Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Demon's Souls (PS3) - 2009 un en iyi RPGi

Laurelin

Öne çıkan mesajlar

5. dünyada bitti.bosslar çok kolay yahu.

bi tek 1-3 ve 1-4 kaldı.yanlıslıkla sage yi kestim.sora diğer vendorda daldı.magic için vendor kalmadı.hangi dünyada vardı.illa remember falan yapmak gerekiomu ya

gerçi oyun bitti.total protection yapmasakta olur bundan sora :)
Sosyal ağlarda paylaş

@Odiflame:

Oyunda 2 ana temel silah geliştirme alanı vardır. Silahın tipine göre bunlar Hardstone ve sharpstone'dur. Gerekli materyalleri topladığın vakit blacksmithlerden bu silahlara +1 özelliği ekleyebilirsin. +10'a kadar yolu vardır bu şekilde upgrade edilen silahların.

Fakat silahlardan karakterin geliştirdiğin statlarına göre daha çok verim almak istiyorsan, özel 10 farklı silah geliştirme alanı mevcut. (Özel silah geliştirmelerini açmak için 2-1 dünyasında bulunan blacksmith'e 2-2 bölüm sonu boss'unun soul'unu vermen gerkiyor.) Özel silah geliştirme alanlarını aşağıda sıralıyorum sana.

Quality (Clearstone): (+3 herhangi bir silah gerekir) Silahın str ve dex'ten aldığı bonus damage eşittir. (hybird'de denebilir bu geliştirme için)
Crushing (Greystone): (+3 herhangi bir silah gerekir) Silah sadece str'den bonus damage alır. (full str tabanlı bir karakterde çok iyi damage'ler görebilirsin.)
Sharp (Bladestone): (ana geliştirmeye gerek yok) Silah sadece dex'ten bonus damage alır. (Dex tabanlı bir karakterde iyi sonuçlar verir.)
Dragon (Dragonstone): (+3 herhangi bir silah gerekir) Silahın str ve dex'ten aldığın bonus damage silinir. Silahın hasarı yanısıra fire damage'de verir.
Tearing (Suckerstone): (+3 herhangi bir silah gerekir) Silahın verdiği bleed hasarı arttırır (bir nevi dot) Dex'ten aldığı bonus damage artar, str'den aldığı azalır.
Mercury (Mercurystone): (+3 herhangi bir silah gerekir) Silaha poison damage ekler (dot şeklindedir)
Fatal (Pulpstone): (+3 herhangi bir silah gerekir) Silahın kritik vuruşlarını arttırır. (Rakibin arkasından yapılan ve yere düşüren vuruşlar.) Normal damage'i azalır.
Moon (Moonlightstone): (+6 herhangi bir silah gerekir) Silaha magic damage ekler. Magic statı geliştirildiği taktirde damage'de o oranda artar.
Crescent (Darkmoonstone): (+6 herhangi bir silah gerekir) Silaha magic damage ekler. Magic statı geliştirildiği taktirde damage'de o oranda artar. Mana regen verir. Str ve dex'ten aldığı bonus damage azalır.
Blessed (Faintstone): (+6 herhangi bir silah gerekir) Silaha magic damage ekler. Faith statı geliştirildiği taktirde damage artar. Hp regen verir. Str ve dex'ten aldığı damage azalır.

Morion blade: Bu silah hp'in %30'un altına indiği taktirde damage'ini %60 oranında arttıran bir özelliğe sahip. Fakat yapılması biraz zaman isteyen bir silah. Gereken materyalleri sıralıyorum sana. Short Sword +8, Long Sword +8, Knight Sword +8, Bastard Sword +8, Claymore +8, Great Sword +8 (bu silahlara +8'leri yapman için gereken materyal miktarı: 311 Splinter of Hardstone, 136 L. Splinter of Hardstone, 33 Chunk of Hardstone)

Splinter of Hardstone; 2-1'deki vendordan, L. Splinter of Hardstone ise 2-2'deki vendordan soul karşılığı satın alınabiliyor. Chunk of Hardstone ise sadece 1-3, 1-4, 2-1 ve 2-2 dünyalarındaki gecko ve miner'lardan düşüyor.

@red: 1-3 dünyasında magic öğreten bir vendor'u daha kurtaracaksın. Ondan damage'i kuvvetli büyüler öğrenebilirsin.

