Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Icecrown Citadel Raid

Mortis

Öne çıkan mesajlar

samaella said:

Hatasız ve sistematik oynadıkta ne oldu allasen. Hardcore oynadık ta ne oldu. 1 lvl sonra herbişeyin resetlendi kestiğinle kaldın bitti gitti. Ortalama 280 X 24 saat boyunca hayatını verdi 5 yıl insan gibi bu oyunu oynayan birisi. Öküz gibi oturmuşuz pc başında. Salak insanlar yüzünden sinir hastası olduk , içimizdeki inner ları çıkartıp bambaşka karakterlere büründük morlar için. Sistematik oynasan ne olacak oynamasan ne olacak. Okadar saat bi hiç uğruna oturuyoruz zaten.

Arthası kestikten sonra bidaha icc yapmaya çalışmak bence saçma expensiona kadar bir halt gelmecek zaten herkes kesecek öyle yada böyle.itemlensen nolur itemlenmesen nolur. Legendary alsan napcan lvl 82 de mavi 5 man baltaasıyla değiştirecen.

Psikollojik sorunları olanlar gidip hardmode kesmeye çalışcaklar, diğerleri 10 man arthası kesip encounterı görme heveslerini alacaklar bitecek gidecek. Bizlerde burada eski 5 manlerden konuşacaz işte.

Kitlenin %80'i pro/hard core raider kıvamında takılıyor fakat sadece %5i bu kitleyi oluşturuyor.

Hardcore player ''gear'' için bunca emek ve uğraş sarfetmez. Çok basit şekilde anlatayım eğer bu size işkence gibi geliyorsa zaten zorlama sebeplerle bir arayışın içindesinizdir aldığınız keyif kısa süre sonra bitecektir ve hardcore size işkence gibi gelecektir aka hardcore wannabe. O yüzden bu gerekçelerle kalkıp savunma yapmaya çalışmayalım.

Uzun süren raidlerden zorlayan fightlardan zevk alan insanlar olduğun düşünmek neden bu kadar zor olsun ki ? Herhangi bir bilgisayar oyununu oynadığınızda ve bitirdiğinizde daha yüksek seviyeye getirip birde öyle deneyip zorlansanız bile denemekten vazgeçmeyip bir sonraki seviyeye geçmek için vakit harcamadınız mı ? Bunu kabul eden mantığınız neden diğer taraftan wowa ''emek'' argümanıyla yaklaşıyor ve zorluktan zevk alan insanlara psikolojik sorunları olan diye bir saptamada bulunuyor ? Oynadık bir level sonra gear yalan oldu artık bunu yapmacağız rerörö demek duyduğum en saçma şeylerden biri. Gear tabiki yalan olacak, bir expansion sonrası karakteriniz tabiki tazelenecek ve gelişme sürecine girecek. Bu bir mmorpgnin olmazsa olmazıdır.

Oyun oynamanın amacı vakit geçirip keyif almak, vakit harcayıp emeğin karşılığını almak değil. O yüzden wowa bu mantıkla yaklaşmayı bıraksak iyi olacak.
Sosyal ağlarda paylaş

Masquerade said:

HAHAHAHA

US forumlarından.

said:
tune normal mode for guilds with females

We're a social raiding guild with about 20-30% females on any given raid night. ICC 25 is just too hard for us. I suggest tuning normal modes in the following manner:

- assume 25% females
- reduce min encounter DPS for each one by about 1000 dps
- increase the average time needed to react to to environmental hazards by about 1-2 seconds

And, before the inevitable "just gkick them" from all the no-lifer virgins out there, sorry that's not an option. They are all friends/family of guild members. You dudes can go circle jerk in hard-modes.

bizim guilde gelene kadar bu konuda hak verirdim yazara ama şuan buluduğum guildde 2 class masterımız ve birkaç raiderımız hatun kişiler. roguemuz her beraber girdiğimiz eventte 1 en kötü 2. sırada, lockumuzda ondan farksız charının el verdiğince ilk 5 te yer alıyor. bunların dışında yeni girdiği raidlerde 1 kere anlatıldığında ok diyip kesinlikle fail olmayan 1 resto shamanımız var. kısacası hatun playerlar konusunda baya ballı bi guildiz.
Sosyal ağlarda paylaş

