Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Cleric Bilgi Paylaşım Başlığı

Dolis

Öne çıkan mesajlar

Viktor, bir sey ima etmeye calistiysan quotelarda, anlamadim.

Demeye calistigim sey suydu.. Genelde oyunlarda en yuksek survivala sahip olan tanklar, en dusuk seviye dps'e sahip olurlar. AION'da boyle bir durum yok. Oyunda en yuksek survival'a sahip olan class cleric zaten. Survivali bu kadar yuksekken, bence dps'i "dusuk" olmali, "cok yuksek degil" yerine.

ps. pvp icin konusuyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

defansif CD varmis clericde bemni gorememisim?
CC mi var yoksa bir root haricinde?
yoksa kartlar hizaya geldiginde royal flush gibi procliyan divine spark miymis bu dps? hani proclarsa 1.5k proclamassa 0 vuran?

belkide 1 milyar magic boostlu gear giysende ciplak gezsende 1.4k healliyan heallardadir bu imbalik

wow gibi yapsalardi keskede mutlu olsaydiniz, cleric nedirki zaten tankin arkasina takilan healbot damage filan yapamasin vanilla wow un proesti gibi tek basina quest yaparken anasi aglasin sonra neden shadow specledin diye partisi tarafindan elestirilsin

ben healer acicagimi biliyordum, dusuk damage oyniycagimi partisiz soloda bir moblar 2 - 4 skil lcycle cebellesicegimide biliyordum bunlari kabul ederek actim

tank olarak acarken ne bekledinki oyundan? healer olmadan PVP de teror estirebiliceginimi?

omrunde hic PvPye acik zonelarda dps yapamiyan healer olarak oynadinmi?

vanilla wow un izinden gitseydi lvl kasmasi bu kadar zor ve olumun oyuncuyu cezalandirdigi bu oyunda nah healer bulurdunuz gurubunuza
Sosyal ağlarda paylaş

aionu bir aionla anlatip bitiremedin bre viktor. wow asagi wow yukari.

neyse bana degil herhalde cevap da, bingildagin yazdigi mantiga katiliyorum. hele sende bu kadar zor oyunda diyince clericin hem dps hemde survival olarak templardan daha iyi oldugu bir gercek.

level 32 olarak. yan yana oynuyorum oradan biliyorum cok daha rahatlar clericler.

ilerde degisebilir bilgim yok olmayacakta :)
Sosyal ağlarda paylaş

Cleric'tede item karakteri çok değiştiriyor...Cleric Sorc a karşi zorlanıyor da diğer classlar için sorc basit bir charmı sanki...Sorc lar yada daha geniş tanımıyla mage classları bütün charların en fazla dmg aldiği classlar.

Dp 4000 Skiliyle 5500 dmg dmg yediğim Sorc ta oldu Divine ı patlatıp 1700 vurduğum Sorc ta:)
Sosyal ağlarda paylaş

benim anladığım bu oyunda moblar haric herkesin bi tereyağı gibi kesilme problemi mevcut :D o yüzden de mobların hp% ler azaltılıcak patch ile sanırım ;p

7-8 vuruosun 1 vuruşta aynı oranda hp azalıo bildiin denk level mobda asdfs

imba olan onlar classlar değil
Sosyal ağlarda paylaş

Viktor said:

defansif CD varmis clericde bemni gorememisim?
CC mi var yoksa bir root haricinde?
yoksa kartlar hizaya geldiginde royal flush gibi procliyan divine spark miymis bu dps? hani proclarsa 1.5k proclamassa 0 vuran?

belkide 1 milyar magic boostlu gear giysende ciplak gezsende 1.4k healliyan heallardadir bu imbalik

wow gibi yapsalardi keskede mutlu olsaydiniz, cleric nedirki zaten tankin arkasina takilan healbot damage filan yapamasin vanilla wow un proesti gibi tek basina quest yaparken anasi aglasin sonra neden shadow specledin diye partisi tarafindan elestirilsin

ben healer acicagimi biliyordum, dusuk damage oyniycagimi partisiz soloda bir moblar 2 - 4 skil lcycle cebellesicegimide biliyordum bunlari kabul ederek actim

tank olarak acarken ne bekledinki oyundan? healer olmadan PVP de teror estirebiliceginimi?

omrunde hic PvPye acik zonelarda dps yapamiyan healer olarak oynadinmi?

vanilla wow un izinden gitseydi lvl kasmasi bu kadar zor ve olumun oyuncuyu cezalandirdigi bu oyunda nah healer bulurdunuz gurubunuza

Hic oyunu oynanamamis olsan, bilmiyorsun diyicem.

