Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

331. Celp Dönemi...

Prawler

Öne çıkan mesajlar

valla konu dağıldı mağıldı ama son şunu yazayım bari

kobilere ve sanayiye yönelik teknolojik uyum ve ar-ge çalışamalrı için kullandırılan bu fonun amacı ithalata bağımlılığı azaltmak (yurtdığında üretilen ara malı makine vs üretimini yerliye kaydırarak sadece hammadde sorunumuz olur ithalat kalemlerinde) bu fon sayesinde yerli yartırımcı daha çok ara eleman istihdam edebiliyor (fon zaten teknik lise mezunundan doktora mezununa kadar eleman alımını o elemanların maaşının %75 ini ödeyerek destekliyor) bu bağlamda cari açığı azaltmaya yönelik bir baskı oluşturulması amaçlanıyor hatta adece iythalatın kısıtlanmasına değil aynı zamanda dış ticaret müsteşarlığının bu ar-ge çalışamları sonucnda ortaya çıkacak olan ürünün ihraç malına dönüştürülmesi çalışmalrı için ayrıca bir sürü fon var ve bu fonalrla da bir sinerji yaratıyoruz

tek sorun türkiyedeki kobilerin çoğu kendi öz kaynaklarını kullanrak ar-ge yapmalarına rağmen bu fondan haberleri olmamalı ben ve benim tayfam da kobilerin bu gfonlardan faydalanıp bürokratik sorunların aşılması için çalışıyoruz

mevcut hesaplamalara göre ekonomideki %1 lik büyüme 100.000 kişiye istihdam sağlanmasına kaynak oluyor

verdiğimiin tamamını alamıyoruz ama en azından uzun vadeli sanayi ve kobi yatırımlarına yol açıyoruz X-M = + olması için çalışıyoruz

daha ne yapalşım? avrupalılar kepçeyl verirken biz kaşıkla almaya çalışyıoruz, en azından kürekle alalım diye yırtınıyoruz yaa yaa şööön
Sosyal ağlarda paylaş

konuyu topalramak içinse

askerliğinizi yapın aslanlar gibi glein iş bulun siz gelene akdar istihdam yatatılması için çalışıyorum.. siz iş bulun ben işim bitiksen sorna gideceğim askere (29 uma kadar tecilim var) ee her şey dönüşümlü birader bugün sen beni hudutta kourtyaycaksın yarın ben seni koruyacağım
Sosyal ağlarda paylaş

Türkler bişi yapmadı birader.
Ama AB'yi falan haketmiyoruz yani.
Yurtdışında yaşadığım yerle kendi toplumumu karıştırınca sıcakkanlı falan kalıyoruz, bizim bazı değerlerimiz var ama medeniyet adına, saygı adına, birbirlerinin dünya görüşüne tahammül etme adına sınıfta kalmışız,kalmaya da devam ediyoruz. Trafikten tut iş hayatına kadar hayatın her yerinde öyleyiz. Daha gelişmeden AB hayali kuruyoruz. 50 senedir kandırılıyoruz, kızdığım nokta bu. Türk düşmanı falan değilim ama daha çok yolumuz var medeniyete ulaşmak adına. Götümün kalktığı falan yok yoksa. Eğer götüm kalkmış olsaydı öyle Allah'ın sittir ettiği yerde kalıp "mınıza koyim bir bok olmaz sizden, politik sistemi bozulmuş,din yüzünden insanlar kullanılıyor, insanları cahil kıro, tamamen dışa bağımlı ben hayatımı kurtardım siz sürünün lan ohh ohh" derdim. Ama döndüm neden? Valla daral geldi çünkü. Bizim insanımız daha sıcak, yemeklerimiz 1000 kat daha güzel, buradaki yaşantı daha huzurlu (tabii tv seyredilmediği sürece). En azından hayatta herşeyin yurtdışında yaşamak olmadığını öğrendim. İnsanın aradığı başka şeyler de varmış. İnsanların ikiyüzlülüğünden memnun değilim ama çok iyi niyetli, dürüst ve umutlu insanlar olduğu sürece az da olsa umut var diye düşünüyorum.

Şimdi Babacum diyor ki fonlar veriyorlar ki TRnin ihracatı artsın. Bizim ihracatımızın artması AB'nin işine gelmez ki.Benim anlamadığım olay da o. AB'nin kalkındırılması gerekiyor. Polonya'dan tut yeni üye olan diğer ülkelere kadar serbest dolaşım ve işle ilgili bir sürü sorun var, Avrupa'nın ekonomisi şu anda o kadar iyi durumda değil. Bu hibe fonlarını kendi ülkelerine harcayacağına neden bize veriyorlar onu anlayabilmiş değilim.