Castiel said:

samaella said:

Hatasız ve sistematik oynadıkta ne oldu allasen. Hardcore oynadık ta ne oldu. 1 lvl sonra herbişeyin resetlendi kestiğinle kaldın bitti gitti. Ortalama 280 X 24 saat boyunca hayatını verdi 5 yıl insan gibi bu oyunu oynayan birisi. Öküz gibi oturmuşuz pc başında. Salak insanlar yüzünden sinir hastası olduk , içimizdeki inner ları çıkartıp bambaşka karakterlere büründük morlar için. Sistematik oynasan ne olacak oynamasan ne olacak. Okadar saat bi hiç uğruna oturuyoruz zaten.

Arthası kestikten sonra bidaha icc yapmaya çalışmak bence saçma expensiona kadar bir halt gelmecek zaten herkes kesecek öyle yada böyle.itemlensen nolur itemlenmesen nolur. Legendary alsan napcan lvl 82 de mavi 5 man baltaasıyla değiştirecen.

Psikollojik sorunları olanlar gidip hardmode kesmeye çalışcaklar, diğerleri 10 man arthası kesip encounterı görme heveslerini alacaklar bitecek gidecek. Bizlerde burada eski 5 manlerden konuşacaz işte.

Kitlenin %80'i pro/hard core raider kıvamında takılıyor fakat sadece %5i bu kitleyi oluşturuyor.

Hardcore player ''gear'' için bunca emek ve uğraş sarfetmez. Çok basit şekilde anlatayım eğer bu size işkence gibi geliyorsa zaten zorlama sebeplerle bir arayışın içindesinizdir aldığınız keyif kısa süre sonra bitecektir ve hardcore size işkence gibi gelecektir aka hardcore wannabe. O yüzden bu gerekçelerle kalkıp savunma yapmaya çalışmayalım.

Uzun süren raidlerden zorlayan fightlardan zevk alan insanlar olduğun düşünmek neden bu kadar zor olsun ki ? Herhangi bir bilgisayar oyununu oynadığınızda ve bitirdiğinizde daha yüksek seviyeye getirip birde öyle deneyip zorlansanız bile denemekten vazgeçmeyip bir sonraki seviyeye geçmek için vakit harcamadınız mı ? Bunu kabul eden mantığınız neden diğer taraftan wowa ''emek'' argümanıyla yaklaşıyor ve zorluktan zevk alan insanlara psikolojik sorunları olan diye bir saptamada bulunuyor ? Oynadık bir level sonra gear yalan oldu artık bunu yapmacağız rerörö demek duyduğum en saçma şeylerden biri. Gear tabiki yalan olacak, bir expansion sonrası karakteriniz tabiki tazelenecek ve gelişme sürecine girecek. Bu bir mmorpgnin olmazsa olmazıdır.

Oyun oynamanın amacı vakit geçirip keyif almak, vakit harcayıp emeğin karşılığını almak değil. O yüzden wowa bu mantıkla yaklaşmayı bıraksak iyi olacak.

abi sdfgsdf. akşam bir yere gittiğinizde birşeyler içmeden önce "barmenle asla exalted olamam ki niye geldim ben buraya" mı diyorsunuz?
Sosyal ağlarda paylaş

hardcore oynamak neki?

