Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Templar Bilgi Paylasim Basligi

HaciYatmaz

Öne çıkan mesajlar

Walla ben 22 levelde dedim çünkü 22 levelde fark ettim trainerde Gladiator ve Templar olarak 2 tab olduğunu. Gladiator tabında yeni skill aradım uzunca :)

Sana kesinlikle katılıorum. Bi mobla savaşmak harbiden epic. 6-7 Skill ile 2 tam tur atıosun mob ölene kadar.
Bir de Shining Slash çok acayip bir skill. Ben buglu zannetmiştim ilk başta ama tamamen random damage vuruyomuş. 100 crit attığım oldu 1115 critlediğim oldu aynı ability ile.
Bir de ileride bir skill var onu çok merak ediyorum. Başka bir playerin 100% damageini 30 saniye boyunca sen yiyorsun. PvP'de healer korumak için inanılmaz olur.
Sosyal ağlarda paylaş

Hmm düşük levelleri için belki ama ben full skill spam yapıyorum. Zaten bir sürü skill var.
Benim rotasyon aşağıdaki gibi level 26 Templar olarak:
Weakening Severe Blow - Divine Blow (Chain) - Ferosious Strike - Rage - Shining Slash - Provoking Severe Blow
Bundan sonra istersen Shield Bash göm (Ben genellikle mobun ne castladığına bağlı olarak saklıyorum)
Yada Steel Wall Defence Aç ve block bekle. Gelirsede arda arda hızlı bir şekilde Shield Counter - Severe Shield Counter - Avening blow
Eğer mob hala ölmemişse Ferosious Strike 3 lü chain. Ve sil baştan :)
Sosyal ağlarda paylaş

Dengesiz said:

Hmm düşük levelleri için belki ama ben full skill spam yapıyorum. Zaten bir sürü skill var.
Benim rotasyon aşağıdaki gibi level 26 Templar olarak:
Weakening Severe Blow - Divine Blow (Chain) - Ferosious Strike - Rage - Shining Slash - Provoking Severe Blow
Bundan sonra istersen Shield Bash göm (Ben genellikle mobun ne castladığına bağlı olarak saklıyorum)
Yada Steel Wall Defence Aç ve block bekle. Gelirsede arda arda hızlı bir şekilde Shield Counter - Severe Shield Counter - Avening blow
Eğer mob hala ölmemişse Ferosious Strike 3 lü chain. Ve sil baştan :)

Birde makro yazan ne güzel olurdu :)Gerçi oyunda örnek makro var. Makroya bağlayarak da kasılır .
Sosyal ağlarda paylaş

SM ile tek basima elite mob kestigim zamanda, templar ile normal mob kesiyorum.. Down-time yok diyorlar.. Kimde down-time var ki? Ben SM'le bir kere yere oturmadim. Bunun disinda tanklamak yine eglenceli, ne kadar baya baya easy mode olsa da. 3 target tanklayamaya calistin mi zorlasiyor, eglenceli bir hal aliyor..

2H ile level kasmayi deneyen var mi? Ben 20 oldum hala elime 1 kere 2H silah almadim..

Bunun disinda kritik olarak : DP gelmiyor karaktere. Niye bilmiyorum, ama DP gelmiyor. Saatte bir DP barini doldurursam kendimi sansli sayiyorum. SM ile 10 dakikada bir DP doluyordu, peti 1 barla bufflamama ragmen her 10 dakika da bir DP barim hic III'den asyagi inmiyordu.

Shield Defense'in bir yararini goremedim.. Kaldiriyorum kaldiriyorum yine stun yiyorum, yine knockback yiyorum.. 22'de gelenin daha iyi olcagini umut ediyorum.

Heal olmak bir olay. Illa yere oturucaksin. Cunku herb ve bandaj sadece 20% healliyor(10 sn cd, gg), belki daha bile az. Zaten solo'da canin gitmiyorda, elite mob falan keserken haliyle gidiyor.

