Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

E-book Reader ?

xwhiplashx

Öne çıkan mesajlar

lovecraft0Z said:

abi bu yeni kindle paperwhite avrupa da ABD den daha geç mi çıkacak? peki amazon.us den avrupaya sipariş edilince çok vergi falan koyarlar mı bilen var mıdır

Onu yapamiyosun galiba. Avrupadaysan amazon.de ya da amazon.co.uk' e yonlendiriyor seni burdan al diyor.

Paperwhite evet daha gec geliyor avrupaya.amazon.de'ye en azindan suan var mi bi bakmak lazim
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Deacon said:

GERGE said:

Yerli kitapları satın almak istiyorsan tek çare Nook zaten yoksa DRM kırman gerekiyor.

Ne demek bu anlamadim ben?

Türkiye'de sadece ePub satılıyor Kindle da o formatı okuyamıyor. Bu nedenle ePub'ın üzerindeki kopyalamaya karşı olan güvenlik şeylerini kırıp (DRM diyoruz bunlara) Calibre denen programla Kindle formatına çevirmen gerekiyor.

Nasıl kırılır bana sorma ama, bilmiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

vay anasını bir ebook'u kırmak , zor birşey demek... En iyisi beklemek benim açımdan çünkü 4 4 lük ing. bildiğimi söyleyemem bazı kitaplar ağır geliyor.özellikle isim bolluğu olanlar (game of thrones,shogun gibi) Türkce olunca sallamayip geçiyorum önemli olsa yeniden karşıma cıkar diye ama ing. beni çelişkiye sokuyor acaba birşeyi anlamadım da kaçırdımmı diye o yüzden bazı kitapları yarısında bıraktıgım oluyor. İng. kitaplara para bayılmak istemiyorum.

Anladıgım kadarıyla Nook en iyisi ama kırılmıyor(zor) ve türkçe kitap desteği az ya da yok bilmiyorum. Kindle'ın türkçe desteği iyi ama ebook olarak iyi degil nook kadar.
Sosyal ağlarda paylaş

Paperwhite alip benim nook'u babama verim diyorum da bu turkce kitap olayi cok can sikici be. B&N'dan kitap alamiyoruz galiba turkiyedeyken, Amazondan alirsak da onu app'e gondericen de ordan atican da of nasi anlaticam babama bunlari. Allah kahretsin 3. dunya ulkesi olmayi ya.
Sosyal ağlarda paylaş

eksisozlukteki paperwhite yorumlarını okuduktan sonra biraz süphe düstü icime.

bu arada 139 dolarlık paperwhite ta adaptör gelmiyormuş e-book readerla ayrıca satın almak gerekiyormuş falan filan. türkiyede gittigidiyordan falan satacak adamlara nasıl yansıaycak bu cok merak ediyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

ebook reader olarak rootlanabilir bir nook (android) tercih etmenizi oneririm. gecmistede yazdim buralara ama eger ingilizceniz yeterli degilse rootlanmis bir nook icersine moon+ reader gibi bir reader yukleyip bunun uzerine colordict ve kullanilmak uzere babylon dictionary eklediginizde sectiginiz kelimeyi ekranda pit diye gosteren cok guzel bir offline sozluge veya internet erisiminiz var ise wiki gibi benzeri cevirilere erisebiliyorsunuz.

acikcasi bu cok ama cok onemli bir konu cunku turkce kitaplarin sayisi oldukca az ve ciddi manada ilginizi cekecek yeni kitaplarin surumleri nerdeyse yok gibi bir sey.

siddetle tavsiyem rootlanabilir bir android ereader.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Paperwhite alacağım ben sanırım, Nook'u satmamaya karar verdim ama kütüphanemin yarısının da UK'den alınmış ePub'lar olduğunu görünce.

Önemli değil sary aleti bence. Nook'u sarj aletine olsa olsa 5-6 kere takmışımdır, bilgisayara bağlayıp sarj ediyorum genelde. İçindeki kitapları değiştirirken dolana kadar pil çıkarmıyorum işte.

Backlit olması nedeniyle ama bir türlü de emin olamıyorum. Kafam karışık hala =(
Sosyal ağlarda paylaş

kindle daha iyi bence son versiyonu ile ama aman aman fark yoktur yani.

evet sozluk eklenebiliyor ama sadece rootlanmislara geri kalanlarda (major yabanci readerlar) ingilizceden ingilizceye var. oda aslinda yeterli sekilde baside indirgeyerek anlatiyor ama bir turkce degil tabii...

ornegin su anda benim nookta 3 tane farkli ingilizce turkce sozluk var ve sectigim kelime bu uc sozlukten secilerek geliyor karsima bazen ucunde birden cikiyor bazen tek babylondan geliyor falan. pek mutluyum an icin, ha birde direk sectigim sayfada gostermeside ayri bir arti gidipte baska bir sayfada cikmiyor yani.

tavsiyem ingilizcesi yetersiz olanlara ya turkiyeden bir reader ya da nook gibi rootlanabilir bir reader gerisini hallederiz :D
Sosyal ağlarda paylaş

kindle'de ingilizce ingilizce sözlükte ek almış halleri fln da çıkıyordu ama türkçe indirdiklerimde isim halde olması gerekiyordu. kelime kökünü tespit edemiyordu. daha da denemedim. son zamanlarda adam gibi sözlük var mı? kindle 3 için bu arada
Sosyal ağlarda paylaş

Evet ing. Den ing. Ye yeterli olur ama kanuni'nin dedigi gibi kelimenin ustune geldiginde direk gosteriyormu anlamini? Pratik olmasi cok onemli yoksa cep telefonumu cikarir ondan bakarim .Birde ing sozluk ne var icinde kindle 'in. Oxford fln sa super olur. Cumle icinde ornegine kadar veriyor oxford deluxe yada longman..
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...