Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Templar Bilgi Paylasim Basligi

HaciYatmaz

Öne çıkan mesajlar

Merak ettiğimden bunuda ben acayım dedim:P
CB'da oynamadığımdan templar classı hakkında oynayan arkadaşlardan mümkünse yorumlarını alalım.

Gerek PvE'de gerek PvP'de nasıldırlar.

Casual oynayacak birisi için zorlar yada sıkar mı?

Kendi başına yeterli bi karakter midir?

Solo PvP takılma imkanı var mı?

biraz bakdığım kadarı ile defans yönünden yeterli bi classmış üstün yada zayıp olduğu classlar nelerdir?

1v1'de ne kadar etkili... gibi sorular var.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben AION'da templar oynamadim ama genel olarak Lineage 2'deki Dark Templar karakterin "miror" (tipkisinin aynisi) versiyonu diyebiliriz. 2 yila yakin Dark Templar oynadim Lineage 2'de, solo olarak bence en casual dostu class'dir. Tank oldugu icin, healersiz ayni anda 2-3 moba kadar rahatlikla cikabilir. DPS i tahmin edecegin uzre diger classlara gore daha azdir, ama en yuksek dayanikliliga sahip oldugundan dolayi yavas, ama durmaksizin oldurme (farm diyelim) gucune sahiptir.

1v1 pvp'de dusuk dps'den dolayi buyuk ihtimal cok etkili olmiycaktir. Ama zamaninda vurulan stunlar sayesinde her class'a karsi sansi vardir.. Tahmin ediyorum ki, ranger, assassian gibi classlari (yuksek physical dps, ve dusuk survival) iyi oynandigi zaman rahatlikla oldurebilir. Lineage 2'de casterlara karsi ne kadar savunmasi olsa da, cok fazla CC'lere sahip olduklari icin, sadece burst dps ile oldurelebiliyorlardi, ki DT'da bu yoktu, haliyle en kotu senaryoda caster karakter sleep, root atar kacardi..

Grup pvp'sinde en onemli karakterlerden biri kesinlikle, hatti cizen, iten, ve yaran kisi sensin.. Guzel tarafi insanlar yillardir ogrendi artik tanklara da saldirmiyorlar, bu da tanklara bol bol dps yapma sansi taniyor :)

Bunlarin hepsi Lineage 2'den Dark Templar goruslerimdir, tahmin ediyorum ki AION ozellikleri de bunlara yakin olucaktir :)
Sosyal ağlarda paylaş

dakro said:

sardius said:

bende thor serverında azmodei bi char actım lvl 10 oldu templar yaptım:D

vay vay aion beni sarmaz diyen sardi ye bak sen. hoşgeldin. :D

valla mesele aslında oynamak veya oynamamaktan ziade salam bi guild bulmakta:) bizim wardaki red guard oynamicak sanırsam aionu bakalım nasıl bulcaz salam bi guild:)
Sosyal ağlarda paylaş

Arkadaşlar templer duel-wield weapon kullanabiliyomu istediğinde neden soruyorum çünkü gladiator ve scout duel-wield 1 ögreniyo fakat templarda bu yok ama şöle bi şey var stigma calculator a geldiğimde templarda 2 hand dps diye bi build çıkıyo karşıma ayrıca youtubeda izlediğim bi templar videosundada amca rangera kosana kadar shieldla takılıyo sonra direk çekiyo duel-wieldla girişiyo bununla ilgili bi bilgisi olan varsa paylaşsın lütfen ayrıca greatsword 2hand manasindami yoksa main hand daha sağlam sword manasındamı? :)
Sosyal ağlarda paylaş

Dolis said:

Arkadaşlar templer duel-wield weapon kullanabiliyomu istediğinde neden soruyorum çünkü gladiator ve scout duel-wield 1 ögreniyo fakat templarda bu yok ama şöle bi şey var stigma calculator a geldiğimde templarda 2 hand dps diye bi build çıkıyo karşıma ayrıca youtubeda izlediğim bi templar videosundada amca rangera kosana kadar shieldla takılıyo sonra direk çekiyo duel-wieldla girişiyo bununla ilgili bi bilgisi olan varsa paylaşsın lütfen ayrıca greatsword 2hand manasindami yoksa main hand daha sağlam sword manasındamı? :)

2hand farkli firsey dual-wield farli birsey, 2hand iki elinle birden tek bir silah kullanma skilli oluyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Guru said:

Dolis said:

2hand farkli firsey dual-wield farli birsey, 2hand iki elinle birden tek bir silah kullanma skilli oluyor.

ee o zaman aion armory e bakarsak bu oyunda hiç 2hand weapon yok çünkü direkman greatsword main hand olarak geçiyo? Yani direk herkez duel-wielde kalmış oluyo ayrıca sorduğum asıl soru templer istediğimde duel-wield kullanabiliyomu yoksa wowdaki gibi her class a biçilmiş özel weaponlarmı? Şu sadece şunu kullanır bunu kullanamaz tarzında
Sosyal ağlarda paylaş

Guru said:

greatsword da 2hand weapon dir ve templar dual-wield kullanamaz. Dual-wield kullanabilen classlar ise Ranger, Assassin ve Gladiator dur. Ek olarak mainhand greatsword un takildigi slot ismidir, 2hand ise weapon type dir.