TBC de consumable yuku gruul da kalktigindan itibaren bir kere sarsildi o terim

illidari marklar, guild bank ve guild repairlarla sonsuz dailylerle ikinci darbeyi yedi

WOTLK fish feastleri ile, oil ve sharpenin stonelarin kalkmasi ile EZ mode raidleri ile buldozerle gecti o terimin ustunde

vanillada content gormek istiyorsaniz raid cikisi saatlerce consumable farm gerekirdi, fire res pot farmla, 3 farkli dps potu farmla (hunterima int potu bile kasardim o donem cunki mumkun olan her consumable i kullanmak gerekiyordu), hemen orda git felwood da tuber farmla sonra git mat farmla arrow yap bdie yetmedi guild bank icin mat kaski DKP gelsin

guild bank denilen seyde (guild adi)mats seklinde isimleri olan akrakterlere mail yoluyla mat atmakti, extra DKP gelsin diye mecbur yapiyordunki 40 kisilik raidde boss dusuruyor 4-5 item aylarca farmla dur, zilyon kere ragnaros kesip t2 bacakligi gorememisligim var

sorna rep runlar var bide tabi, raidden item aliyorsun am oda ne CE/brood repin dusuk sabaha kadar akmasada damlasin zihniyetiyle farm farm farm, senle beraber farmliyan biryigin insanla mob kapmaca oynardin

hardcore oynamak buydu, 4 saat raid yapip sonra serbest takilmak hardcore oynamak degildir, su anda oyun cok rahat

content gormek icin yukardaki eziyeti cekmek zorunda degil hickimse, hardcore oyniyan cogu insanda content gorbeilmek icin kasiyordu o kadar blizzard o olayi bitirdi

artik boss kesmenin content gormek disinda pek anlami yok, droplar hardmode kasmiycaksan cokta onemli degil cunki bir sonraki content geldiginde simdiki badge e dusuyor

15 dakika rushlik heroic farmlari ile 4 saat surmiyen raidlerden ibaret oldu su oyun

sunwell in denge sorunlarini saymassak 2.4 den itibaren TBC MUKKEMMEL idi, wow un doruk noktasida orasidir zaten bana sorucak olursaniz

zorlugun tam dengelendigi, geara ihtiayci olan adamin cabuk yetisicek kadar gear kasicak imkani oldugu bir oyundu o

birde zirve noktasi ulasilamaz sunwell vardi, en ciddi guildler bile pre-nerf muru da haftalarini harcadi KJ yi cok az guild indirebildi
Sosyal ağlarda paylaş

Şu anki hali beni de mutlu ediyor ancak Vanilla zamanında Hardcore^2 takılmış biri olarak, o zamanları da eğlenceli buluyordum.

Viktor'unda dediği gibi, tek bir raid akşamı için, Felwood, Blasted Lands ve Wintergrasp'da saatlerce sürünüyorduk. Üstüne yetmez gibi, UBRS'e girip, mob MC'leyip, FR buffını alıyorduk falan, felaketti.

Burning Legion'da, Hydraxian Waterlords ile ilk Exalted olanlardan biri olarak, AQ event için bütün gece, durmadan Silithus hivelarında elite böcek öldürenlerden biri olarak, Huhuran için gidip aptal aptal +5 NR veren, bütün WoW'da sadece tek bir mobdan düşen cloth itemi farmlayan biri olarak, yine aynı şekilde MT için sabahın saat 5'ne alarm kurup, Yvonne/Emeriss/Taerar arayan biri olarak söyleyebilirim ki, bu hali bence daha güzel :p
Sosyal ağlarda paylaş

scorch said:

nerd takilmaya omur hayatini farma harcamaya hevesli ne cok pati varmis yahu ben her turlu memnunum kolaylasmasindan raidlerin daha da kolaylassin yapacak tonla sey varken bir yeto lk gormek istedim diye hayatimin yarisini ekran basinda harcamak istemiorum

simdiki sistem gayet mantikli
herkes her bossu goruyo normal modda
isteyen bizi deli saapti diyip gidip hard mode kasiyo
Sosyal ağlarda paylaş

aynen ben de sırf contenti görmek için oynuyorum, hadi itemlanioruz vs ii dps yapalım falan die kasioruz da yine de en son bossu kesip sonra bi kaç hafta daha kesip bırakioruz bi sonraki content gelene kadar.

bölesi daha ii benim için, çünkü TBC zamanı hardcore oynarken ben de depresyona girmiştim açıkcası. Dışarıya çıktığım zaman aklım orda kaliodu, sürekli dierlerine yetişme çabası vs bossların zorluğu sorun değil, onlar eğlenceli kısmı ama geri kalan kısım resmen stresti. Bırakınca hayatım güzelleşmişti resmen.