10 saniye cooldown ile 6 saniyelik root'un var! Insaf. Instant atiyorsun. Daha ne olsun? AoE root? 3 saniye cd, 20 saniye duration? Dispelliycek biri yoksa, kesinlikle cleric 1 vs 1'de rootu verip kacabiliyor.

Blind? Blinds the target for 20 sec.?

Divine Spark'dan hic bahsetmiyorum bile. Cunku Divine Spark'a ihtiyaclari yok. Procladiginda, eger kendini heal edebilen bir class degilsen zaten ya kacicaksin ya da oluceksin bu bir gercek.

Bu oyunda, clericlerin heal'ini nasil bir mantikla begenmezsiniz? Ustune bir de magic boost bonusu versinler? Herif zaten maximum hp'sini healliyor tek healle. Oyunda 2-3 class disinda interrupt yok. Ayrica, sunu da unutmayalim, bir cleric maximum mana ile en az 50-100 heal atabiliyor. Flash'da degil bunlar, buyuk healler. Hangi oyunda boyle bir sistem gordunde, bunu diger oyunlara karsilastiriyorsun? WoW'da hangi healer oom olmadan 1 saat araliksiz greater heal spamlayabiliyor?

Acik pvp zone'u olan oyunda, 0 dps'e sahip priest oynadim. Ve hicbir zaman neden dps'im yok benim diye de aglamadim. Cunku nasil tank acarken, belli bir rolu benimsediysem, healer acarkende duvar yikmayi degil, duvar yikicak balyozlari canli tutmayi hedeflemistim. Hicbir zaman healerimla 1vs1'de rogue'a niye oldum diye aglamadim (ki zaten AION'da cleric kacmak istedikten sonra onu hicbir class kesemez). Healer olarak iyi oynadigimi anladigim an, 4 vs 8 pvp yaptigimiz zaman, 4 kisi olmamiza ragmen adam kaybetmeden 8 kisiyi kesebildigimiz andir. Tek basima adam kestigim zaman degil.

Level kasma sistemiyle, bahsettigim pvp durumunun hicbir alakasi yok. Benim soyledigim sey zaten clericlerin DPS'i niye yuksek degil. Oyunda bir ratio olmasi gerek class dengesi icin, DPS/SURVIVAL seklinde. Bir tarafa bir class ne kadar agir basarsa, diger tarafta o kadar zayif kalmalidir. Bu ratio'ya baktiginda, cleric inanilmaz bir survival'a sahip pvp'de ne kadar Mighty inkar etse de.

1) Chain Armor
2) Shield
3) Bitmeyen Mana
4) Oyundaki Interrupt Ability Olmayisi (Veya azligi)

Eger ben templar olarak daha dusuk survivala sahip oldugum gibi, daha dusuk dps'e de sahipsem, bu bana adil gelmiyor arkadas. Size nasil adil geliyor anlamiyorum. Ben asla pvp'de teror estirmek istemedim, karakteri acarken pvp'de 1v1'in benim icin soz konusu olmiycagini da biliyordum. Ve cleric gorunce, kicimi donup kaciyor olmamda degil sorun, ama cleric class olarak, tanktan beklenen bir sekilde, butun melee classlari pvp'de catir catir kesebiliyorsa, 2-3 tane targeti tanklayip, dakikalarca canli kalabiliyorsa bence bunda bir sorun vardir. Sorun demekte dogru degil, adamlar sistemi boyle yapmis sonucta, chain armor ve shieldi bosuna vermediler herhalde. Bence adaletsizlik.