Çok teşekkürler hocam bunu söylemesen cidden stigmalarda falan hata yapmak üzereydim teşekkürler :)
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
bende templar oynuyorum :) evet wowdaki protwarrior gibi ama templar ile kasılabiliyor hemde oldukça rahat craft itemleride yaptım şimdi 2-3 moda kadar cıkabiliyorum:)

yuksek lvl templar lar varsa sormak istedigim bişer var! ileride coklu mobları tutmak için aoe skill falan geliyor muu hiç stigmalardan falan yada normal?birde manastone olarak ne kullanmlayım ?
Sosyal ağlarda paylaş

Templar grindde en rahat classlardan biri. Cok hizli kesmiyor ama tempolu ve duraksama 0 :)

Bugun toplu pvp yaptik, genellikle 10 (biz) vs 15-20 (asmodian) ve templarimiz o kadar buyuk bir kalabaligin arasinda sorunsuz bir sekilde durabiliyor ve hatti ittirebiliyordu. Tam anlamiyla bir tank, diger oyunlarda ozledigimiz turden.
Sosyal ağlarda paylaş

manastone olarak physical crit ve attack tavsiye ediliyor level atlarken. endgame için ise hp ve shield block.

tam levelını bilmiyorum ama 30larda 5 tane mobu taunt eden stigma skill geliyor.

bir iki tavsiye veriyim bi de templarlar için.

ferocious strikedan sonra gelen Rage chain skilli sırasında çok rahat bir şekilde herb treatment yapabiliyosunuz 250 dmg civarı birşey absorb ettiği için.

bir de chain skiller sırasında mutlaka normal attackın vurmasını bekleyin, sonra chaine devam edin. hatta normal attack animasyonu sırasında da animasyonu kısa tutup hem normal attack hem de chain skilli aynı anda vurabiliyorsunuz zamanlamayla. tabi 300 küsür üzeri lag olunca yapması her zaman kolay olmuyor.
Sosyal ağlarda paylaş

indiffer43 said:
ferocious strikedan sonra gelen Rage chain skilli sırasında çok rahat bir şekilde herb treatment yapabiliyosunuz 250 dmg civarı birşey absorb ettiği için.

bir de chain skiller sırasında mutlaka normal attackın vurmasını bekleyin, sonra chaine devam edin. hatta normal attack animasyonu sırasında da animasyonu kısa tutup hem normal attack hem de chain skilli aynı anda vurabiliyorsunuz zamanlamayla. tabi 300 küsür üzeri lag olunca yapması her zaman kolay olmuyor.

Rage'den sonra neden herb treatment yaptığını anlamadım açıkcası. Eğer heal ihtiyacın varsa zaten combattan sonra yapabilirsin. Ama rage'in verdiği + attack bonustan faydalanamamış oluyosun bu sırada.
Chain arası beklemekte bana doğru gelmiyor. Skilleri boşaltıp daha sonra Shield Defence açmak daha doğru geliyor bana. Hem daha az damage alırsın, hemde block beklersin cooldownlar dolana kadar. Block olursada Shield counter atarsın 22 levelden düşüksen. 22 levelden yükseksen Avenging blow, Shield Counter ve Provoking Shield ard arda gömebilirsin.
22 levelde Empyrean Armor'un gelmesi ile de başka yerleden pek heala ihityacın kalmıyor.
Son olarakta Divine Grasp (AoE çekme) 40'da geliyor ama single target çekme 22 levelde Stigma ile alabilirsin.
Sosyal ağlarda paylaş

Emp. Armor 16'da geliyor ve bugüne kadar oynadığım bütün oyunlardaki en imba "tank" skillerinden biri.

Recover %25 HP
Max HP +50%
Natural Healing +50
Less damage from players.

Tam panik tuşu, üstüne bir de Divine Chastisement açıp, "block all attacks for 15s" buffını alınca bildiğin shieldwall oluyor :p

Templar oynuyorum, kesinlikle "yüksek damage" yapabilirim diye gitmeyin, hatta Warrior olduğunuz dönemden elinize bir shield alın ve alışmaya bakın.

Bir mob ile en az 20 saniye civarı dövüşüyorum, her encounter epic fight gibi mübarek. Sonra bir sorcerer geliyor "hıbınınnıdıdı" diyor 2 kere ve pat, aynı mob yerde :p

Güzel, eğlenceli, zorlanmadım, taa ki Tursin Garrison'daki mobların elite olduğunu anlayıncaya kadar :p
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...