Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Guildwars 2

Kanuni

Öne çıkan mesajlar

bunların hakkı ama be abi. öyle pvp sistemi yok lan ahasdf

abi vallahi hep anılarım canlanıyor. yaptığımız 1-2 GvG 'nin grafiğini koyim lan bari, baya epic savaşlardı keşke kaydedebilme imkanım olsaydı hepsini.

şu grafikte 40 dakikalık bir savaşın durumunu görüyorsunuz kırmızı çizgi bizim guildi yani dark saga'yı, mavi çizgiyse rakibi temsil ediyor. 4-5 ss idi resim, birleştirdim.
http://img824.imageshack.us/img824/7087/40dk.jpg

şurdaki de daha kısa sürmüş bi savaş ama baya öldük öldük dirildik, grafikten de anlaşılıyor zaten. bi wipe yedik, bi yedirdik, öyle öyle aldık ama;
http://img217.imageshack.us/img217/8894/loldh.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

dreagloth said:

Yalnız bunun instanced pvp sini wow ile karıştırmamak lazım, hiçbir şey sabit değil, her gün yeni bir taktik oluşur vsvs

Yok yok, ben öyle demek istemedim, zaten şu haliyle bile piyasada olan ya da olacak oyunlardan çok daha yakın gözüküyor bana bu oyun. Ama bilakis çok daha tersten yaklaşıyorum mevzuya. Bildiğin open world pvp'sinin yanında, full loot olmasa da inventory loot'unun en azından mümkün kılınması gerektiğini düşünen biriyim.

Çünkü saçma geliyor, 'Bu memlekette hepimiz kardeşiz, ama şurayı geçtin mi birbirimizi bayıltırız.' gibi şeyler olması. Ama yine de realm bazlı olmasından iyidir. WoW PvP kalitesini MMORPG açısından lağımlara çeken oyundur tarih boyunca. Battleground nedir AĞKE, koskoca dünya var mevzu yapacak, gidip instancelara bayrak falan kovalıyorsun, niggapleez.

Oyuncu kitlesini yumuşattı, cry babylere çevirdi resmen. OSI'de PK'lık yaparak insanları oyundan aşırı derece soğuttuğu için hesabı kapatılan herifler olduğu gerçeği hemen unutuldu falan.

UO'dan sonra PvP açısından tatmin edici gördüğüm tek oyun SB idi, canavarlar gibi oynanıyordu.

Açıkçası benim açımdam PvP, kaybeden tarafın gerçekten kaybedecek bir şeyi varsa sinir krizlerine sevk etmek, birini sırf üstünde başında gördüğün şeyi istediğin için öldürebilmek ya da en azından çantasında bulundurdukları için öldürebilmek yani.

SB'de mesela üstündeki hiç bir şey lootlanmıyordu, ama saatlerce mob farmlayan herifleri güzel bir ambushla bayıltınca adamlar çok sağlam rage yaşıyorlardı, e bu da haz veriyor tabii insana.

Özet: Yaşadığım çağ sebebiyle sadist dürtülerimi gerçek hayatta yeterince ortaya koyamıyorum, MMO'lar buna araç oluyor benim için aslında demek istedim. Fazla uzattım farkındayım dfg.
Sosyal ağlarda paylaş

o eskiden vardı, artık yok.

eskiden oyun yoktu, seçenek yoktu; massive oynamak istiyorsan kural buydu. Carebear "odun toplayacam, kulube yapacam" diyen, mecbur yiyordu kafaya odunu. Şimdi seçeneği var, sakin huzurlu oynayabiliyor.

Huzursuz oynamak isteyen içinde, "her an saldırı yiyebilirim" fikrinden zevk alan içinde başka oyun var.

"Benim için spor bu, eşit şartlarda belli victory condition'lar olsun, depişelim, ladder da yerimizi bilelim" diyenler için de oyun var.

"İstediğime dalarım, ucsun kelleler, toplansın ganiler" diyen için de oyun var.

Tabi bu son grubun işi artık daha zor, çünkü;
(1) sayıca(göreceli) azlar, kaliteli (grafik, bug, sistem vs) oyun az
(2) oyundaki rakipleri kendileri gibi kişiler, eskisi gibi kolay ekmek yok

Gw2 su haliyle sanki bunların hepsine hizmet etmeyi amaçlıyor; başarırlarsa büyük olur.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Tabi bu son grubun işi artık daha zor, çünkü;
(1) sayıca(göreceli) azlar, kaliteli (grafik, bug, sistem vs) oyun az
(2) oyundaki rakipleri kendileri gibi kişiler, eskisi gibi kolay ekmek yok

-ee madem öldünüz hadi bakalım
-o kadar da ölmedik, biz daha ölmedik, bırakın lan!!!

aklıma cem yılmaz geldi nedense :D
Sosyal ağlarda paylaş

Xenocide said:

ne alakası var ben wow'u 7 ay oynayıp bıraktım, gw'yi 2 sene oynadım. diyorumki, wow'un pvp'sinde atıyorum 50v50 mi kaçsa artık, kimse kimsenin şeyinde değil herkes bireysel takılıyor ve bireysel takılarak kill falan alabiliyor, herhangi bi takım oyunu vs. gerektiren bi yanı yok. gw ise tam tersi diyorum, bireysel takılman mümkün değil, takımdaki bütün oyuncular birbiriyle kordineli olmak zorunda, eğer olmazsa gg. takımdan 1 kişi "aga ben şuraya bi gideyim, bi takılayım ya" falan diye gruptan ayrılırsa o grup o maçı kaybeder.

sence burada wow'u övüyor olabilir miyim? :)

Gw'i bılmem ama world of warcraft pve tabanlı bır oyun ılla pvp yapıcam dıyosan gırersın arenaya yaparsın bak bakalım kafana gore bıyere gıdınce nöruyolar senı :p
Sosyal ağlarda paylaş

Alexi_Septimus said:

dreagloth said:

Yalnız bunun instanced pvp sini wow ile karıştırmamak lazım, hiçbir şey sabit değil, her gün yeni bir taktik oluşur vsvs

Çünkü saçma geliyor, 'Bu memlekette hepimiz kardeşiz, ama şurayı geçtin mi birbirimizi bayıltırız.' gibi şeyler olması. Ama yine de realm bazlı olmasından iyidir.

Abi o olay asla olmayacak bir daha tamamen açık bir dünya ama en azından bir guard zone tarzında "şurayı geçtin mi" muhabbeti olması lazım kesinlikle. EN AZINDAN böyle olsun diyorum. Yoksa sözde ezeli düşman 2 tane factionın yoldan geçerken birbirine bir şey yapamaması sonra kankaları toplayıp paintballa gider gibi battlegroundda birbirlerine girmesi gerçekten çok saçma.
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...