Gorucez zaten 45'den sonra millet golden giyip, butun clericler HP'i kokledigi zaman. 4 kisi bir cleric pesinde cok eglenceli olucak.
Sosyal ağlarda paylaş

OOO BLIND VARMIS

pardon stigma ve 5dk CD i var ve level kasarken hicbir halta yaramiyor

duyan surekli blind basan cleric sanicak lol

root?

http://www.aionarmory.com/item.aspx?id=162000023#made-by

paraya kiy al pvp yapicaksan lol pahalli bisey olsa anliycam

hic cleric oynamadigin bariz nasil belli, normal heal flash of light i gibi wow un, holy ligtimsi olanda spamlanamiyor cunki CD i var onun disinda lvl40 a kadar oyle tek atista hp dolduran heal yok

clericin manasi sonsuz degil, normal caster gibi kimse MP kasamiyor o yuzden saatlerce heal atan cleric bir mith den ibaret

tabi DP yi isin icine katmiyorsan ki DP yi katiyorsan koca bir HA HA cekerim

daha dusuk survival a nasil sahipsin YUH, git bi cay koy kendine gel
forumlarin yarisi nerf templar diye aglarken clericler OP benden cok survivali var diye aglaman ayrica komik

korede oyun 1 senedir oynaniyor

en cok tepki alan class kim?
templar
milletin nerflenmesi icin en agladigi class kim
templar
isi tank olupta dps ve defansiyla pvpde agiz burun kiran kim?
templar

lol

45 den sonra millet golden giyip templarlar koredeki gibi insanlari sinir etmeye basladiginda cok eglenceli olucak

http://www.youtube.com/watch?v=-U6sfs7Birg

learn 2 play olsun diye su videoyu koydum, gidin adamdan ders alin lol
Sosyal ağlarda paylaş

Viktor nerdrage mi yasiyorsun? Haha.

Ben zaten level kasmaktan bahsetmiyorum. PvP'den bahsediyorum. Eger Blind pvp'de iyi degil diyorsan, bilmiyorum artik sana ne vermeli?

Rootun cd'sine bakmadin galiba? Sorc ve SM olsa tamam diysem, bu adamlarin rootunda 1 dakika cd var, adam atiyor, potion u cekip ciktiginda bir daha atamiyor.. Cleric oyle mi? Hayir? Cikiyorsun, dovuyorsun, kendine sadece bir heal atiyor, sonra tekrar root.. Yine heal pot icmeye calisirken gercekten seni izlemek isterim.

Level 25 cleric karakterim var. Radiant cure ve healing light, bunun uzerine gelen Flash of Recovery. Radiant Cure, okuz gibi heal ediyor, ve 6 saniye cd'si var. Bu mudur senin AMAGAD CD CD dedigin sey? Ayrica, bunun disinda Healing Light, hadi tamam bu belki tek basina seni bir sin'e veya sorc'a karsi hayatta tutmaz ama emin ol 6 saniye dayanmana fazlasiyla yeter. Onu da gectim, Flash of Recovery ne olacak? Bildigin Lay on Hands? 30 sn cd? Daha ne istiyorsunuz yani anlamadim. Bu heallerle hala QQ yapiyorsaniz, yanlis class i oynuyorsunuz demektir.

Cleric'in manasi gayet level 30'larda sonsuz. Dun FT yaptik. Tek tank ile ve ben tankliyordum. Herif 1 kere 30% mananin asyagina inmedi. Yaklasik 1.5 saat orda durduk. Penance diye bir skill var, hic kullanmadiysan. PvP'de zaten ufak capli bir combatta mananin bitmesi soz konusu degil. Attigin healler 100-200 mana. 35'de maximum mananiz kac?

Emin ol, her turlu, cleric'in su an pvp'de daha fazla survival'i var. Ben bunu her iki classida oynamis biri olarak soyleyebiliyorum. Tamam belki clericle 25'in ustune cikmadim ama, templarim nerdeyse 35 oldu, ve abartmiyorum nerdeyse butun gear crafted mavilerle dolu. En kaliteli mana stone'lar, ve tasidigim potionlar cabasi. Gel gelelim, kendini heal edebilen hicbir class i olduremiyorum, olduremem sorun degil ama, onlar beni catir catir oldurebiliyor. Sorc, SM? Bunlara karsi lutfen bir templar arkadasin karakteriyle girip pvp yap. Gor bakalim survival nasilmis. Templarin borusu sadece survival acisindan sin ve rangerlara otuyor. Yerim oyle tankligi arkadas. Forumdaki bebeler herseye agliyor, bunu bu kadar yilda ogrenemediniz mi?