Neyse vakit geçmiyor ya. 10 Aralık nası gelecek!!
Sosyal ağlarda paylaş

Selam,
Lopeth said:

selam

şap

saygılar

Abi şap olayı falan yalandı benim zamanımda ve askerlik yaptığım yerde. Tabldottan sorumlu kısa dönemdim ben :) Resmi tanımlamam buydu alayda. Şap map yalandı yani. Ama kuşu ötmeyen çoktu, artık nasıl bir psikoloji ise :P

Yemek konusunda ise esnaf lokantası halt etmişti sayemde :D Menüyü yazsam çüş dersiniz. Küçük yerde yapmanın avantajı. Zavallı Kilis piyadesi bayat ekmek yiyordu.

Saygılar.
Sosyal ağlarda paylaş

Selam,

Ben ilk gün akşamı duş aldıktan sonra havluyu indirip güzelce kurulandım. Mesaj yerine ulaştığı için gelene kadar hiç sıkıntı yaşamadan tatil köyünden hallice askerliğimi yaptım :D

Bot konusunda sıkıntınız olmaz, benimkisi 48 numaraydı. Tek 48 numara alayda bende olduğu için kilit falan takmadan ortalıkta bırakabiliyordum, çalıp da ne yapacaklardı :P

Şöyle bir anımız vardır:
Denetleme zamanı sırada sıkıntıdan astsubaylar konuşuyorlardı.
(üst çavuş)- çekirge biliyormusun erkeklerin şeyi ile ayak ölçüleri orantılıymış.
(çavuş)- Essah mı komutanım, desene basketbolcular...
(kısa dönem bülent)- komutanım salih'in botu 48 numara!
(üst çavuş ve çavuş)-.....
(üst çavuş)- salih evladım o şey nee...ayak..bot nedir öyle?!?
(ben)- komutanım 49 olmayınca ne yapalım :P

Denetlemede de Albay geldi ve bilim teknik soruları sordu bülent ile bana; söyleyin kısa dönem arkadaşlar; güneş ile dünya arasındaki mesafe ayın çapının kaç katıdır? (arkada bizim uzun dönemler ördek gibi yürüdüler, batırdılar ama biz sorular ile albayı oyaladık diye denetlemeden başarı ile geçtik).

Alay komutanı ve sevdiğim bir kıd.baş.çvş hariç kimseye 'emredersiniz' demedim, 'tamam, yaparım, oldu' dedim hep. Bölük komutanıma 'bizim askerlik bitecek ama sizinki hiç bitmez komutanım' diyerek 30 yaşından sonra askerliğin eğlenceli tarafını yaşadım :D

Saygılar.
Sosyal ağlarda paylaş

Selam,

Çok yardımcı olan, insan evladı olan da var; 'bak hoca okadar uni okudun ama burada çay da getiriyorsun' demeye çalışıp 'öğrencilerime uzun dönem yapın, 3 kuruşluk adamlara maskara olmayın' diye cevabını alan da var. İnsanın iyisi ile kötüsü elbet olacak ama sanki alt kademelere kötüler biraz fazla yığılmış. Zaten gidince herkes kendi questini oynayacak :)

Saygılar.
Sosyal ağlarda paylaş

Prawler said:

Yedek subay olup 3 ay er statüsünde sürünmek, daha sonra 9 ay boyunca tüm subay nöbetlerinin sana dayatılması, subay assubayların çatışması arasında kalman, uykusuz geceler, bir sürü denetlemeyle boğuşacaksın. Koğuşun ayak kokusunu ve 6 ayda kurtulmayı tercih edersin.

şuan asteğmen olarak askerliğimi yaptığım için cevap verme ihtiyacı duydum :)

balıkesir bakım okuluna asteğmen aday öğrenci olarak gelirseniz 6 kişilik koğuşlarda kalır, porselen tabakta yemek yer akşamları ps oynarsınız. kıtaya dağılınca ayda 3-4 gün nb.sb olursunuz. ertesi gün yatarsınız tüm gün. denetlemelerde de işini yapar geçersin.

tuzla ve diğer asteğmen okullarını bilemem ama balıkesir kraldır =)

bakımcı olursanız 329. dönem olarak her türlü yardımı yaparım ..
Sosyal ağlarda paylaş

paramecium said:

Bot konusunda sıkıntınız olmaz, benimkisi 48 numaraydı. Tek 48 numara alayda bende olduğu için kilit falan takmadan ortalıkta bırakabiliyordum, çalıp da ne yapacaklardı :P

ben de bot olayından korkuyorum. "alıp mı gitsem" dedim ama malzeme dükkanındaki amca "kesin vardır orda, boşversene." deyince salladım.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...