Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Demon's Souls (PS3) - 2009 un en iyi RPGi

Laurelin

Öne çıkan mesajlar

Aldueren said:

kfg said:

@red, ah be, levelima yakin biri bulmam lazim =)...

evet end kasarak arttiriyorsun equip burden'i, zaten armor'lara baktim wiki'den defense'i brushwood'dan daha iyi olan bir armor yok gibi, ama deli gibi agir iste eheh...

3-1 bölümünü bitirdin mi ? Çünkü orada zindanlardan birinden black leather armor set yanısıra assasins hood'u da alabiliyorsun.

orayı bitirdim de fluted armor'ı almak icin yere atmıstım onu da bir kac baska seyle birlikte eheh, alamıyorum bir daha onun icin =)...
Sosyal ağlarda paylaş

yannız bosslar gittikçe kolaylasıyor yahu

4-4 te bitirdim.5. dünyaya kapak attım 5-3 teyim suan

ulan bu yurt 2 tane vendorumu kestiydi silah kasmak imkansız gibi birşey oldu

vendorlarun cogu kayp deli oldum.hardstone falan alcam deli oldum

phalanxları kesiyorum ama her zaman cıkmıyor.chunk of dragonstone lzm 2 tane hala cıkmıyor 2-2 den

ya bikaç defa pvp ye gideyim diyorum ama tek vuruşta alıyorlar ne iş.hani defense yaparken bile health alıyorlar o derece.ne silah kullanıo bu okuzler çözemedim.lvl 75 olduk hala tokat yiyoruz
Sosyal ağlarda paylaş

Red said:

yannız bosslar gittikçe kolaylasıyor yahu

4-4 te bitirdim.5. dünyaya kapak attım 5-3 teyim suan

ulan bu yurt 2 tane vendorumu kestiydi silah kasmak imkansız gibi birşey oldu

vendorlarun cogu kayp deli oldum.hardstone falan alcam deli oldum

phalanxları kesiyorum ama her zaman cıkmıyor.chunk of dragonstone lzm 2 tane hala cıkmıyor 2-2 den

ya bikaç defa pvp ye gideyim diyorum ama tek vuruşta alıyorlar ne iş.hani defense yaparken bile health alıyorlar o derece.ne silah kullanıo bu okuzler çözemedim.lvl 75 olduk hala tokat yiyoruz

Splinter of Hardstone 2-1'deki hemen girişteki vendordan, L.splinter of hardstone'da 2-2'deki vendordan soul karşılığı sınırsız sayıda alınabilir, aklında olsun. Chunkstone'a gelecek olursak, bearbuglar düşürüyor bunları daha çok ve 2. dünyayı black tendency yaptığın zaman drop rate'in yükselecektir.

Pvp yaparken dikkat etmen gereken birkaç husus var. Örneğin kalkan kullanarak savaşıyorsan, rakibin ne çeşit silah kullandığını iyi gözlemlemen lazım. Örneğin 2h bir kılıç var, Large sword of moonligth diye. Rakibin kalkanını direk ignore ediyor ve o yokmuş gibi damage veriyor. Dahada önemlisi, oyunda 3 farklı damage çeşidi var. Physical, magic ve fire. Çoğu kalkan physical'ı %100 oranında engelliyor ama iş magic'e geldiğinde bu genelde %30'u geçmiyor. Ama örneğin dark silver shield (5-3 bosstan düşüyor ve colorless demon souls ile upgrade edilebiliyor) physical yanısıra magic'i de %100 oranında engelliyor. Ama o da fire temelli hasara karşı (örneğin senin silahının physical yanısıra fire damage'i de var.) biraz korumasız. Sadece %70 oranında engelliyor. Ve hit res seviyesi oldukça düşük bir kalkan. (düşük hit res seviyesi, kalkanla hasarı karşılarken harcadığın enerji miktarını arttırır.)