Benim soylemeye calistigim sey farkliydi, arguman farkli bir yere dondu.. Yaptigin argumanda tek bir valid point yok, sadece lol, bur, kek tarzi ifadelerden ibaret gerisi fasa fiso, bana closed betadaki pvp videolariyla gelip, oyun boyle oynanir tarzi komik ifadeler kullanmayin. Gerceklere bakalim, live server'a bakalim, legion'dan en iyi templarinizdan rica et, gel bir iki pvp denemesi yapalim diye. Ayni sekilde range ve sinlerle de dene olur mu? Youtube'da video izleyerek olmuyor bu isler.

drea not: wot quote a gerek yok.
Sosyal ağlarda paylaş

"Cleric'in manasi gayet level 30'larda sonsuz. Dun FT yaptik. Tek tank ile ve ben tankliyordum. Herif 1 kere 30% mananin asyagina inmedi. Yaklasik 1.5 saat orda durduk. Penance diye bir skill var, hic kullanmadiysan. PvP'de zaten ufak capli bir combatta mananin bitmesi soz konusu degil. Attigin healler 100-200 mana. 35'de maximum mananiz kac?" said:

bu kısım yanlıs, penance orn lvl 32 de sana 100 lu bir mana verirken her 2 saniyede bir 310 gibi falan vuruyor ve CC bozmuyoz, yani penance atıp CC yersen stun etc 4-5 sn lik muhtemelen gg olursun CCden cıkamadan, o yuzden penance cok cok riskli bir buyu ve PvP de atıp cok cok uzaklara kacmadan kullanılması mumkun degil, ama mana bence yeterli o ayrı konu ...
Sosyal ağlarda paylaş

Penance zaten kombotta kullanmasi icin verilen bir buyu olduguna inanmiyorum. Bahsettigim healder'da asla combatta kullanmadi. Ne zaman ki cektigimiz pack oldu, adam penance basti, yeni pack cektigimizde bitmis oluyordu effect veya iptal ediyordu kendine bir heal atip.

PvP'de Penance kullanmak zaten baya intihara meyilli bir hareket :) PvP'de PvE'deki kadar mana ihtiyaci olmuyor, potion kullanmaksizin gayet yeter eger butun alliance i tek basiniza heal etmeye calismiyorsaniz.
Sosyal ağlarda paylaş

lvl 32 de de cleric icin bingildagin soyledigi seyler gecerli ama. bitmiyor mana hadi bitti sen nasil root pot item al diyorsan clericde mana pot falan kullanabilir.

manasi bitmiyor yahu clericin :D

manasi bitmeyen, chain giyen, kalkan alabilen, kendini healleyip rootlayabilen, damagei templardan yuksek olan bir char cleric.

ulan clericmi acsam ya da benim hatununkini haciliyim :P
Sosyal ağlarda paylaş

"Leila Kanz" said:

hangisi dogru soyluyor?

32 clericimize dayanarak pve de bingildaga katilmakla beraber pvp tecrubemiz az oldugu icin o konuda fikir sahibi degilim. ancak basit bir dusunce ile pve de guclu olanin pvp de de guclu olmasi gerekir bana gore. cok fark edecegini sanmiyorum sonucta karsindakide dusunen bir mob ve elindeki malzeme ve skiller biliniyor. bunlarin disina cikamaz .

yani pve de templar olarak 2 mob sonra heal gelmezse geberirim pvpde de ayni olacaktir. cleric icinde heal chain root gibi daha kendi kendine yeten bir sinif oldugu icin dayanikliligi daha bir artacaktir kanaatindeyim.

ama arkasinda healer olan bir templar nefis. o yuzden kardes kardes beraber oynayin, birbirinizin degerini bilin :D

cleric arkamda iken olmuyorum oldurulemiyorum, onunla yan yana pve sololarken benden %30 daha hizli kesiyor ve hic dinlenmeden devamli ilerleyebiliyor.

templardim.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...