Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

DL'e başlayacak insana tavsiyeler

soulberry

Öne çıkan mesajlar

tanri deistirme romanlarindan soz etmiyorum abi
4 tane codex war
yane rule book
tanrilari iceren

bi dakka soliyim
neydi adlari

powers and pantheons biri o kesin

hah buldum
faiths and avatars
faiths and pantheos

bende hangisi war hatirlamiyorum

sanirim bend epowers and pantheons war
ayrica abi surekli soluyorum
fr dediginiz dunya abi al quadim az satti c/pleyelim fr ye bitsin denebilicek bi dunya

dragonlance midir en iyi setting yoo ama yane en basarili romanlarin dl de oldugu kesin

ama mesela bi huma kitabi wardir allah allah
kitabi okuduktan sonra yazarin diger kitaplarina baktimda
adamin space cowboys diye bi serisi war
ordan anlamaliydim noldunu
Sosyal ağlarda paylaş

valla DL okudum, pişman değilim. FR okumadım, bilemiyorum ama, DL bone'un dediği gibi ezik adamların epic hikayeleri. DL'deki tek sorun, her karakterin, gösteirlen her karkaterin bir özelliğinin "aşırı" olması. ama zaten onu da DL yapan bu.

not: margaret weis ile hickman'ın olmayan kitaplar kötü.
Sosyal ağlarda paylaş

Zamaninda(yaklasik 10-15 sene once) piyasadaki hemen hemen butun FR/DL/Ravenloft/Dark Sun romanlarini okumus biri olarak, Dungeons and Dragons dunyalarinda gecen romanlari fantastik edebiyatin beyaz dizisi olarak goruyorum. En iyileri bile(mesela Weis, Salvatore kitaplari) olsa olsa vasat seviyede. En kotuleri ise(mesela Pool of Radiance) tam anlamiyla rezalet. Tabii ozellikle Turkiye'deki okuyucu kitlesi olaya FRP oyunlarindan baslayip onun sonrasinda fantastik kurguya merak sardigi icin(ben de oyleyim) bu romanlari fantastik kurgunun uc noktasi zannediyor.

Gercekten kaliteli fantastik kurgu okumak isteyenlere Gerge'nin "Fantastik Edebiyat-Bir Rehber" basligi altinda yazdigi romanlari tavsiye ederim.
Sosyal ağlarda paylaş

Redeagle said:

BonePART said:

dragonlance midir en iyi setting yoo ama yane en basarili romanlarin dl de oldugu kesin

._. yok artık. Frden dl'den başka şeyler okuyun yaf.

wizards of the coast yada eski adiyla TSR in settingleri arasindan en basarili romanlar dl de evet
ravenloft setting olarak guzel ama ne yazikki romanlar korkunc felan diel
Sosyal ağlarda paylaş

hayır sanki elini kolunu sallayıp planeshift basıp gidip tanrı kesiyor ki öyle olsa da o adamın hakkıdır

sırf yazar kendini tatmin edicek diye lvl18 büyücü tanrı kesmiyor veya light basıp ejderha kesmiyor

ki bunun gibi bir iki olay daha var hiç biri böyle bizim türk ferepeci kafasıyla değil
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...