tek sevdiğim kısım eski contentlerden, o World first yarışı idi, o zamanlar bi boss 3-4 versiyona ayrılımadığı için, harbiden bossu indiren indiriodu. yok 10 mande indirdi öbürü 10 man hc de indirdi 25 mande bilmemne falan derken world firstlerin esiki gibi bi önemi kalmadı. O olayı takip etmek harbiden keyifliyfdi, şimdi bi olayı kalmadı, tek o kısım üzer beni biraz o kadar =)
Sosyal ağlarda paylaş

valal ben bu halini tbc'den basarılı buluyorum isin. neden ? cunkü yogg saron gördüm Lich king görücem, tbc olsa, tbc deki gibi olsa ikisinide görmem, hesaptada oyun oynıyan ınsanım bak. kastığıdma her gün 2 saat max süren daily, daily hc, daily jc questi,bide weekly questler o kadar.

ayrıca cosumable kasmayı bilmemneyi ciddileştiriceklerine, combatları karmaşıklaştırsınlar, try sayısını geri getirsinler, asıl öle hardcore olur yahu.

bosslar daha kasış olsa sole 5 tryda değil 20 tryda kessek falan daha iyi olacak ama, hoş oda hardmode'un işi zaten.

world first olayıda blizzardın düdüklüğü, angalon veya yoggsaron world first/server first ilk kesen guilde vericekti şekil dragonları, su anda hala onun yarattığı hype'ı konusur olurduk.
Sosyal ağlarda paylaş

abi bi event yapiyosan
herkes gorsun ya
6 ayda bi patch cikariyosun
kimse goremedikten sonra ne anladim ben o eventten
ben pre bc sansliydim
naxx ramas dahil gittim
ama ben naxx yaparken bizim alt charlar icin yaptigimiz molten corea girebilmek icin para veren adalar wardi
cunku pug yoktu 40 mandi sirf mc 4 saat suruyodu
Sosyal ağlarda paylaş

Cuce said:

world first olayıda blizzardın düdüklüğü, angalon veya yoggsaron world first/server first ilk kesen guilde vericekti şekil dragonları, su anda hala onun yarattığı hype'ı konusur olurduk.

Blizzard bunu yapmıyor - yapmaz da - çünkü diğer oyuncuları (ki bu ÇOK büyük bir oran) alienate (Türkçesi anlamsız oluyor :p) etmek istemiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Gangren said:

Şu anki hali beni de mutlu ediyor ancak Vanilla zamanında Hardcore^2 takılmış biri olarak, o zamanları da eğlenceli buluyordum.

Viktor'unda dediği gibi, tek bir raid akşamı için, Felwood, Blasted Lands ve Wintergrasp'da saatlerce sürünüyorduk. Üstüne yetmez gibi, UBRS'e girip, mob MC'leyip, FR buffını alıyorduk falan, felaketti.

Burning Legion'da, Hydraxian Waterlords ile ilk Exalted olanlardan biri olarak, AQ event için bütün gece, durmadan Silithus hivelarında elite böcek öldürenlerden biri olarak, Huhuran için gidip aptal aptal +5 NR veren, bütün WoW'da sadece tek bir mobdan düşen cloth itemi farmlayan biri olarak, yine aynı şekilde MT için sabahın saat 5'ne alarm kurup, Yvonne/Emeriss/Taerar arayan biri olarak söyleyebilirim ki, bu hali bence daha güzel :p

winterspring, ne insanlar mod olmuş ya
Sosyal ağlarda paylaş

Gangren said:

Cuce said:

Blizzard bunu yapmıyor - yapmaz da - çünkü diğer oyuncuları (ki bu ÇOK büyük bir oran) alienate (Türkçesi anlamsız oluyor :p) etmek istemiyor.

yabancilastirmak lan turkcesi
nesi garip oluyor
dislamakta diyebilin
eauhaehuea

yane inglizce kelime kullanmaya karsiyimda
hangi kelime garip oluyo onu anamadim

yaratiklastirmak
alyenlestirmek felan diye mi cevirdin
Sosyal ağlarda paylaş

Anlatmak istediğimi Castiel biraz yanlış anlamış ama diğer arkadaşların yorumlarını okuyunca doğru anlaşıldığımı anladım.