2h silahları kalkanla karşılamaya çalışma sakın, çok zorlanırsın. Hele birde curse weapon yada magic weapon bufflı ise tek vuruşta ölmen çok doğal. En önemli silahın "dodge" bu silahlara karşı.

Shield'ı çok efektif kullanamazsın pvp'de. Sadece iyi bir zamanlamayla rakibin atağını parry'leyebilirsen öldürücü darbeyi indirebilirsin. Ama o da zor tabi.
Sosyal ağlarda paylaş

Adjuticator shield upgrade edersen sadece hp regen yönünden iyi, başka bir artısı yok inan. Physical damage'i bile sadece %90 oranında karşılıyor. Magic ve fire'a karşı çok savunmasız. Hitres seviyesi çok düşük. Hiçbir vuruşu iyi karşılayamazsın onunla. O shieldı pvp yaparken sırtına asıp rakibin ataklarını dodge'layarak(kalkanı efektif kullanacaksan eğer) kullanabilirsin sadece. Elin alıp kullanmaya kalktığında magic yada fire bufflı weaponlar delip geçer seni. Pve yaparken kullan, hp regen sağlar ot kullanmana gerek kalmaz.

Sana önerim, dark silver shield'ı kullan. Hitres seviyesi 50 küsür ama colorless demon soul ile hitres seviyesini 65'e çıkarabilirsin. Hem hafif bir kalkan, rakibin ataklarını parryleyebilirsin iyi bir zamanlama ile.

2. dünyadaki vendor eğer gitmişse, yapacak pek birşeyin yok. İkinci oyununda upgrade'leri tamamlarsın. (zaten oyun, 2. oynanışından sonra başlıyor, haberin olsun)
Sosyal ağlarda paylaş

oyunun sinir katsayısı üstel şekilde artıyor yalnız. bossa gelip öldüm diyelim, ikinci sefer hızlıca bossa ulaşmaya çalışıyorum bu sefer dikkatsizlikten ölüyorum. gittikçe dikkat daha da azalıyor. öyle ki 3 adım gidip aşağı falan düşüyorum :) dinlenmek lazım o zaman...
Sosyal ağlarda paylaş

evet o çok dogru.koşarak gidince bende hala ölüyorum.ztn bu yuzden bosslar kolay.ilkinde ölsen 2. de kesin alıyosun aşagı.ama gidene kadar zor oluyor genelde

koşarak gitmek demişken 1-3 teki penatraiora giden kapıyı açamıyomuyuz arkadaş.kale kapısını
Sosyal ağlarda paylaş

forumları arastırdım millet event'ten sonra bazı isimli bp'lerin spawn olmamasını yazmıs, event'ten sonra pb olana kadar server'a girip cıktım, simdi pb ama bp'ler yok falan diyorlar, oyuna girip cıktıkca tendency black'e mi kayıyor ?

bu arada simdi oyuna tekrar giriym dedim, bu white tendency mesajı hala yazıyor, mesajın devamına indim, ikinci paragrafta oylar cok yakın diye diger haftanın kalan kısmını pure black yaptık diye yazıyor, ama

1. bendekiler bayagı black'e kaymıs olsa da pb degil,
2. abiminkiler hala pure white

sacmaladılar mı iyice anlamadım...
Sosyal ağlarda paylaş

Spyro said:

kfg said:
oyuna girip cıktıkca tendency black'e mi kayıyor ?

böyle bir şey var mı peki aldueren ?

Oyunda boss öldürdükçe world tendency white'a doğru ilerler. (boss başına bir kademe) "sadece beden formunda" öldükçe de dünyan black tendency'e doğru geriler.

Dünyanın black'e yada white'a doğru gerilediğini-ilerlediğini anlaman için nexus'a dönüp o dünyaya yeniden girmen gerekir.

Ruh formunda oynarken boss öldürmen white yönünde dünyanı etkiler ama ölürsen black yönünde dünyanı etkilemez.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...