ilerde bayagı rahat soul farmlıyorsun aslında ya, eger statları yanlıs falan vermediysen tekrar char acmana gerek yok bence... thief's ring'i almak icin de, ilk fog'dan gectikten sonra merdivenden indiginde hemen sola donup orada atlayabiliyorsun onunde patlayıcı variller olan adama dogru yurumek yerine, biraz cıkıntı olduguna bakma, yuru iyice, cıkıyor ustune...
Sosyal ağlarda paylaş

yok stat vermedim daha. dediğim gibi 1-1 de çok oyalandım. hani bakmadım wiki e çok fazla kendi kendime öğreneyim diye. milletin yazılarını okudum yerden o şekilde uğraştım. Ostrava ı kurtardım mesela ama herhalde yolda öldü takip etmemiştim onu kurtardıktan sonra. optinal boss un key ini almışım mesela sonra wiki den bakarken farkettim ondan düşüyormuş. şuanda soul yok öyle diyim. haliyle lvl4 knight'ım.

baştan başlıyım ölmeden ilk boss u öldürürüm. dragon nest in ordaki bazı itemları ölmeden alırım. en azından alt kısımdaki olanları. str ring i alamam herhalde kasmam daha doğrusu. ostrava ı kurtarırım işte onun 1-4 e kadar yolu varmış zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

fıttıracam yahu.

başladım oyuna knight olarak, 1-1 i temizledim. iyi hoş. phalanx abicimizde öldü. dedi ki spyro & kfg kardeşler, 1-1 2-1 3-1 4-1 diye gitmen mantıklı. eyvallah dedik, söz dinledik, 2-1 de bossa geldim. geçemiyorum arkadaş.

yok olmuyor. uğraş uğraş dur olmuyor.

sharp scimitar +1'im var, fire res ring im tabi ki yok henuz. 4-1 e gittiğimde de moblardan 2 tane bir seferde geldi mi gg diyoruz dünyaya, 3-1 desen stun layıp öpüyor gard teyzeler.

ne yapsam yahu ben.

soul level 18 btw
Sosyal ağlarda paylaş

1-1 de dragonların oldukları yerde purple flame shield vardı sanırım onu al. 2,1 dede çok zorlanıyorsan body formda gir Blue phantom çağır öyle dene. Fakat ölürsen oyun biraz daha zorlaşır unutma. Ölürüm diyorsan soul formda mavi taşı bırak blue phantom olarak kes o bossu iyi soul lvl gelicek. Onunla sonra kendi dünyanda kesersin
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...