Bossların kolay olmasına gelince; evet bazıları gerçekten kolay ama NG+ ve sonrasında oynadığınız oyunlarda zorluğu hissettirecek bosslar oldukça çoğalıyor. One hit diyeyim, gerisini siz anlayın :)
Sosyal ağlarda paylaş

yalnız oyunu 2. defa oynicam sanırım.suanki karakterime uyuz oluyorum.vendorların ölmesi ve kaybolması beni çok zora sokuyor.hardstone için git gel yapmak gerekio ki her zaman cıkmıyoda.ne güzel vendorda 500 soul du.

o yuzden silah milah çok sıkıntı oldu bende.istediğimi yapamıyorum edemiyorum
Sosyal ağlarda paylaş

demin 1-4 e giderken bi tane player geldi phantom olarak.hide oldu flan birşey yaptı.2 kere vurdu öldüm

gerçi 1-4 e giderken 3 tane black phantom kestim.birinden tower shield aldım.o lavuk armorumu çok kotu yaptı.her biri 7bin soul hasarlı

etti 30 bin :).o yuzden hasarlı armorla gidiodum herif bi koydu öldüm.ama ztn keserdi.pvp de adamlar ne yapmışsa 2 koyuşta alıolar
Sosyal ağlarda paylaş

tendency bugı düzeldi bugün..

bu arada, online tendency hakkında yanlış bilgilere sahipmişim.. ben, online de oynasan offline da oynasan tendency sadece senin yaptığın şeylerden etkileniyor zannediyordum.. ama online iken aslında serverın tendencysi senin oyuna geçiyormuş.. o da tüm oyunculardan etkileniyor haliyle.. o hafta mesela çok sayıda boss kesildiyse white'a kayıyormuş, vs..

diyelim sen kastın offline'da o kadar white'a getirdin.. bir online açsan oyunu, tekrar serverın o anki tendencysine dönüyorsun (ki bu genelde neutral'a yakın oluyor)..

o yüzden son açtığım karakterle psn'e hiç bağlanmadım ve bağlanmayacağım sanırım.. önce sıradan bossları kesip PW göreyim.. sonra bir de PB eventlerini yaparsam artık online aktivitelere katılabilirim =D..
Sosyal ağlarda paylaş

ya ben bilerek black tendecy yaptım fakat sora black değildi.bugmış demek.ulan diyorum niye chunk of dragonstone cıkaramıyorum.black yaptıgımda 2 tane cıkarmıstım.sora delirdim cıkmıyodu.sora baktım black tendecy gitmiş

1-2-4 dünyaları black yaptıydım ne güzel ya.bosuna gitti stonelar :)
Sosyal ağlarda paylaş

kaynak ?

edit: sen karıştırmışsın, nexusta çıkmanın olayla uzaktan yakından alakası yok. nexus a dönmek tendency değişikliklerinin uygulanması anlamına geliyor. yani değiştiricek bişey olduysa sen nexusa dönene kadar etki göstermiyor. oyundan nexusta çıkmasan bile oyuna tekrar girince etki gösteriyor değişiklik
Sosyal ağlarda paylaş

Yo karıştırmadım, Anladım sorunun ne olduğunu ve Okuduğum forumlarda aynen bu şekilde açıklama getiriyorlardı.

Şöyleki bu olay Sen oyundan çıktığında meydana gelen olaylar bazında oluyor ve tendency nötr e doğru kayıyor. Fakat eğer herhangi bir dünya içinde çıkarsan sen dünya içindeyken o dünyanın Tendencysinin değişmesi imkansızdır. Tendency değişimleri için nexusa dönmek zorunlu.

Eğer dünya içinde çıkarsan o dönem olan server tendency değişimleri dolayısıyla senin karakterini etkiliyemiyor.
Ben bu şekilde etkilenmiyorum Server Tendencyden, bu durumdan sıkılan arkadaşlarada bu yöntemi tavsiye ederim.

Kaynakda benim, keza benim sözüme inanmayıp göstereceğim forumdaki adamın sözüne inanacak kişi inanmayabilir :)
Sosyal ağlarda paylaş

forum değil imageboard ve herkesin dediği bu. gerçi ne farkedicek onu da bilemiyorum. online olarak oyuna login olduğun gibi tendency shift oluyormuş. üstelik senin dediğin gibi olsa bile senin taktiğinin iş yapması için oyunu oynarken nexusa hiçbir zaman dönmemen gerekiyor. illa oyundan çıkıp tekrar giriceksin
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...