Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

E-book Reader ?

xwhiplashx

Öne çıkan mesajlar

Norak said:

15 saatte şarjı biten aletten ebook reader olmaz abi :p üstelik e-ink te değil ekranı galiba ipadin, hergün kitap okuyan birinin 2 ayda gözlük numarası artar onla ehe.

bu üstteki benim alacağım sony, 7500 sayfa (20 kitap) gidiyor tek şarjla.

ben zaten dalga geciyorum. NY dukkanindaki releasete sadece 15 kisi kamp kurmus dukkan onune. lol dedim.
Sosyal ağlarda paylaş

burada uzmanları vardır bilirler.

ben bilgisayardan bişey okumayı beceremiyorum, rahat edemiyorum satırı şaşırıyorum falan. sonuç olarak sevmiyorum bilgisayardan okumayı. o yüzden makalelerin print-outlarını almaktan bıktım usandım, ilerde de printer yetiştiremem buna. fakat e-ink ebook readerlarda siyah beyaz malumunuz, bilgisayar kadar göz yormayacak, okumayı zorlaştırmayacak ama makalelerde renkli figürler grafikler olduğu için renkli de olabilecek ve böyle elimde çevire çevire okuyabileceğim bir alet mevcut mu?
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...

Resimler ne kadar fikir verir bilmiyorum. Almadan ben de baktım resimlere ama çok da bişey anlamadım. Çünkü çekilen uzaklığa göre değişiyor. O yüzden birini boyutu hakkında fikir vermesi açısından A4 kağıt üzerinde çektim.

Bazı mangalarda font çok küçük olduğu için okumak zor olur bu yüzden görüntüyü yan çevirmek gerekebilir. Asıl problem mangada yazı az olduğu için sayfayı sık değiştirmek gerekiyor, bu da 3 saniye civarı olduğu için can sıkabilir. Sayfaların altında çevirmen notu varsa onlar da zor okunuyor.

Kötü yanlarını yazıyorum çünkü aleti olduğundan iyi gösterip elinize geçince hayal kırıklığına uğramanızı istemem. Yani bakmayın zor okunur dediğime dün gece oturdum 1 vol manga bitirdim, 1.5 saat kadar da kitap okudum üstüne. Gözlerim rahatsız olmadı.

Resimler

Sosyal ağlarda paylaş

bir tanidiga prs 700 aldik gecen hafta. Inceleme firsatim oldu.

PDF okumak uygun degilmis onu anladim. Cunku e-book formati olmadigindan ornegin karakterleri zook yaptiginizda, bir ebook formati okurken 300 sayfalik kitap oluyor 500 sayfa, Kitabin tamami buyuyor.

Ama pdf okurken sadece o sayfa buyuyor, yani ne oluyor boylece, 1 sayfalik sey 2.5 sayfa oluyor ornegin, boylce son sayfa yarim gibi bisi kaliyo sinir bozucu birsey, ebook formatlari diger sayfayi kaydirip o sayfayi doldururken, pdf in boyle bir imkani olmadigindan cok kullanisli olmuyor.

Onun disinda epub denedik cok daha iyiydi. Bir kere e-ink farki muhtesem, yani cidden rahatca kitap okunur. Ekran gibi dusunmeyin, kucucuk alette yuzlerce kitap tasimak cok iyi bisi. Sadece belki ekran daha buyuk olabilir eger yeriniz varsa, ama cantada vs yeriniz yoksa bu buyuklukte iyi. E-ink den dolayi cok responsive degil alet, ekran gec yenileniyor o basta biraz sinir bozucu ama alisiyor insan. Tabii dha cok yolu varmis e-booklarin onuda goruyosun kullanirken.

Ben de bir tane almayi dusunuyorum ama madem PDF okumak yalan oldu, belki kindle tarzi bisi alabilirim PDF destegi olmasi artik cok onemli degil yani.
Sosyal ağlarda paylaş

prs 700 sanirim siyah beyazdi 3 kitap denedim.
PDF in zoom olayi kotu, zaten birde scan edilmis pdf se gec onu cidden hic kullanisli degil, text olmali. Birde o zoom olayi seni rahatsiz etmezse (sayfa basina zoom, kitap basina degil yani) kullanabilirsin, ebook formatlarindan bi fakri olmuyo o zaman. Beni rahatsiz etti bayagi.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...