Zaten yazımın başında hardcore oynayanlara yönelik bir eleştiri getirmedim , aksine oynadık ta ne oldu dedim. 22 yaşında başladım 27 yaşında oldum ve arkama bakıp kaybettiğim zamanın farkına varınca "başladığım güne lanet olsun" diyorum.

Vanilla zamanı hemen herkes 10 saat falan oynuyordu. Farm pvp cart curt. İşten gel yemek ye , pc ye otur , daily / raid yap sonra yat sabah kalk akşam gel bla bla bla...

Kimsenin şahsına birşey demiyorum hepimizin içinde bulunduğu durumu söylüyorum. 3-4 sene önce de Alaturqua forumlarında bunları Kumadam , Kanuni falan yazmıştı bizlere şimdi onları daha iyi anlıyorum.

Bizim sadece oynayabilmek için bitarafımızdan kan gelene kadar pc başında geçirdiğimiz süre nasıl olurda emek olmaz anlamadım. Hele ki 60 zamanı sadece "oynamak için" harcadığımız zamanı düşününce, bir ench için 4 saat gankerlarla felwoodda living essence farmladığımı düşününce şuanda başka galaksideymişim gibi hissediyorum.

Psiklojik rahatsızlık lafımın arkasındayım. Herkesin yapaildiği bir ortamda aha biz ama hardmode yapıyoruz diye aynı boss için kendini kandırmak çok ilginç . 5 man itemleriyle Ulduar 25 yapmaya çalışırsan da aynı zorluğu yaşarsın bukadar net. Peki neden kimse bunu yapmıyor zorluktan keyif alınıyorsa acep ? Kaç mazoşist tanıyosun çevrende bunu yapacak.

Zor olan herzaman zordur , sen üzerindekileri upgrade edince o artık sana zor gelmiyorsa bu bir zorluk değil item eksikliğidir sadece. Ve wow da böyle bir oyundur.

Şahsen yeterince keyif aldım oyundan ve yeterince almaya devam ediyorum.Ben de yarı psikolojik rahatsızlığı olanlardanım ama benim için önemli olan oyunu bıraktıktan sonra o raiddeki kaç kişiyle konuşuyor olacağım.

Ortalama 6720 saat pc başında bu oyunu oynamış insanlarız. Hergün akşamları sadece 4 saat oynasak , 1680 gün eder.

1680 gün boyunca ;

9 da işe git
18 de eve gel
20 de oyuna otur
24 te yatağa yat.

olayını yaptığımız düşünülürse , sıçmışız :)
Sosyal ağlarda paylaş

TBC'de günde 15 saat raid yaptığım zamanları da düşününce gerçekten, hardmode dur hardcoredur çekmek akıl karı değil

Blizzard oturttu bence instance sistemini.

Epic enflasyonu var belki ama herkes görebiliyor bir alt tier'in instance'ını. Öyle de olması lazım. Vanillada BWL'ye aldığımız adam kimsenin istemediği itemlara 4-5k gold veriyordu ki vanilla bu yani.
Naxxramas gören insan sayısı toplam player sayısının %%ini geçer miydi bilmiyorum.

Muhtemelen 1-2 aya icc25'e player buff/boss nerfler gelecek normal modelarda. O zaman puglarla Lich King kesebilecez. Herkes görsün hikayenin nasıl sonlandığını.

Hardcore'lar da yarışsın hard mode'da. Limited attempt olayını da destekliyorum. Hatta world first gelene kadar account başına 1 char'la deneme yapabilsin herkes, 7 tane altla taktikleri öğrenmece olmasın. Yetenekli olan, stratejiyi iyi oturtan kazansın.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...