Ayrica bana cok yardimi olan ufak ayarlar;

1) Options'dan auto-approach mu ne oyle bir ozellik var, mobu targetladiginizda herhangi bir skille veya ustune basarsaniz bodoz kosuyor ustune, onu kapatmanizi tavsiye ederim, aksi takdirde lider olarak moblari marklarken birden kendinizi moblarin arasinda bulabilirsiniz.

2) Target's Target = must. Mobun target degistirdigini gorup, aggroyu abartmak icin sart.

3) Rotationlari skillere dayanakli yapmayin. Kast ettigim sey su; atiyorum 8 tane skill kullaniyorsunuz rotationda. Bunlari bodoz bir sekilde abanmayin. Chainleri de ayni sekilde (shield disindakileri, 2 tane oldugu icin, kapanmadan zar zor yetisitiyor zaten). Ornek vericek olursam; Skill, swing, skill, swing, combo1, swing, combo2, swing. Tarzinda.. Bu DPS'de buyuk farklilik yaratiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben karar veremedim açıkçası, şu anda her duruma karşı Shield Block + HP gidiyorum.

Ancak Worthy Noble Titanum Set'e crit takarım diye düşünüyorum.

Biraz bakındım, pek çok Templar, full crit stone ile Fire Temple'ı rahatlıkla tankladığını söylüyor (iyi bir Cleric olması şart)
Sosyal ağlarda paylaş

Lineage 2'deki sistemi kullaniyor Templarlar. Dusuk levelda sahip oldugun skill sadece yuksek seviye aggro build (tahminim rank 1'de asyagi yukari 1-1.5k damage vurmus oraninda bir threat bu) ediyor mob'da, aynen lineage 2'deki hate gibi. WoW'daki tarz "taunt" ilerki levellarda stigma ile geliyor, stigma disinda bildigim kadariyla "taunt" abilitysi yok.
Sosyal ağlarda paylaş

* serzeniş mi var yine anlıyamadım ama ya neyse.
* WoW mekaniği dediğim şu anda taunt çektiğinde başkasının threatini alıp kendine katıyorsun.Aion'da böyle olmadığını düşünüyorum. Bana belli miktarda bir threat yaratıyor gibi geldi. EQ2'de de böyleydi yanlış hatırlamıyorsam. Bu durumda combat içinde cdsi geldikçe taunt basmak gerekir Aion'da!
* Stigma ile geleceklerin haricinde http://www.aionarmory.com/spell.aspx?id=158 da var. Ayrıca http://www.aionarmory.com/spell.aspx?id=503 / http://www.aionarmory.com/spell.aspx?id=507 da var :)
Sosyal ağlarda paylaş

Hmm.. Biraz anlam karisikligi oldu sanirim. 2 turlu taunt altinda gecen olay var..

1) WoW'daki alisila gelmis "taunt" ozelligi; Ne kadar threat'iniz oldugunu bakmazsizin, mob belli bir sureligine baska herseyi birakip size saldirir. AION'da bunu stigma ile aliyorsunuz.

2) Birde normalden fazla threat yaratan abilityler var. WoW'dan alisik olanlar icin heroic strike, sunder armor ve shield bash gibi.. Bunlarin AION'daki benzerleri seninde linkledigin Provoke, Provoking Shield Counter vb.'leri. Bunlari sadece mobda belli oranda aggro olusturuyor, eger sen hedefinde aggro listin dibindeyse, bir tek provoke ile mob sana donmez. Bunlar sadece seni listede yukari cok hizli cikarir, ama yine de seni gecen biri varsa, bu abilityleri kullansanda mob en yuksek threat'e sahip olan hedefe saldiricaktir. Aciklamasinda yazdiklari "taunt" aklinizi karistirmasin, WoW'da alistigimiz "taunt" degil o. Lineage 2'e de ordan benzettim, provoke'un aynisi -hate adi altindaydi- sanirim vardi. Ve AION'da oldugu gibi taunt -wow tauntu :p- ozelligi yoktu.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...